Plakát k filmu: Červená

Červená Červená

dokina.cz
7,5

Česká Republika, 2017, 83 min

Žánr:
dokumentární
Režie:
Olga Sommerová | celý štáb
Hrají:
Soňa Červená | všichni herci

Celovečerní dokumentární film Olgy Sommerové o světově proslulé operní pěvkyni a herečce Soně Červené je příběhem ženy, jejíž malé dějiny, soukromý a profesní život byly ovlivněny velkými dějinami Evropy 20. století. Její umělecká dráha čítá sto operních rolí ve čtyřech tisících vystoupeních na jevištích pěti kontinentů.

Celovečerní dokumentární film Olgy Sommerové o světově proslulé operní pěvkyni a herečce Soně Červené je příběhem ženy, jejíž malé dějiny, soukromý a profesní život byly ovlivněny ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 1 hlasů
 • -
 • -
 • -

Recenze filmu Červená

 • Recenze Červená na MovieZone

  Recenze MovieZone 80

  Dokumentární portrét Soni Červené je sice formálně nepřekvapivý, ovšem zručně natočený a sestříhaný. Shrnuje všechny podstatné životní události a citlivě nastiňuje profil dámy s velkým D. Dobrá práce a pro každého inspirativní pokoukání.

 • Recenze Červená na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 85

  Červená je snímek, který toho v sobě nese víc. Je to historický materiál, biografie i hudební podívaná. Olga Sommerová jako režisérka to všechno prolíná do jedinečného zážitku. Výstřižky jsou pečlivě poskládány dohromady tak, aby utvořily ucelený obraz a zároveň tak, aby nám, jako divákům, snímek něco přinesl. Není to jen pouhé odvyprávění příběhu něčího života, je to ucelená podívaná, ze které si něco odneseme a v závěru nás i dojme. Nabízí se nám tu jedinečný vhled do historie i do zákulisí operního světa.

 • Recenze Červená na iDnes

  Recenze iDnes 60

  K dvaadevadesátým narozeninám, které oslaví v sobotu, dostala světová pěvkyně Soňa Červená svůj celovečerní portrét. Do kin právě vstupuje pod názvem Červená.

Související články k filmu Červená

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Vraždící klaun a 3D Terminator

  Filmové premiéry: Vraždící klaun a 3D Terminator

  6. 9. 2017 10:00 Hrůzný klaun z pera Stephena Kinga, senátor Pablo Neruda v boji za spravedlnost, japonské drama o marnotratném muži a dokumentární film Olgy Sommerové o světově proslulé operní pěvkyni. V tomto týdnu nás čekají 4 filmové premiéry a kvalitní 3D konverze Terminatora 2.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.