Plakát k filmu: Bohové Egypta

Bohové Egypta Gods of Egypt

dokina.cz
4,7

Premiéra 25. 2. 2016
USA, 2016, 127 min

Žánr:
dobrodružný, fantasy
Režie:
Alex Proyas | celý štáb
Hrají:
Nikolaj Coster-Waldau, Gerard Butler, Geoffrey Rush, Brenton Thwaites, Courtney Eaton | všichni herci

Starověký Egypt čeká epický souboj titánů. Magie, monstra, rozzuření bohové a šílenství ovládli paláce a pyramidy údolí řeky Nil! Osud starého Egypta a celého lidstva visí na vlásku. Na scénu ale vstupuje nečekaný hrdina, který musí podniknout napínavou cestu, aby v bitvě bohů o egyptský trůn změnil poměr sil, zachránil svou pravou lásku a s ní i celý svět. Fantasy epos „Bohové Egypta“ je rozmáchlé akční fantasy dobrodružství, které se inspirovalo klasickou mytologií starověké egyptské říše.

Trůn egyptského vládce obsadil nemilosrdný bůh temnoty Set (Gerard Butler). Kdysi mírumilovné a prosperující impérium se kvůli němu zmítá ve válce, chaosu a strachu. Setově krutovládě si troufá vzdorovat jenom hrstka odvážných povstalců. Překvapivé spojenectví s cílem zastavit Setovo řádění nakonec uzavřou obyčejný zlodějíček Bek (Brenton Thwaites) a mocný bůh Horus (Nikolaj Coster-Waldau). Jejich dech beroucí dobrodružství a boj proti Setovi a jeho krvežíznivým poskokům je zavede do podsvětí i na nebesa. Smrtelník i bůh musí projít zkouškami odvahy i obětavosti a postavit se monstrům, o kterých smrtelník do té doby pouze slýchával. Jinak nebudou mít nejmenší šanci nakonec zvítězit.

V očích fanoušků se Bohové Egypta dají shrnout třemi slovy: Lanister kontra Leonidas. Hlavní souboj totiž svedou Nikolaj Coster-Waldau a Gerard Butler. Charisma a slavné role těchto dvou herců dokazují, že to bude pořádně zajímavý střet. Coster-Waldau se proslavil jako zdatný šermíř Jamie Lanister v seriálu Hra o trůny. Gerard Butler si zocelil svaly jako spartský král Leonidas v krvavé komiksové adaptaci 300: Bitva u Thermopyl. Zkušený Butler už prozradil, že když si ve scénáři přečetl slovo „bůh“, bylo mu okamžitě jasné, kolik ho čeká posilování. Začal s tím hned, aby měl jistotu, „že než natáčení začne, bude vypadat doopravdy božsky.“

Režisérem dobrodružné fantasy Bohové Egypta je Alex Proyas (Já, robot, Vrána, Smrtihlav). Ve vedlejších rolích hrají Rufus Sewell (Smrtihlav, Příběh rytíře), Chadwick Boseman (Get On Up – Příběh Jamese Browna, Captain America: Občanská válka) nebo Geoffrey Rush (Zamilovaný Shakespeare, Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly).

Starověký Egypt čeká epický souboj titánů. Magie, monstra, rozzuření bohové a šílenství ovládli paláce a pyramidy údolí řeky Nil! Osud starého Egypta a celého lidstva visí na ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 24 hlasů

Recenze filmu Bohové Egypta

 • Recenze Bohové Egypta na MovieZone

  Recenze MovieZone 60

  Set obsadil trůn Egypta, povraždil většinu bohů a stal se z něj neomezený vládce země, který chce vládnout celému světu. Zastavit ho může jen jeho synovec a právoplatný majitel trůnu Horus a odhodlaný lidský zloděj Beck. Alex Proyas natočil svižnou pohádkovou fantasy plnou průměrných triků, velkolepých kulis a povedených akčních scén, ve které budete dvě hodiny koukat na sympatické hrdiny a slušnou akci. Nic víc, nic míň. Jako nenáročné efektní dobrodružství to ale obstojí bez větších problémů.

 • Recenze Bohové Egypta na fffilm

  Recenze fffilm 70

  Mohli byste si myslet, že film, nazvaný "Bohové Egypta", se bude odehrávat v Egyptě a bude o bozích. Ale to byste se mýlili. Tento film se odehrává v psychedelické snové fantastické videoherní zemi, kde spolu žijí lidé čtyřmetroví nadlidé, přepravující se na obrovských broucích, na ještě větších hadech, nebo na vlastních křídlech, a oblékající si exoskeletony, do kterých si montují power-upy, aby si mohli dávat po držce, a pak z nich teče zlato... Režisér a producent Alex Proyas (mimochodem Egypťan, čímž se liší od většiny herců v tomto filmu) natočil jen pár celovečerních filmů a většina z nich mi připadala rozhodně zajímavá: Vrána , Dark City , Já, Robot , Proroctví ). Přestože tyto filmy měly třeba dementní scénář a v hlavní roli Nicolase Cagea nebo mrtvolu , vyznačují se přinejmenším zajímavou atmosféru, dovolovaly si netradiční věci a leckteré z nich jsou dnes kultovní.

 • Recenze Bohové Egypta na iDnes

  Recenze iDnes 40

  Poté, co ze starořeckého Olympu nezůstal kámen na kameni, vrhl se Hollywood na dávné báje od Nilu. Výsledkem jsou Bohové Egypta, kteří právě vstupují do našich kin.

 • Recenze Bohové Egypta na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 60

  Snímek Bohové Egypta především trpí určitou dávkou schizofrenie, protože neví, koho chce vlastně oslovit. Jednoduchý a tuctový příběh (a u nás i dabing) je vhodný pro děti do 15 let, romantická linka zaujme ženy milující červenou knihovnu, rodinné drama osloví čtenáře Shakespeara a vizuální a akční stránka nadchne milovníky jednoduchých akčních popcornovek. Jednoduše řečeno, každý z vyjmenovaných táborů bude vychvalovat a nadávat na něco jiného, ale ve výsledku nebude zcela spokojen ani jeden. Pozitivní na tom ale je, že když nad tím pestrobarevným pohádko-mytologickým mixem nebudeme moc přemýšlet, máme šanci si na něm najít a vychutnat to svoje.

 • Recenze Bohové Egypta na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 60

  Ve starověkém Egyptě žijí lidé společně s bohy (dvakrát tak velkými), kteří jim vládnou, a nejvyšší z nich je syn boha Ra, bůh Usir. Ten chce dosadit na trůn svého syna Hora (Nikolaj Coster-Waldau z Her o trůny), na poslední chvíli se ale zjeví Usirův bratr Set (Gerard Butler), který bratra zabije (bohyně ochrany se moc nepředvede) a Horovi po souboji vydloubne obě oči (silné magické předměty). Pak začne sám vládnout a zavede otroctví. Oslepený Horus později uzavře dohodu s obyčejným člověkem, zlodějíčkem Bekem (Brenton Thwaites), jemuž slíbí přivést dívku jeho srdce zpět z říše mrtvých, když mu pomůže získat zpět své oči a porazit Seta…

 • Recenze Bohové Egypta na Fandíme filmu

  Recenze Fandíme filmu 60

  Proyasovo pojetí egyptské mytologie baví víc, než slibují nezajímavé trailery.

Související články k filmu Bohové Egypta

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Divný a divnější: přehled bizarních rolí akčního nadsamce Gerarda Butlera

  Divný a divnější: přehled bizarních rolí akčního nadsamce Gerarda Butlera

  11. 4. 2016 10:30 Sotva opustil kina se svým opusem Bohové Egypta, už se skotský herec Gerard Butler (300, Pád Bílého domu) na plátna zase vrací - tentokrát ujetým akčním bijákem Pád Londýna. Tenhle matador akčních filmů patří co do výběru zvláštních rolí mezi jednoho z hollywoodských přeborníků. O to pozoruhodnější je, kolik peněz jeho vyvolení vydělávají.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Bohové Egypta - recenze epické fantasy akce

  Bohové Egypta - recenze epické fantasy akce

  4. 3. 2016 15:00 Mohli byste si myslet, že film, nazvaný "Bohové Egypta", se bude odehrávat v Egyptě a bude o bozích. Ale to byste se mýlili. Tento film se odehrává v psychedelické snové fantastické videoherní zemi, kde spolu žijí lidé čtyřmetroví nadlidé, přepravující se na obrovských broucích, na ještě větších hadech, nebo na vlastních křídlech, a oblékající si exoskeletony, do kterých si montují power-upy, aby si mohli dávat po držce, a pak z nich teče zlato...

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Řachanda a egyptský souboj titánů

  Filmové premiéry: Řachanda a egyptský souboj titánů

  24. 2. 2016 10:07 Hvězdně obsazená pohádka o jedné rozmazlené princezně, epický souboj titánů, cesta do neznáma či nelehký život chůváka. V tomto týdnu nás čeká 5 filmových premiér a francouzsko-italský snímek z šedesátých let.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.