Plakát k filmu: Bojiště Země: Sága roku 3000

Bojiště Země: Sága roku 3000 Battlefield Earth: A Saga of the Year 3000

dokina.cz
1,9

USA, 2000, 118 min

Žánr:
akční, sci-fi
Režie:
Roger Christian | celý štáb
Hrají:
John Travolta, Barry Pepper, Forest Whitaker, Kim Coates, Sabine Karsenti, Michael Byrne | všichni herci

Služba může být dvojího druhu. Jednak skutečně druhému pomůžete a činíte tak nikoliv ze zištných důvodů, ale protože to odpovídá Vašemu naturelu, a jednak pomáháte také nikoliv ze zištných důvodů, a přesto je výsledkem služba nazývaná medvědí. John Travolta už ví, jak taková medvědí služba vypadá v praxi. Jako správný scientolog usoudil, že nebude na škodu, postaví-li nesmrtelný pomník zakladateli této církve L.Ronu Hubbardovi. Pan Hubbard před mnoha desítkami let psal docela úspěšné vědecko-fantastické příběhy a když si po více jak čtyřiceti letech řekl, že ještě jednou vezme do ruky pero a papír popíše písmeny, vzniklo z toho právě Bojiště Země. John Travolta si pro sebe nejen uzmul hlavní roli, ale zároveň neváhal použít své našetřené penízky k tomu, aby celý snímek produkoval.

V roce 3000 to s naší planetou nevypadá vůbec dobře. Před mnoha set lety napadly naši planetu hordy podivných bytostí, které se jmenovaly Psychlonové. Obyvatelé naší planety byli rozděleni na dvě skupiny, jedna se stala otrokem mimozemšťanů, zatímco ta druhá skupina živořila daleko v horách uprostřed nehostinných podmínek. Jeden z těch svobodných, Jonnie Goodboy Tyler se rozhodl sestoupil z výšin do nížin a přesvědčit se na vlastní oči, co za zvláštní věci se děje v ruinách lidské civilizace. Pochopitelně on se za čas dostane do rukou Psychlonů, kterým velí bezpečnostní šéf jménem Terl. Jonnie se ale se zajetím nehodlá smířit, proto neustále podniká neúspěšné pokusy o útěk. To pochopitelně nelze přehlédnout, a tak se mladík toužící po svém kmeni kdesi v horách ocitne v centru pozornosti Terlových intrik. Terl nepotěšen zjištěním, že jeho funkční období na planetě Zemi se z neznámého důvodu zvětšilo o další roky, se rozhodne přelstít své kolegy, ukrást ve svůj prospěch zlato a prchnout neznámo kam. Má to však jeden háček, naleziště zlata se nacházejí v těsné blízkosti uranových ložisek a uran Psychlony zabíjí. Proto Terl zorganizuje plán s pomocí lidských otroků v čele s ….(můžete hádat jednou). A byl by v tom zakopán pes, aby se lid pod vedením inteligentního mladíka nepokusil o vítězný boj.

Bojiště Země je bezpochyby nákladnou sci-fi záležitostí, bohužel stejně jako v případě Žoldáka:Legie zkázy se tvůrcům vydané náklady nevrátí příliš rychle. Kritiky byly v případě Travoltova posledního filmu neúprosné. Jedná se o jeden z nejúžasnějších propadáků, jaké pan herec má na svém kontě. Nechci být tak tvrdý, pravdou však zůstává, že ne každý unese celou řadu nelogičností i podivně se vyskytujících obratů v ději (např.: 1000 let staré stíhačky, které byly ještě funkční). Ale i přes tyto chyby se mi tento film docela líbil.

(Obávám se, že organizátoři pravidelné akce Zlatá malina udělující ceny nejhorším snímkům roku, tak tolerantní nebudou.)

Služba může být dvojího druhu. Jednak skutečně druhému pomůžete a činíte tak nikoliv ze zištných důvodů, ale protože to odpovídá Vašemu naturelu, a jednak pomáháte také nikoliv ze ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 178 hlasů
  • -

Související články k filmu Bojiště Země: Sága roku 3000

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.