Plakát k filmu: Boj

Boj Krigen

dokina.cz
7,3

Premiéra 28. 4. 2016
Dánsko, 2016, 115 min

Žánr:
válečný
Režie:
Tobias Lindholm | celý štáb
Hrají:
Pilou Asbæk, Tuva Novotny, Dar Salim, Alex Høgh Andersen, Søren Malling, Charlotte Munck | všichni herci

Vojenský důstojník Claus (Pilou Asbæk) je se svou jednotkou na zahraniční misi, zatímco jeho žena Maria (Tuva Novotny) se doma snaží vypořádat s každodenními starostmi a péčí o tři děti. Během rutinní obhlídky se jednotka dostane pod těžkou křížovou palbu a Claus je v krizové situaci donucen učinit rozhodnutí, které vyústí v odvolání z mise a obvinění z válečného zločinu. Nekompromisní soudní dohra však zdaleka není tak tíživá jako morální dilema, které Clause nutí volit mezi osobní ctí a zájmy vlastní rodiny. Mistr tichého napětí Tobias Lindholm představuje po filmech Hon nebo Únos další působivé drama, které si hned po premiérovém uvedení na festivalu v Benátkách vysloužilo mimořádné ovace, korunované nominací na Oscara za nejlepší cizojazyčný film.

Vojenský důstojník Claus (Pilou Asbæk) je se svou jednotkou na zahraniční misi, zatímco jeho žena Maria (Tuva Novotny) se doma snaží vypořádat s každodenními starostmi a péčí o ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů
  • -
  • -

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 60.00 CZK 90.00 CZK Přehrát online

Recenze filmu Boj

  • Recenze Boj na MovieZone

    Recenze MovieZone 80

    Skvělé drama, které i bez umělého tlačení na pilu buduje nesmírně silnou atmosféru, při které vám nebude dobře po těle. Skvělý scénář, přesní herci a drásavá témata podle očekávání dominují, takže i když Boj v žádném ohledu nepřekvapí, moc mušek na něm nenajdete.

  • Recenze Boj na Červený koberec

    Recenze Červený koberec 70

    Válečné drama Boj rozhodně není pro slabé povahy. Na jedné straně zobrazuje válečné násilí a na straně druhé bezmoc, napětí a nepochopení. Profesionální herci, ale i amatérští vojáci a malé děti podávají dechberoucí výkony. Roztřesená kamera Magnuse Nordenhofa Jøncka a nenápadný soundtrack od Sune Wagner emotivní dojem filmu jen umocňují. Snímek neocení každý, avšak jedinci, kteří znají a obdivují tvorbu Thomase Lindholma nebo všeobecně severské filmy, nebudou zklamáni.

  • Recenze Boj na Total film

    Recenze Total film 80

    Boj (2015) Režisér se s tématem odpovědnosti, viny a velkého dilematu popasoval skvěle. Boj "nedrhne", vtahuje do děje a nabízí velmi plnokrevný a hluboký zážitek.

Trailer k filmu

Související články k filmu Boj

  • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Souboj nevěst a neuvěřitelný parkour

    Filmové premiéry: Souboj nevěst a neuvěřitelný parkour

    27. 4. 2016 10:00 Souboj nevěst, nádherné divoké svahy savojských Alp, volba mezi osobní ctí a zájmy vlastní rodiny, americký inženýr a mladá pokojská v pařížském letištním komplexu a neuvěřitelné fyzické výkony parkouristů. 16. týden tohoto roku nám přináší 5 filmových premiér.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.