Plakát k filmu: Buchty a klobásy

Buchty a klobásy Sausage Party

dokina.cz
6,5

Premiéra 25. 8. 2016
USA, 2015, 83 min

Žánr:
komedie, animovaný
Režie:
Conrad Vernon | celý štáb

Buchty a klobásy, první mládeži nepřístupný počítačem animovaný film, vypráví o skupině potravin, které se pod vedením odvážné uzeniny rozhodnou odhalit pravdu o své existenci, a o tom, co se doopravdy stane, když jsou vyvoleni a opustí supermarket.

Ve filmu účinkují (svými hlasy) nejslavnější současní komici: Seth Rogen, Kristen Wiig, Jonah Hill, Bill Hader, Michael Cera, James Franco, Danny McBride, Craig Robinson, Paul Rudd, Nick Kroll, David Krumholtz, Edward Norton a Salma Hayek.

Buchty a klobásy, první mládeži nepřístupný počítačem animovaný film, vypráví o skupině potravin, které se pod vedením odvážné uzeniny rozhodnou odhalit pravdu o své existenci, a ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 4 hlasů

Recenze filmu Buchty a klobásy

 • Recenze Buchty a klobásy na MovieZone

  Recenze MovieZone 80

  Jídlo v supermarketu doufá, že si ho lidé odnesou domů a s jejich pomocí se dostanou do lepšího světa. Pravda je však úplně jiná a mnohem děsivější, jídlo čeká peklo a jediný, kdo to ví, je párek Frank. Jak však přesvědčit všechny ostatní, že pokud chtějí přežít, musí proti lidem bojovat? Buchty a klobásy je svižný animák, který je neskutečně vtipný a vulgární, ale zároveň stejně tak i chytrý. Skvělá zábava plná drsných fórů, překvapivých point a občas nečekaných ambicí. A rozhodně jeden z nejzajímavějších filmů roku.

 • Recenze Buchty a klobásy na fffilm

  Recenze fffilm 90

  V hypermarketu Shopwell's začíná další běžný den. Dveře se otvírají, vcházejí první zákazníci, a všechny potraviny se s písní na rtech nemůžou dočkat, až budou vyvolené a "bohové" (tzn. zákazníci) je s sebou odvedou do Příštího světa, kde se nachází pravý ráj. Těší se mimo jiné i párek Frank (Seth Rogen) a žemle Brenda (Kristen Wiigová), kteří se nemohou dočkat, až se v Příštím světě dostanou ven ze svých pytlíků a budou do sebe moci konečně zasunout. Idylu naruší zákazník, který přijde vrátit omylem koupené zboží. Medová hořčice (Danny McBride) po návratu do regálu ostatním potravinám s hrůzou vysvětlí, že bohové dělají jídlu strašné věci, načež pronese monolog o masturbaci a spáchá sebevraždu. Tím se rozjede dvojité drama, spočívající v tom, že se Frank a Brenda snaží v hypermarketu odhalit pravdu, utéct vaginální sprše a vrátit se do svého regálu, zatímco ostatní párky a žemle (nemluvě o baby karotce a čedaru) čeká někde tam venku hrozný osud. Buchty a klobásy (což je symbolický název, žádných buchet se nedočkáte) jsou celovečerní CGI animovaný film pro dospělé. U nás má přístupnost "15" (což je ale jedno, protože přístupnost v našich kinech je pouze nevymahatelné doporučení), neboť je v něm hodně sprosťáren, brutality, a dokonce i nějaký ten sex (i když je otázkou, zda je to "sex", když strčíte mluvící párek do mluvící žemle).

 • Recenze Buchty a klobásy na iDnes

  Recenze iDnes 50

  Hlavní vtip animovaného filmu Buchty a klobásy tkví v tom, že je do patnácti let nepřístupný; mluví totiž hodně sprostě. A vlastně je to vtip jediný. S výjimkou originálního dovětku, kdy potraviny ze supermarketu vzbouřené proti údajným bohům, v nichž odhalí obyčejné žravé smrtelníky, zjistí ještě druhou krutou pravdu o svém údělu.

 • Recenze Buchty a klobásy na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 70

  Seth Rogen a Evan Goldberg už mají na svědomí nejednu kontroverzní komedii, a rozhodně se ani tentokrát nebojí zajít do extrému. Animovaný film jim navíc poskytuje ještě širší pole působnosti. Než divák zavítá na Buchty a klobásy, určitě by si to měl dobře rozmyslet, protože tohle je snímek, který vás bude bavit buď opravdu hodně, anebo ho protrpíte. Tak jako tak, určitě na něj nezapomenete.

 • Recenze Buchty a klobásy na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 90

  Buchty a klobásy jsou animovaným komediálním filmem, jehož hrdiny jsou obživlé potraviny a jiné zboží prodávané v supermarketu. A je to film NEPŘÍSTUPNÝ MLÁDEŽI. Fakt na něj ty děti neberte, pokud je nechcete vystavit stovkám sprostých slov, brutálnímu násilí, mrtvolám, výkalům, spermatu, drogám a sexu (pokud se za sex dá považovat vsunutí párku do rohlíku).

 • Recenze Buchty a klobásy na Fandíme filmu

  Recenze Fandíme filmu 70

  Jeden z nejbizarnějších a nejsprostších animáků všech dob. Potřebujete vědět víc?

 • Recenze Buchty a klobásy na Total film

  Recenze Total film 85

  Buchty a klobásy (USA, 2016) Takový film jsme tu už vážně dlouho neměli a byla by velká škoda, kdyby vám proklouzl mezi prsty. Těch pět procent je za odvahu. Ta se cení.

Trailer k filmu

Související články k filmu Buchty a klobásy

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Sprosťárny a násílí: Animáky, které je lepší sledovat bez dětí!

  Sprosťárny a násílí: Animáky, které je lepší sledovat bez dětí!

  26. 8. 2016 10:00 V tomto týdnu se v českých kinech objevil nový animák Buchty a klobásy, označován jako jeden z nejsprostších a nejulítlejších animáků všech dob. V dnešním článku si představíme některé další animované a loutkové snímky, které nejsou zrovna vhodné pro dětské publikum.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Buchty a klobásy - recenze

  Buchty a klobásy - recenze

  26. 8. 2016 08:00 V hypermarketu Shopwell's začíná další běžný den. Dveře se otvírají, vcházejí první zákazníci, a všechny potraviny se s písní na rtech nemůžou dočkat, až budou vyvolené a "bohové" (tzn. zákazníci) je s sebou odvedou do Příštího světa, kde se nachází pravý ráj.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Mládeži nepřístupný animák a epický příběh Ben-Hura

  Filmové premiéry: Mládeži nepřístupný animák a epický příběh Ben-Hura

  24. 8. 2016 10:00 První mládeži nepřístupný animovaný film, desetiletý chlapec žijící s obřím drakem, bohatá žena toužící po zpěvu, příběh tří bratrů z kalábrijské zločinecké rodiny a epický příběh Ben-Hura, potomka významného knížecího rodu z Jeruzaléma. 33. týden tohoto roku přináší do českých kin 5 filmových premiér.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.