Plakát k filmu: Centrální inteligence

Centrální inteligence Central Intelligence

dokina.cz
5,8

Premiéra 16. 6. 2016
USA, 2016, 114 min

Žánr:
komedie, akční
Režie:
Rawson Marshall Thurber | celý štáb
Hrají:
Dwayne Johnson, Kevin Hart, Ariana DeFusco, Aaron Paul, Amy Ryan | všichni herci

Kdybyste měli zachránit svět a mohli si vzít na pomoc jednoho spolužáka ze střední, určitě byste sáhli po hvězdě ročníku, po tom nejchytřejším, nejoblíbenějším a nejvysportovanějším klukovi. A možná byste se šeredně spletli, stejně jako šlápl vedle elitní agent CIA s muskulaturou Dwaynea Johnsona v akční komedii Centrální inteligence.

Bob Stone (Johnson) byl na střední oplácané „cosi“ a sloužil jen jako terč brutální šikany. Calvin (Kevin Hart) stál na úplně opačném konci středoškolského potravního řetězce, ale to jsou teď v jeho případě už jen loňské sněhy, protože se užírá špatně placenou prací v účetní firmě a zoufale sleduje, jak mu život utíká mezi prsty. Léta o sobě neslyšeli, ale nyní se „potkali“ na internetu a následně také fyzicky, v hospodě, kde chtějí zavzpomínat na staré dobré časy. Bob Calvina ohromí nejen svou vypracovanou muskulaturou, ale také informací, že jako elitní agent CIA pracuje na těch největších světových případech. Stále ohromený Calvin u sebe nechá Boba přespat, z čehož se vyklube kardinální chyba, protože hned ráno Calvina doma překvapí trestná výprava Bobových kolegů. Ti jdou svému parťákovi po krku, podle nich je až po uši namočený v přípravách na teroristický útok. Zdá se, že Bob Calvinovi tak trochu kecal. Naštěstí si to budou moci vyříkat, protože Bob vezme na úprku před spravedlností Calvina s sebou a s jeho pomocí bude chtít očistit své jméno a jako návdavkem zachránit svět. To by neměl být pro bývalého třídního šprta žádný problém.

Centrální inteligence je typické „buddy movie“, komedie, jejíž humor plyne ze spolupráce dvou protichůdných charakterů. Zatímco komediální extratřída Kevin Hart má podobných zkušeností bezpočet, Dwayne Johnson je v tomto směru nováčkem. „Cit pro komedii se nedá naučit. Buď ho máte, nebo ne. Ale Dwayne na tohle kašle. Zariskoval a vrhnul se do toho po hlavě. Bylo to o vzájemné důvěře. Snažil jsem se, aby si nenatloukl,“ říká Kevin Hart.

Kdybyste měli zachránit svět a mohli si vzít na pomoc jednoho spolužáka ze střední, určitě byste sáhli po hvězdě ročníku, po tom nejchytřejším, nejoblíbenějším a ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 13 hlasů

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 127.82 CZK 435.20 CZK Přehrát online

Recenze filmu Centrální inteligence

 • Recenze Centrální inteligence na MovieZone

  Recenze MovieZone 50

 • Recenze Centrální inteligence na fffilm

  Recenze fffilm 40

  Úředník s nudným životem, který by ani mouše neublížil (Kevin Hart), se musí dát dohromady s drsným agentem CIA (Dwayne Johnson), se kterým kdysi chodil do školy. Jen on totiž může pomoci odhalit nějaké mezinárodní teroristické účetní čachry, které povedou k tomu, že agentovo jméno bude očištěno. Kolikrát jsme už něco takového viděli? Mockrát. Tento film ale poněkuid méně tradičně zmíchá karty v tom smyslu, že černoch z lidu není pošuk a elitní agent není hardcore profík, nýbrž naopak: Agent dělá infantilní vtipy a miluje jednorožce, zatímco úředník je rozumný, inteligentní a vyjeveně ječí jenom občas. Film režíroval Rawson Marshall Thurber, který toho moc nenatočil, ale u jeho Vybíjené (se Stillerem) a Millerových na tripu jsem se nečekaně dobře bavil.

 • Recenze Centrální inteligence na iDnes

  Recenze iDnes 40

  Cruisovo Zatím spolu, zatím živi, Grimsby se Sachou Baronem Cohenem a nyní i Centrální inteligence. Tři špionážní komedie založené na stejném modelu, kdy profesionální agent zatáhne do nebezpečné hry neškoleného civilistu.

 • Recenze Centrální inteligence na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 70

  Centrální inteligence je sice tuctovou a dějově předvídatelnou záležitostí, ale rozhodně se jí povedlo spojit dvojici herců, kteří se doplňují, a funguje to mezi nimi. Dwayne Johnson a Kevin Hart jsou komediální parťáci, jimž se prostě musíme smát. Je to prostě americká letní nenáročná popcornovka, jejímž hlavním cílem je pobavit a to se jí daří.

 • Recenze Centrální inteligence na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 50

  Vybíjená (2004) byla fajn a Millerovi na tripu (2013) byli dokonce moc fajn. Nyní americký režisér Rawson Marshall Thurber natočil Centrální inteligenci, akční buddy komedii ve stylu Křižovatky smrti nebo Policajta z Beverly Hills.

 • Recenze Centrální inteligence na Fandíme filmu

  Recenze Fandíme filmu 40

  Kde nic není, ani Rock nebere…

Trailer k filmu

Související články k filmu Centrální inteligence

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Centrální inteligence - recenze

  Centrální inteligence - recenze

  20. 6. 2016 15:22 Úředník s nudným životem, který by ani mouše neublížil (Kevin Hart), se musí dát dohromady s drsným agentem CIA (Dwayne Johnson), se kterým kdysi chodil do školy. Jen on totiž může pomoci odhalit nějaké mezinárodní teroristické účetní čachry, které povedou k tomu, že agentovo jméno bude očištěno.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Návrat iluzionistů a nová dobrodružství rybky Dory

  Filmové premiéry: Návrat iluzionistů a nová dobrodružství rybky Dory

  15. 6. 2016 10:00 Malý Hart a velký Johnson zachraňují svět, animovaná výprava do Mořského akvária v Kalifornii, návrat špičkových iluzionistů a hledání mimozemských forem života. 24. týden tohoto roku nám přináší 3 filmové premiéry a digitálně restaurovanou verzi sci-fi z roku 1963.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.