Plakát k filmu: Carol

Carol Carol

dokina.cz
7,5

Premiéra 21. 4. 2016
USA, Anglie, 2015, 118 min

Žánr:
drama, romantický
Režie:
Todd Haynes | celý štáb
Hrají:
Cate Blanchett, Mia Wasikowska, Rooney Mara, Kyle Chandler, Sarah Paulson, Jake Lacy | všichni herci

Cate Blanchett a Rooney Mara podávají životní herecké výkony v milostném dramatu Carol o citovém vzplanutí a následném mileneckém vztahu dvou žen v atmosféře 50. let. V době, kdy jejich osudová a nekontrolovatelná láska znamenala porušení zákona. Úchvatné kostýmy, výpravu a New York padesátých let povznáší silný příběh, emoce a zaujetí obou hereckých hvězd, které se nebály ani společných milostných scén.

Bezpochyby jeden z nejlepších filmů letoška“, Rolling Stone.

Úžasný film, přesně a krásně vystavěný,“ Vanity Fair.

Mimořádný a jemně průlomový film, který chápe lásku jako to nejnutnější a zároveň nejriskantnější v životě,“ The Telegraph.

Nádherně vykreslená a hluboce prožitá love story vás překvapí a znepokojí,“ Variety.

Vedle nadšených recenzí zdobí Carol i 6 nominací na Oscara a 5 nominací na Zlaté Glóby.

Carol ukazuje milostný příběh, jemnost a hloubku jedné strhující lásky. Dobře situovaná a vždy distingovaně elegantní dáma Carol se v obchodním domě seznámí s mladou prodavačkou. Banální setkání a rozdíl ve společenském postavení obou žen ale najednou neexistují, obě jsou překvapeny okamžitou vzájemnou náklonností. Nevinnost prvního setkání brzy mizí a jejich vztah se rozhoří do spalujícího mileneckého poměru. Carol je ovšem vdaná žena a matka a v Americe 50. let byl vztah dvou žen společenský nepřijatelný a postavený mimo zákon.

Film vznikl na základě knihy vydané v roce 1952. Její autorka Patricia Highsmith se k autorství přiznala až po téměř 40 letech v době dalšího vydání.

Cate Blanchett je filmovou hvězdou první třídy a na svém kontě má dva Oscary, Rooney Mara se proslavila intenzívní rolí v thrilleru Muži, kteří nenávidí ženy od Davida Finchera, v thrilleru Vedlejší účinky nebo v originálním Ona. Rooney Mara se s Cate Blanchett během natáčení spřátelila a blízký vztah jim pomohl i při natáčení společných milostných scén. Scény telefonování většinou točí herci samostatně, v případě Carol ale byly na scéně obě herečky a telefonické dialogy jsou skutečné.

Cate Blanchett a Rooney Mara podávají životní herecké výkony v milostném dramatu Carol o citovém vzplanutí a následném mileneckém vztahu dvou žen v atmosféře 50. let. V době, kdy ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 7 hlasů

Kde se podívat online?

Přehrát online

Recenze filmu Carol

 • Recenze Carol na MovieZone

  Recenze MovieZone 50

 • Recenze Carol na fffilm

  Recenze fffilm 70

  Amerika, padesátá léta. Carol (Cate Blanchettová) prochází nepříjemným rozvodem a náhodou se blíže seznámí s prodavačkou Theresou (Rooney Maraová). Kamarádí se víc a víc, až se nakazí homosexualitou. A to byl tehdy problém. Pardon... Nejsnadnějsí to budou mít ti z vás, kteří znají film Todda Haynese Daleko do nebe . Carol je stylově velmi podobná, ze stejné doby a od stejného režiséra. To znamená, že všichni jsou krásně dobově elegantní, výprava je bezchybná a všichni se většinu času významně koukají na ostatní, zatímco v nich pomalu klíčí cosi zakázaného / zlého /  osudového.

 • Recenze Carol na iDnes

  Recenze iDnes 60

  Kdyby se udílel Oscar za nejlepší retro, měla by jej Carol v kapse - ostatně nominace za kameru a kostýmy přesně napovídají, co je vedle obou hvězd silnou stránkou díla režiséra Todda Haynese. Sošky se však nedočkaly ani Cate Blanchettová a Rooney Mara v hlavních rolích lesbické romance z 50. let.

 • Recenze Carol na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 70

  I když v něm jde o lesbickou lásku, Carol není nijak extravagantním, pobuřujícím snímkem. Jde o vizuálně působivý příběh o lásce, o fascinaci jinou lidskou bytostí, o boji za vztah, kterému třeba zbytek světa nerozumí, ale zamilovaným dává perfektní smysl. Postavy jsou ale nepříliš výrazné a při celkové délce 118 minut v pomalu plynoucím ději na nás ani dramatičtější momenty bohužel nezapůsobí.

 • Recenze Carol na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 40

  Milostné drama Carol, natočené podle stejnojmenného románu spisovatelky Patricie Highsmith (který původně vydala v roce 1952 pod pseudonymem a s názvem Cena soli), vypráví o osudovém vztahu dvou žen, které se do sebe zamilují na první pohled, nicméně jelikož z pohledu společnosti v Americe 50. let je takový svazek nepřípustný, musejí svou vášeň skrývat a tajně se scházet jen ve vší opatrnosti. Film byl nominován na pět Zlatých Globů a šest Oscarů, leč žádný se mu nepodařilo proměnit.

Trailer k filmu

Související články k filmu Carol

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: příběh Mauglího a akční nářez z pohledu první osoby

  Filmové premiéry: příběh Mauglího a akční nářez z pohledu první osoby

  20. 4. 2016 10:00 Obyčejný smrtelník v boji proti Ledové královně, klasický příběh chlapce vychovaného v džungli, milenecký vztah dvou žen v 50. letech minulého století, první film natočený z pohledu počítačové střílečky nebo touha pomoci mladému delikventovi z problémové rodiny. V tomto týdnu nás čeká sedm filmových premiér, restaurovaná klasika Dobrý voják Švejk a legendární psychothriller z 90. let.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Carol - recenze

  Carol - recenze

  19. 4. 2016 08:00 Amerika, padesátá léta. Carol (Cate Blanchettová) prochází nepříjemným rozvodem a náhodou se blíže seznámí s prodavačkou Theresou (Rooney Maraová). Kamarádí se víc a víc, až se nakazí homosexualitou. A to byl tehdy problém. Pardon...

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Nominace na Oscary 2016 slibují klání mezi Mad Maxem a sci-fi Marťan

  Nominace na Oscary 2016 slibují klání mezi Mad Maxem a sci-fi Marťan

  14. 1. 2016 22:00 Nominace na 88. ročník Oscarů jsou venku a podle všeho to vypadá na pořádně lítou bitvu mezi klasicky pojatými filmy, ujetou postapokalyptickou podívanou a několika zajímavými snímky. Každopádně v roce 2015 bylo na co koukat a podle toho vypadají i nominace. Vyhraje Marťan, nebo snad Mad Max? Nabízíme vám přehled nejdůležitějších kategorií. S výběrem jsme vlastně spokojeni, jen nás mrzí, že Star Wars se objevují až v kategoriích jako je střih a střih zvuku.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.