Plakát k filmu: Bumblebee

Bumblebee Bumblebee

dokina.cz
6,8

Premiéra 27. 12. 2018
USA, 2018, 114 min

Žánr:
dobrodružný, akční, sci-fi
Režie:
Travis Knight | celý štáb
Hrají:
Marcella Bragio, Justin Theroux, Hailee Steinfeld, Dylan O´Brien, Angela Bassett, John Cena | všichni herci

Charlie je obyčejná osmnáctiletá holka, která právě k narozeninám dostala své první auto. Jenže ten žlutý „Brouk“ není obyčejná ojetina, ale Bumblebee, který se v téhle podobě ukrývá nejen před lidmi, ale i ostatními Transformers.

Charlie Watsonová (Hailee Steinfeld) slaví osmnáctiny, ale moc důvodů k radosti nemá. Na čele jí vyrazil čerstvý megabeďar a naděje, že od rodiny dostane vysněné auto, se rozplyne ve chvíli, když rozbalí mimořádně trapné dárky. Až majitel bazaru a vrakoviště, u kterého brigádničí, se nad ní smiluje a daruje jí žlutý Volkswagen Brouk, jenž ovšem spadá spíš do kategorie dar nedar. Jen ten největší optimista by totiž vsadil na to, že tahle kraksna bude ještě někdy provozuschopná. Charlie ho dokáže rozchodit aspoň natolik, že s ním doskáče domů do garáže, kde se ho pokusí opravit. Když se ale poprvé zespodu podívá na podvozek, zírají na ni dvě veliké modré oči a Charlie okamžitě dojde, že tohle nebude obyčejné auto. S Autobotem Bumblebeem se dívka spřátelí pozoruhodně rychle, navzdory tomu, že ten s ní kvůli poškození nemůže komunikovat jinak než prostřednictvím útržků písniček z autorádia. Vzhledem k tomu, že Bumblebeeho poměrně intenzivně hledají nepřátelsky naladění Deceptikoni z jeho rodné planety a podobně nebezpečný vládní agent Burns (John Cena), nebudou mít Charlie a Bumblebee na bližší seznamování čas a prostor. Na útěku před nepřáteli však zjistí, že navzdory všem předpokladům můžou být v tomhle nesourodém tandemu neporazitelní.

Charlie je obyčejná osmnáctiletá holka, která právě k narozeninám dostala své první auto. Jenže ten žlutý „Brouk“ není obyčejná ojetina, ale Bumblebee, který se v téhle podobě ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 5 hlasů

Recenze filmu Bumblebee

 • Recenze Bumblebee na fffilm

  Recenze fffilm 60

  Charlie Watsonové je právě 18 let a je emo goth, což ještě není gay, protože se píše rok 1987. Pracuje jako prodavačka hotdogů a hrozně by chtěla vlastní auto, takže se pochopitelně velmi zaraduje, když od majitele vrakoviště zadarmo dostane starého žlutého VW brouka. Méně se zaraduje, když se u ní doma v garáži brouk složí na robota, vytáhne paprskomet a začne strašidelně chrochtat... Je to totiž ve skutečnosti robot, který uprchl z planety Cybertron, kde zuří epická válka mezi Autoboty a Decepticony... atd. atd... a jedinou nadějí... atd. atd... zkázu celé Země... atd. atd... Optimus Primus... atd. atd... A tak podobně. První Transformers mám dodnes za dokonalý film jistého velmi specifického bayovského podžánru (moje původní recenze z roku 2007 je zde ). Jeho debilní zábavnost a velkolepost se nepodařilo napodobit žádnému z jeho pokračování. A nyní přichází prequel / reboot, který se pokouší nikoliv napodobit jedničku, nýbrž vzít to celé z trochu jiného konce...

 • Recenze Bumblebee na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 60

  Posledních několik dílů filmové série Transformers od režiséra Michaela Baye (zejména díl čtvrtý a pátý) se neslo v duchu hesla „pokaždé to musí být ještě větší, epičtější, výbušnější, zběsilejší a přeplácanější než minule“, takže postupem času už přestalo stačit, že na plátně mezi sebou bojují obří digitální roboti, a laťku velkoleposti bylo třeba nastavovat třeba i robotickými dinosaury nebo robotickými středověkými trojhlavými draky. Výsledkem byla sice vždy zábavná, nápaditá a neskutečně efektní změť nesmyslných zápletek a motivů, zároveň však s každým dalším pokračováním přibývalo diváků, kteří snímky odsuzovali pro jejich chaotičnost, přílišnou spletitost, přehnanou hloupost a egoistický tvůrčí manýrismus jejich režiséra.

 • Recenze Bumblebee na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 80

  Dohromady je Bumblebee hlavně dojemná, ale i zábavná podívaná, ve které možná chybí trochu více akce (k té zásadní se dostáváme až v poslední čtvrtině filmu). Nicméně se tu téměř ani chvilku nenudíme. Děj má spád a smysl. To vše je pak doplněné o kvalitní herecké výkony, povedené vizuální efekty a celkovou grafickou stránku, chytlavý soundtrack a dva sympatické protagonisty. Bumblebee tak beze sporu patří k tomu lepšímu, co zatím transformers nabídli.

 • Recenze Bumblebee na Total film

  Recenze Total film 73

  Bumblebee (2018) Příjemné překvapení pro svéprávné diváky. Obří franšíza Transformers šla v postatě od druhého dílu do kytek. Teď se objevil konečně film, na který se můžete podívat víc než jednou. Je to totiž příjemná podívaná, což se o přepálené sérii postižené Bayovým megalomanstvím říct rozhodně nedalo.

 • Recenze Bumblebee na iDnes

  Recenze iDnes 60

  Pod názvem Bumblebee vstoupila do kin už šestá epizoda akční série Transformers. Poprvé stojí více v popředí dívka a city.

Související články k filmu Bumblebee

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Prequel série Transformers a Asterixův kouzelný lektvar

  Filmové premiéry: Prequel série Transformers a Asterixův kouzelný lektvar

  18. 12. 2018 10:45 Útěk dívky a žlutého autobota, nové příběhy oblíbené Mary Poppins a tajemství síly ukrývající se v kouzelném lektvaru. Tento týden přináší tři dlouho očekávané filmové premiéry.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Bumblebee zvládá slušnou akci i bez Michaela Baye

  Bumblebee zvládá slušnou akci i bez Michaela Baye

  24. 9. 2018 14:00 Michael Bay dal od Transformers konečně ruce pryč, a i když si pořád hraje s autíčky, roboty má teď na starosti někdo jiný. Letos v prosinci vtrhne do kin Bumblebee a režisér Travis Knight se nám v něm pokusí dokázat, že to jde i bez Baye. První teaser opravdu jen spíše naznačoval, zatímco čerstvě vydaný trailer se toho nebojí a předvádí překvapivě solidní akci.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.