Plakát k filmu: Bratři Lumiérové

Bratři Lumiérové Lumière!

dokina.cz
8,2

Premiéra 26. 4. 2018
Francie, 2016, 90 min

Žánr:
dokumentární

Výjimečný snímek Bratři Lumiérové není tradičním filmovým dílem. Filmoví historici Thierry Frémaux a Bertrand Tavernier vybrali a seřadili 108 krátkých snímků, které vytvořili před více než sto dvaceti lety bratři Louis a Auguste Lumièrové, vynálezci kinematografie. 50 vteřin dlouhé filmy jsou precizně zrestaurované pro digitální projekci a nabízejí mimořádně hodnotné svědectví o kulturním a technologickém rozvoji na přelomu 19. a 20. století.

Výjimečný snímek Bratři Lumiérové není tradičním filmovým dílem. Filmoví historici Thierry Frémaux a Bertrand Tavernier vybrali a seřadili 108 krátkých snímků, které vytvořili ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 1 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu Bratři Lumiérové

 • Recenze Bratři Lumiérové na fffilm

  Recenze fffilm 70

  Chtěli byste vidět ničím nepřerušený maraton 108 filmů? Teď máte šanci! A zvládnete to i bez odskočení na záchod, neboť žádný z těch 108 filmů není delší než 50 sekund! Tento celovečerní dokument nabízí 108 filmů bratří Lumiérů z let 1895 až 1905, tedy úplně nejstarších filmů, jaké kdy vznikly. Včetně toho úplně nejstaršího. A mnohé z nich jsou čerstvě rekonstruované, tzn. nikdy dřív jste je nemohli vidět.

 • Recenze Bratři Lumiérové na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 90

  Tenhle dokument je jedním slovem krásný. Thierry Frémaux jednotlivé krátké filmy bratří Lumiérů pečlivě vybral, roztřídil do kategorií a citlivě okomentoval. Přestože se díváme "jen" na film seskládaný z jiných, spolu s nádhernou hudbou střídanou fatalistickými momenty ticha vychází snímek jako nesmírně emotivní. Vyvolá v nás na několik malých okamžiků pocit neuchopitelnosti času a pomíjivosti každého momentu, když sledujeme záběry tak běžné činnosti jako denního provozu na ulici, záběry, kterých natočili bratři Louis a Auguste Lumiérové na přelomu 19. a 20. století přes tisíc a přesvědčivě dokázali ukotvit svůj vynález, kinematograf, na trhu i v dějinách.

Trailer k filmu

Související články k filmu Bratři Lumiérové

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Nejsmrtonosnější marvelovská válka a jeden ženich pro dvě nevěsty

  Filmové premiéry: Nejsmrtonosnější marvelovská válka a jeden ženich pro dvě nevěsty

  25. 4. 2018 10:00 Završení desetileté cesty filmovým světem Marvelu, Anna Polívková s Ester Geislerovou jako dvě nevěsty, komediální boj o zachování panenství vlastních dcer, silné pouto mezi britským agentem a podmořskou bioložkou, nebo napínavý thriller z blízké budoucnosti. Tento týden přináší celkem 10 premiérových snímků všech možných žánrů.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.