Plakát k filmu: Burácení

Burácení Burácení

dokina.cz
4,4

Premiéra 2. 1. 2015
USA, Česká Republika, 2014, 110 min, od 12 let

Žánr:
drama
Režie:
Adolf Zika | celý štáb
Hrají:
Tomáš Hajíček, Vica Kerekes, Jana Kolesárová, Martin Stránský, Vladimír Javorský, Oldřich Navrátil, Stanislav Zindulka, Zdeněk Podhůrský, Jakub Kohák, Kryštof Michal, Richard Müller, Zuzana Bydžovská, Branislav Bystriansky | všichni herci

Celovečerní hraný film BURÁCENÍ je typické drama založené na pravdivé události, která se stala v roce 2004 a která završila sérii příběhů, jež autor scénáře sledoval v médiích už řadu let. Domácí násilí, sebeobrana před násilníkem, či obrana a pomoc blízkému člověku v nouzi. Tento film je o ohroženém lidském druhu, jehož smysl pro svobodu projevu a spravedlnost je na hranici zákona a společenské normy. Ne náhodou je film zasazen do prostředí motorkářského světa, rockové hudby a sochařské komunity, kde se mísí rovná a čestná povaha s výbušností, burácením v srdci a náklonností k absolutní kráse, a kde člověk přestává být soudný sám k sobě.

Celovečerní hraný film BURÁCENÍ je typické drama založené na pravdivé události, která se stala v roce 2004 a která završila sérii příběhů, jež autor scénáře sledoval v médiích už ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 15 hlasů
 • -
 • -

Kde se podívat online?

Přehrát online

Recenze filmu Burácení

 • Recenze Burácení na iDnes

  Recenze iDnes 35

  Pro hraný debut Burácení si dokumentarista a fotograf Adolf Zika vybral silné, zdravě nejednoznačné téma. Ale s ním by měl co dělat i vyzrálý profesionál.

 • Recenze Burácení na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 65

  Burácení je natočeno podle skutečné události, o to významnější je však poselství, které přináší. Co všechno lze ještě odpustit? Kam až může člověk zajít ve chvíli, kdy sám vezme do rukou spravedlnost? To jsou jen některé otázky, které vyvolá! Divák by si jej měl pustit ve chvíli, kdy bude v rozpoložení, že bude mít chuť přemýšlet nad smyslem života a otázkami lidské existence. V takových okamžicích může přijít náramně vhod a poskytnout další látku k přemýšlení.

Trailer k filmu

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.