Plakát k filmu: Bod zlomu

Bod zlomu Point Break

dokina.cz
4,2

Premiéra 31. 12. 2015
USA, 2015, 113 min

Žánr:
akční
Režie:
Ericson Core | celý štáb
Hrají:
Edgar Ramirez, Luke Bracey, Ray Winstone, Teresa Palmer, Matias Padin, Clemens Schick | všichni herci

Volným pádem a bez jištění míří do kin Bod zlomu, akční adrenalinový thriller, jehož hrdinové jedou v každém momentu na plné obrátky a na doraz. Vysoko, hluboko, rychle, zběsile nebo vzhůru nohama provádí neznámá skupina své šílené loupeže a ve stejném stylu musí probíhat i pátrání po nich. Kdo první narazí na limity svých možností? Kdo první najde svůj Bod zlomu? Zločin nebo spravedlnost?

Mladý agent FBI (Utah) v utajení inflitruje zlodějský gang, jehož členové si libují v extrémních sportech. Žijí s totálně uvolněným přístupem k životu . . i k zákonům. Ten jediný zákon, který jsou ochotni respektovat, je zemská gravitace. Skupina nezná žádné limity a právě daleko za hranicemi běžných omezení a pod vedením charismatického vůdce Bohdiho provádí nevídané a velmi propracované zločiny.

Utah postupně získává informace i důvěru a sympatie Bohdiho a celého gangu. Zároveň ale začíná pochybovat o svých oficiálních povinnostech. Je čím dál více pohlcen opojným a nespoutaným životním stylem, kde je hlavním krédem svoboda a adrenalin. Bez ohledu na to, kolik pravidel se poruší a kolik lidí zemře.

Zárukou nadupané akční podívané je režisér Ericson Core, který jako kameraman natočil první zakládající díl série Rychle a zběsile nebo Odplatu s Melem Gibsonem. Akce ve filmu bude navíc maximálně autentická, tvůrci se totiž co nejvíce snažili dát přednost skutečným lidem před počítačovými triky. Adrenalinové výkony a kousky ve filmu předvádějí opravdové hvězdy extrémního sportu, často za velmi nebezpečných okolností. „Na akčních adrenalinových pasážích filmu je úžasné to, že vlastně vypadají, že nejsou reálné, že to není možné. Ale ono je to skutečné,“ říká nadšeně režisér.

Smutným faktem zůstává, že někteří ze sportovců během své další kariéry po natáčení nalezli při svých odvážných výkonech smrt.

Film je pocta kultovnímu thrilleru Bod zlomu z roku 1991, který udělal hvězdy z Keanu Reevese a Patricka Swayzeho. Jiné jsou dnes motivace lupičů a také to, co je možné udělat. Současný gang se baví surfováním v obřích vlnách, v plánech jejich troufalých loupeží a hladkých úniků nechybí volné lezení, extrémní snowboarding, skoky na motorkách a střemhlavá jízda, volné pády nebo šílené využití wingsuite obleků pro létání.

Volným pádem a bez jištění míří do kin Bod zlomu, akční adrenalinový thriller, jehož hrdinové jedou v každém momentu na plné obrátky a na doraz. Vysoko, hluboko, rychle, zběsile ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 10 hlasů

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 127.99 CZK 307.54 CZK Přehrát online
Přehrát online

Recenze filmu Bod zlomu

 • Recenze Bod zlomu na MovieZone

  Recenze MovieZone 30

  Agent Johnny Utah musí infiltrovat partu milovníků adrenalinových sportů, kteří... hele já nevím. Já fakt nevím, o čem to bylo, prostě tam bylo hodně ježdění na motorkách, létání na wingsuitech, šplhání po skalách, spousta metafyzických greenpeace keců, které jsem nepochopil, otravní hrdinové, průměrně natočená akce a bylo to blbý. Nechoďte na to.

 • Recenze Bod zlomu na fffilm

  Recenze fffilm 40

  Mladý sexy extrémní sportovec s přezdívkou "Utah" nechá sportu (protože víceméně jeho vinou zemře jeho kámoš) a dá se k FBI. Zde má jako agent pátrat po pachatelích velmi odvážných (a bizarních) zločinů. Odhalí partu extrémních sportovců, vedených jistým Bodhim, kteří všechny ty zločiny spáchali, ale dělají to kvůli jakémusi vyššímu principu. Utahovi se podaří tuto partičku infiltrovat a nyní se nemůže rozhodnout: Má je všechny prásknout, nebo raději souložit s jejich supermodelkovskou kamarádkou (která je v tomto filmu doslova a do písmene jen proto, aby se s ní souložilo)? Přiznávám se, že jsem dodnes neviděl původní Bod zlomu se Swayzem a Reevesem (a chci to už dlouho napravit). Ale podle toho, co o něm vím, mají tyto dva filmy společného velmi málo. Což je docela logické, protože starý Bod zlomu je dnes něco jako klasika, zatímco ten nový je divné WTF.

 • Recenze Bod zlomu na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 60

  Co se extrémních sportů týče, je to samozřejmě pěkná podívaná. Jenže pokud jsme aspoň trochu obeznámeni s videi na YouTube, už jsme dávno pochopili, že všechno je možné. Nadšení a údiv zažijí v kině spíš senioři, kteří si ještě nezačali tykat s internetem. U všech zločinů přijdeme už k hotovému, takže o nějakých přípravách nemůže být řeč. A většina extrémních akcí navíc se zločinem souvisí jen vzdáleně. Celkově je Bod zlomu především pocta extrémním sportovcům a jejich výkonům a také pokorné poděkování planetě, že to s námi ještě nevzdala.

 • Recenze Bod zlomu na Fandíme filmu

  Recenze Fandíme filmu 30

  Remake 25 let starého akční filmu je podstatně menší vzrůšo než původní verze s Keanu Reevesem a Patrickem Swayzem a ve všech směrech zbytečná záležitost.

Trailer k filmu

Související články k filmu Bod zlomu

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Bod zlomu - recenze nového akčního filmu

  Bod zlomu - recenze nového akčního filmu

  29. 12. 2015 23:00 Mladý sexy extrémní sportovec s přezdívkou "Utah" nechá sportu (protože víceméně jeho vinou zemře jeho kámoš) a dá se k FBI. Zde má jako agent pátrat po pachatelích velmi odvážných (a bizarních) zločinů. Odhalí partu extrémních sportovců, vedených jistým Bodhim, kteří všechny ty zločiny spáchali, ale dělají to kvůli jakémusi vyššímu principu. Utahovi se podaří tuto partičku infiltrovat a nyní se nemůže rozhodnout: Má je všechny prásknout, nebo raději souložit s jejich supermodelkovskou kamarádkou (která je v tomto filmu doslova a do písmene jen proto, aby se s ní souložilo)?

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.