Plakát k filmu: Červená želva

Červená želva Tortue Rouge, La

dokina.cz
7,5

Premiéra 1. 12. 2016
Francie, Japonsko, 2016, 80 min

Žánr:
fantasy, animovaný
Režie:
Michael Dudok de Wit | celý štáb
Hrají:
Emmanuel Garijo, Tom Hudson, Baptiste Goy, Axel Devillers, Barbara Beretta | všichni herci

Příběh trosečníka na tropickém ostrově, obydleném želvami, kraby a ptáky, je zároveň univerzálním příběhem všech zásadních okamžiků v životě člověka. O sebepoznání, lásce, rodičovství i střídání generací vypráví oscarový režisér Michaël Dudok de Wit beze slov, jen s pomocí řemeslně dokonalé animace. Magický snímek, srozumitelný napříč generacemi i kontinenty, získal v Cannes Zvláštní cenu v sekci Un Certain Regard a je prvním počinem kultovního japonského studia Ghibli s evropskou koprodukcí.

Příběh trosečníka na tropickém ostrově, obydleném želvami, kraby a ptáky, je zároveň univerzálním příběhem všech zásadních okamžiků v životě člověka. O sebepoznání, lásce, ... celý popis


Mediadesk
Trailery Program Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů
 • -
 • -

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 59.00 CZK Přehrát online

Recenze filmu Červená želva

 • Recenze Červená želva na fffilm

  Recenze fffilm 70

  Bezejmenný chlapík ztroskotá na pustém ostrově. Podle jeho oblečení se nedá odhadnout, ve kterém století se děj odehrává (možná i v budoucnosti). Chlapík se chce z ostrova dostat, ale sveřepě mu v tom brání obrovská želva. Chlapík to zkouší znovu a znovu, rozhodne se želvu zlikvidovat, když tu najednou... ...buď zešílí, nebo se začnou dít nadpřirozené věci. Holandský animátor Michaël Dudok de Wit natočil v produkci slavného japonského studia Ghibli (což se mimochodem čte "Džibli", ne "Gibli") celovečerní film, který pravděpodobně musíme označit za artové dílo, protože: 1) se v něm vůbec nemluví 2) nemá logicky vysvětlitelný děj 3) možná se v něm souloží se želvou. Nechci o ději prozrazovat více a možná bych nemohl, ani kdybych chtěl. A varuji vás, že když se podíváte na oficiální trailer, budete znát vlastně celý obsah filmu a po shlédnutí kompletního snímku nebudete o nic moc chytřejší, než po shlédnutí traileru. V průběhu sledování filmu se mi pořád znovu a znovu neodbytně vracela myšlenka "Hezky to vypadá, jsem patřičně dojat, ale mohlo by to trochu víc odsýpat, protože se moc není na co koukat." Pustý ostrov je značně... pustý a skládá se z přibližně pěti lokací, kde se odehrává většina děje. Horší je, že film zjevně neměl nijak grandiózní rozpočet, takže třeba moře vypadá v různých záběrech zásadně jinak: Někdy se efektně třpytí a vlní, jindy je to naprosto nehybná modrá plocha (a tím myslím stejné moře při stejném počasí a stejné denní době). Červená želva má srovnatelný emocionální náboj, jako třeba tahle krátká scéna ze Spirited Away nebo tahle krátká scéna ze Vzhůru do oblak . Ale není tak výtvarně zajímavá a ten emocionální náboj je rozředěn dvacetkrát větší délkou. A znamená to, že Červená želva není dobrý film? To rozhodně ne...

 • Recenze Červená želva na iDnes

  Recenze iDnes 80

  Stále ještě platí, že v jednoduchosti tkví krása. Animovaný snímek Červená želva, který pro japonskou produkci natočil Michaël Dudok de Wit, Holanďan žijící v Londýně a nositel Oscara za krátký snímek Otec a dcera, spadá do rodiny nenápadných zázraků.

 • Recenze Červená želva na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 70

  Červená želva představuje zkrátka velmi netradiční rodinný film, který není pro každého. S animovanými mluvícími zvířátky nebo princeznami uvězněnými ve věži nemá nic společného, nabízí zážitek na vyšší úrovni. Přesto, že ve fantasy francouzsko-japonské koprodukci není použito jediné slovo, dokáže nám sdělit víc než leckteré upovídané oddechové snímky. Nese univerzální poselství srozumitelné napříč generacemi a kontinenty. Divákovi, který je zvyklý na klasické hollywoodské trháky, může připadat nudný a moc duchovní. Nadšení budou jedinci, kteří dokáží ocenit nekonvenční festivalové snímky a nebojí se zkusit něco nového.

 • Recenze Červená želva na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 70

  Na francouzském animovaném filmu Červená želva je zajímavé to, že jde o první film, jaký kdy produkovalo japonské studio Ghibli (stojící např. za Mijazakiho filmy) mimo Japonsko, a které oslovilo jeho režiséra Michaëla Dudoka de Wita na základě jeho krátkého animovaného snímku Otec a dcera, za nějž dostal tento nizozemský rodák v roce 2000 Oscara. Dalším pozoruhodným faktem je skutečnost, že v Červené želvě nejsou vůbec žádné dialogy, takže za celou dobu nepadne ani slovo.

 • Recenze Červená želva na Total film

  Recenze Total film 80

  Červená želva (2016) V distribuci současných animovaných filmů bude Červená želva na diváka působit jako absolutní zjevení. Ti, kteří mají chuť vidět něco, co se zásadně liší od pixarovské a disneyovsky ukřičené a přebarvené animace, mají právě teď šanci. Tak směle do toho!

Související články k filmu Červená želva

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Děsivý Thriller V pasti s Naomi Watts a další nové trailery uplynulého týdne.

  Děsivý Thriller V pasti s Naomi Watts a další nové trailery uplynulého týdne.

  1. 12. 2016 15:30 Uplynulý týden přinesl opět velké množství nových trailerů k očekávaným filmům. V pestré škále žánrů si vybere opravdu každý. Jaký je váš oblíbený žánr a na který film se nejvíce těšíte?

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Pokračování oblíbené pohádky a úchylný Santa

  Filmové premiéry: Pokračování oblíbené pohádky a úchylný Santa

  30. 11. 2016 10:00 Petronel s Uriášem na cestě k poznání, čtyřčlenný gang v santovských oblecích, nejrychlejší muž planety, nevyrovnaná a emocemi zmítaná mladá žena, příběh trosečníka na tropickém ostrově, láska dvou nejznámějších tanečníků tanga, a boj s dosud nepoznanou samotou. 48. týden tohoto roku přináší českým divákům 7 filmových premiér.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Červená želva - recenze

  Červená želva - recenze

  28. 11. 2016 12:18 Bezejmenný chlapík ztroskotá na pustém ostrově. Podle jeho oblečení se nedá odhadnout, ve kterém století se děj odehrává (možná i v budoucnosti). Chlapík se chce z ostrova dostat, ale sveřepě mu v tom brání obrovská želva. Chlapík to zkouší znovu a znovu, rozhodne se želvu zlikvidovat, když tu najednou...

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.