Plakát k filmu: Brimstone

Brimstone Brimstone

dokina.cz
6,9

Anglie, Francie, Německo, Holandsko, Švédsko, Belgie, 2016, 145 min

Žánr:
thriller, mystery, western
Režie:
Martin Koolhoven | celý štáb
Hrají:
Mia Wasikowska, Kit Harington, Carice van Houten, Robert Pattinson, Dakota Fanning, Paul Anderson | všichni herci
Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 8 hlasů

Recenze filmu Brimstone

  • Recenze Brimstone na Červený koberec

    Recenze Červený koberec 80

    Jako celek se Brimstone hodnotí těžko. Není sporu o tom, že filmařsky a herecky jde o skvěle zpracované dílo. Režisér se tu opravdu vyznamenal, skoro každá scéna z dvou a půl hodinové podívané má svůj smysl a odůvodnění, všechno je poskládáno jako retrospektivní skládanka, jejíž díly postupně odkrýváme a spojujeme dohromady, až nám nakonec utvoří jasný celek. Může se zdát, že dvě a půl hodiny dlouhá stopáž je až příliš, a je to pravda. Rozhodně by neuškodilo, kdyby byl snímek třeba o půl hodiny kratší, jistě by mu to dodalo o něco větší dynamiku. Dále je na místě také vyzdvihnout herecké výkony, zejména pak dvojice Guy Pearce a Dakota Faning, kteří vytvořili emocionální duo úchylného kněze a jemné dívky. Oba se ukázali jako opravdu nadaní herci. Na druhé straně stojí děj, téma, kterým se příběh zabývá, je hrůzostrašné. Rozhodně to není pro slabší povahy, což by někde mělo být napsané, protože pro některé něžnější jedince může být tento zážitek až traumatizující. Je to depresivní a pochmurný příběh, který je však dobře zpracovaný, kdo ho chce vidět, tak na vlastní nebezpečí.

Trailer k filmu

Související články k filmu Brimstone

  • Obrázek k souvisejícímu článku: Hvězdně obsazená trilogie Zahradnictví, drsné čtvrti slunného Miami a další trailery uplynulého týdne

    Hvězdně obsazená trilogie Zahradnictví, drsné čtvrti slunného Miami a další trailery uplynulého týdne

    26. 1. 2017 16:30 Uplynulý týden přinesl trailery mnoha různých žánrů. Snímek Moonlight vypráví dramatický příběh dospívání a hledání sebe sama v drsných miamských čtvrtích, animovaná Balerína vypadá na pohodičku pro celou rodinu, a Ztracené město Z je dobrodružným životopisným snímkem o pátrání po bájné ztracené civilizaci. Zajímavě vypadá také první trailer westernového mystery Brimstone, a akční krimi Proti vlastní krvi. Česká hvězdně obsazená trilogie Zahradnictví se odehrává na pozadí nejdramatičtějších období minulého století a časově předchází oblíbenému snímku Pelíšky.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.