Plakát k filmu: Božská Florence

Božská Florence Florence Foster Jenkins

dokina.cz
7,0

Premiéra 25. 8. 2016
Anglie, 2016, 110 min, od 12 let

Žánr:
komedie, drama, životopisný
Režie:
Stephen Frears | celý štáb
Hrají:
Meryl Streep, Hugh Grant, Simon Helberg | všichni herci

Meryl Streep v roli závratně bohaté ženy, jejímž jediným snem je zpívat. Bohužel její hudební nadání a hlas jsou jednoznačně příšerné.

Když se v roce 1944 rozhodne uspořádat svůj velkolepý koncert v Carnegie Hall, její přítel a manažer Hugh Grant, který ji láskyplně chránil před krutou pravdou o jejím talentu, nyní čelí obtížné výzvě…

Meryl Streep v roli závratně bohaté ženy, jejímž jediným snem je zpívat. Bohužel její hudební nadání a hlas jsou jednoznačně příšerné. Když se v roce 1944 rozhodne uspořádat svůj ... celý popis


Mediadesk
Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 3 hlasů

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 69.00 CZK Přehrát online

Recenze filmu Božská Florence

 • Recenze Božská Florence na MovieZone

  Recenze MovieZone 50

  Výpravná nudná komedie, která potenciálně zajímavá témata jen nakousne a jede si svojí nezábavnou linii bez větších ambicí. Zív.

 • Recenze Božská Florence na fffilm

  Recenze fffilm 80

  Nový film Stephena Frearse je natočen na motivy skutečného života Florence Foster Jenkinsové, která milovala zpěv, nezpívala úplně nejlépe , ale byla tak bohatá, že se jí to nikdo neodvážil říct do očí (ani její manžel). Přímo se nabízí udělat z takového námětu komedii. Film Božská Florence sice je komedie, ale komedie značně dojemná. Někteří z jejích blízkých udržují naivní Florenci v jejím bludu jen kvůli penězům, jiní to dělají z čisté lásky a soucitu, a někteří z nich mezi těmito motivacemi různě oscilují. Pokud vám ta zápletka je povědomá, pak vězte, že nedávno se v našich kinech objevil film Marguerite se stejným námětem, ovšem z neznámých důvodů přenesený do jiné země a do jiného století o dvacet let dříve.

 • Recenze Božská Florence na iDnes

  Recenze iDnes 70

  Skutečný příběh Florence Fosterové Jenkinsové, nejhorší zpěvačky dějin, inspiroval už francouzskou verzi Marguerite. V americko-britském snímku Božská Florence ji hraje Meryl Streepová.

 • Recenze Božská Florence na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 70

  Jak snímek jednoduše přiblížit? Celkem obyčejný příběh o bizarní postarší dámě s fantastickým obsazením. Sice to nebude drama, jehož podstatu byste ocenili až při několikátém zhlédnutí, ale minimálně jednou to bude skvělá zábava. Speciálně pokud jste fanoušci hlavních představitelů. Tato komedie není úplně božská, ale je velice, velice příjemná.

 • Recenze Božská Florence na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 70

  Snímek Božská Florence je sice americký a je inspirovaný reálnými událostmi, které se odehrály ve čtyřicátých letech v New Yorku, leč natočil jej britský režisér Stephen Frears (Show začíná, Královna, Philomena) a hlavní mužskou roli v něm ztvárnil Hugh Grant, čímž má Božská Florence svým provedením, atmosférou a mnohdy i stylem humoru spíš blíže ke snímkům britským.

 • Recenze Božská Florence na Total film

  Recenze Total film 80

  Božská Florence (VB, 2016) Božská Florence je zatím nejlepší a nejzajímavější zpracování osudu skutečné postavy, která fascinuje ještě více než třičtvrtě století po svém skonu.

Trailer k filmu

Související články k filmu Božská Florence

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Božská Florence - recenze

  Božská Florence - recenze

  30. 8. 2016 08:00 Nový film Stephena Frearse je natočen na motivy skutečného života Florence Foster Jenkinsové, která milovala zpěv, nezpívala úplně nejlépe, ale byla tak bohatá, že se jí to nikdo neodvážil říct do očí (ani její manžel).

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Mládeži nepřístupný animák a epický příběh Ben-Hura

  Filmové premiéry: Mládeži nepřístupný animák a epický příběh Ben-Hura

  24. 8. 2016 10:00 První mládeži nepřístupný animovaný film, desetiletý chlapec žijící s obřím drakem, bohatá žena toužící po zpěvu, příběh tří bratrů z kalábrijské zločinecké rodiny a epický příběh Ben-Hura, potomka významného knížecího rodu z Jeruzaléma. 33. týden tohoto roku přináší do českých kin 5 filmových premiér.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.