Plakát k filmu: Boj sněžného pluhu s mafií

Boj sněžného pluhu s mafií Kraftidioten

dokina.cz
7,3

Premiéra 6. 11. 2014
Norsko, 2014, 116 min

Žánr:
komedie, akční
Režie:
Hans Petter Moland | celý štáb
Hrají:
Kåre Conradi, Anders Baasmo Christiansen, Jan Gunnar Røise, Peter Andersson, Huyen Huynh, Adil Halitaj | všichni herci

Spojení režiséra Molanda, scenáristy Aakesona a herce Skarsgårda je nejen zárukou festivalového úspěchu, ale i vynikající filmové zábavy. Oblíbená filmová trojice se podobně jako s úspěšným filmem Správný chlap (2010) dostala i se svým následujícím snímkem do Hlavní soutěže MFF Berlín, kde byla v roce 2014 nominovaná na Zlatého medvěda. Černá komedie plná krve, napětí a pomsty nadchne diváky nejen nádherou norské krajiny, ale též propracovaným scénářem, vynikajícími dialogy a nezapomenutelnými hereckými výkony. Filmová tvorba norského režiséra, který vystudoval prestižní Emersonovu univerzitu v Bostonu, je žánrově i tematicky rozmanitá. Avšak při výběru herců se spoléhá na již osvědčená hvězdná esa jako jsou Tim Roth, Bruno Ganz anebo jeho dlouholetý přítel Stellan Skarsgård.

Nils se se svým sněžným pluhem prohání zasněženými cestami v okolí chladného norského městečka. Proráží cesty pro své spoluobčany, což považuje za velmi zodpovědnou práci, kterou ostatní dokáží náležitě ocenit. Jednoho dne je dokonce jmenován Občanem roku, ale zároveň se v ten den dozví o úmrtí svého syna. Předávkování drogami není pro Nilse důvěryhodným vysvětlením, a tak se plný touhy po pomstě rozhodne vzít spravedlnost do vlastních rukou. Vyhrát krvavý spor s mafií není lehké, avšak Nils už nemá co ztratit. Navíc má v záloze mnohem silnější zbraně – mohutný stroj a štěstí začátečníka.

Příběh “spravedlivé“ pomsty s lavinou mrtvých těl vypráví režisér Moland s pořádnou dávkou černého humoru, překvapivých zvratů i elegancí a výsledkem je zábavný a inteligentní akční thriller z prostředí zasněžených drsných norských hor.

Spojení režiséra Molanda, scenáristy Aakesona a herce Skarsgårda je nejen zárukou festivalového úspěchu, ale i vynikající filmové zábavy. Oblíbená filmová trojice se podobně jako ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 55 hlasů
 • -
 • -

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 69.00 CZK Přehrát online

Recenze filmu Boj sněžného pluhu s mafií

 • Recenze Boj sněžného pluhu s mafií na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 75

  Pomalejší rozjezd by nám neměl zkazit zážitek. Pokud nejste jemnocitná povaha a díky americkým filmům jste si zvykli na hromady mrtvol, začněte s odklízením sněhu i mafiánů!

Trailer k filmu

Související články k filmu Boj sněžného pluhu s mafií

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmovým premiérám týdne vévodí Nolanův Interstellar

  Filmovým premiérám týdne vévodí Nolanův Interstellar

  5. 11. 2014 22:00 Vůbec nechceme zatracovat ostatní snímky, které tento týden dorazí do kin, ale pravdou je, že o novém díle Christophera Nolana se mluví už hodně dlouho. První ohlasy jsou sice rozpačité, ale kdy nejsou... V následujícím přehledu vám nabízíme stručný přehled zajímavých novinek.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.