Plakát k filmu: Cesta do Říma

Cesta do Říma Cesta do Říma

dokina.cz
4,0

Česká Republika, Polsko, 2015, 90 min

Žánr:
komedie
Režie:
| celý štáb
Hrají:
Berenika Kohoutová, Miroslav Donutil | všichni herci

Nesmělý hlídač z pražské galerie Vašek se dozví, že umírá. Ukradne obraz, aby jej prodal v Římě a získal peníze pro tibetského léčitele. Ujíždí s falešným knírem a černými brýlemi vlakem a netuší, že ve skutečnosti byl krásnou dívkou vyslán na osudovou duchovní cestu. Má v patách detektivy i lupiče, ale jeho pozornost zaměstnávají spolucestující, kteří jej neúprosně zatahují do svých příběhů. Vašek se ztrácí v barevné spleti cizích osudů, názorů i vlastních snů. Přesto jeho vlak nakonec někoho doveze do pekla, jiné k osvícení a bizarnímu poznání. Film s humorem, nadhledem a nečekanou intenzitou znovu otevírá ony základní filozofické otázky, které jsme slyšeli už tolikrát, a přesto jsme na ně nikdy nenašli odpověď.

Nesmělý hlídač z pražské galerie Vašek se dozví, že umírá. Ukradne obraz, aby jej prodal v Římě a získal peníze pro tibetského léčitele. Ujíždí s falešným knírem a černými brýlemi ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 1 hlasů
 • -
 • -
 • -

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 60.00 CZK 90.00 CZK Přehrát online

Recenze filmu Cesta do Říma

 • Recenze Cesta do Říma na fffilm

  Recenze fffilm 40

  Václav pracuje jako hlídač v galerii a jednoho dne mu neznámá krasavice oznámí, že ho miluje a chce s ním žít. Přitom mu nepozorovaně něco nasype do pití, takže Václava začne bolet hlava a neznámá ho odveze ke svému otci, který je doktor. Pan doktor lámanou češtinou Václavovi vysvětlí, že má na plicích chobotnici a nezbývá mu mnoho života. Jedinou jeho šancí na uzdravení je lékař v Tibetu, který je ale strašně drahý. Proto musí Václav ukrást v galerii drahý obraz a odvézt ho vlakem do Říma, kde ho prodá sběrateli umění, aby měl na léčbu v Tibetu a mohl spokojeně žít s doktorovou dcerou. A ještě prozradím, že během celého filmu neuvidíme ani Řím, ani Tibet, ani ten obraz... Po zhlédnutí traileru na tento nový česko-polský film (viz níže) jsem se obával / těšil, že půjde o strašlivou sračku, ale moje obavy / očekávání se nenaplnily.

 • Recenze Cesta do Říma na iDnes

  Recenze iDnes 40

  Na karlovarském festivalu zahajoval celovečerní debut Tomasze Mielnika Cesta do Říma sekci Na východ od Západu, ve středu má pražskou premiéru, po níž bude putovat letními kiny včetně netradičních prostor žižkovského nádraží.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.