Plakát k filmu: Black Panther 3D

Black Panther Black Panther

dokina.cz
7,3

Premiéra 15. 2. 2018
USA, 2018, 134 min

Žánr:
akční, drama, sci-fi
Režie:
Ryan Coogler | celý štáb
Hrají:
Andy Serkis, Lupita Nyong'o, Michael Jordan, Stan Lee, Martin Freeman, Daniel Kaluuya | všichni herci

Film od studia Marvel Black Panther je dobrodružstvím válečníka T’Chally, který se po smrti svého otce, krále Wakandy, vrací domů do odloučené, avšak technologicky vyspělé africké země, aby se stal novým právoplatným králem. Když se však znovu objeví mocný dávný nepřítel, jsou T’Challovy schopnosti jako krále a Black Panthera podrobeny těžké zkoušce, neboť T’Challa je vtažen do konfliktu ohrožujícího nejen Wakandu, ale i celý svět. Tváří tvář zradě a ohrožení musí mladý král zmobilizovat své spojence a využít naplno sílu Black Pantera, aby porazil své nepřátele a zajistil svému národu a jeho kultuře bezpečnou budoucnost.

Film od studia Marvel Black Panther je dobrodružstvím válečníka T’Chally, který se po smrti svého otce, krále Wakandy, vrací domů do odloučené, avšak technologicky vyspělé africké ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 17 hlasů

Recenze filmu Black Panther 3D

 • Recenze Black Panther 3D na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 60

  Ve filmu Black Panther se sice představuje nový superhrdina ze světa Marvelu, takže by to mohlo na první pohled vypadat jako nějaký samostatný vedlejší projekt (jako třeba příjemně soběstačný Doctor Strange), ale ve skutečnosti jde o další epizodu dávno rozjetého filmového seriálu, u nějž je výhodou znát jeho předchozí díly. V tomto případě se vyplatí vidět přinejmenším snímky Captain America: Občanská válka (kde se Black Panther objevil poprvé) a Avengers:Age of Ultron (kde se poprvé objevil záporák Ulysses Klaue), na něž Black Panther volně navazuje.

 • Recenze Black Panther 3D na fffilm

  Recenze fffilm 60

  T'Challa (Chadwick Boseman) je po zavraždění svého otce novým vládcem afrického státu Wakanda a také novým nositelem titulu "Black Panther", tzn. bojovníkem za práva lidí a černochů především. Situace se zkomplikuje, když se objeví příbuzný, pokládaný za dávno zmizelého / zemřelého, a začne si dělat nárok na trůn Wakandy. A do toho ještě jihoafrický (bílý) pašerák (Andy Serkis), který chce Wakanďanům ukrást jejich nadpřirozený drahý nerost. Film Black Panther sice spadá do série Avengers (hlavní hrdina se objevil už v Občanské válce ), ale není téměř nijak provázán s ostatními filmy série a nevystupují v něm v podstatných rolích žádné jiné postavy marvelovského superhrdinského univerza (s výjimkou Martina Freemana jako Agenta Rosse). Naprostá většina filmu se odehrává ve Wakandě, s krátkou odbočkou do korejského casina a ještě kratší do londýnské galerie.

 • Recenze Black Panther 3D na iDnes

  Recenze iDnes 55

  Marvelovský Black Panther se komiksové velkovýrobě vymyká jen prvními zámořskými reakcemi. Fanoušci jej totiž hodnotí vlažněji než kritici, ač jindy tomu bývá naopak. Že by důvod tkvěl v politické korektnosti?

 • Recenze Black Panther 3D na Total film

  Recenze Total film 80

  Black Panther (2018) Jedna z marveláckých sólovek, která vám zůstane v paměti. Pokud máte rádi trochu vážnější a přesto dynamické a zábavné filmy, je Black Panther přesně pro vás.

 • Recenze Black Panther 3D na MovieZone

  Recenze MovieZone 70

  Marvelovka, která překvapivě nekulhá ve scénáři, ale jen občas v akčních scénách. Pantera chcete vidět kvůli postavám a odhalování nového světa, veškeré bitvy o osud všehomíra jsou tentokrát na druhé koleji. A to je velmi osvěžující, zvlášť když to drží v rukou schopný režisér a ještě schopnější casting.

 • Recenze Black Panther 3D na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 80

  Black Panther je osmnáctým filmem spadajícím do stále se rozvětvující MCU (pozn. Marvel Cinematic Universe), kam patří například Iron Man, Avengers, Doctor Strange, Ant-Man, Strážci Galaxie a podobně. Může tak být poněkud problematické pochopit některé pasáže v příběhu, bez znalosti předchozích snímků, které na Black Panthera přímo i nepřímo navazují. Ovšem i bez toho si lze film užít. Black Panther je totiž plný akce a divák se u něj ani chvíli nenudí. Navíc jde o etnicky i kulturně zajímavé dílo, které přináší do světa superhrdinů něco nového a originálního. Zkrátka tahle osvěžující podívaná určitě stojí za to.

Související články k filmu Black Panther 3D

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Výsledky 91. Oscarů nijak zvlášť nepřekvapily

  Výsledky 91. Oscarů nijak zvlášť nepřekvapily

  25. 2. 2019 12:00 Tak a máme to za sebou. Letošní Oscaři nijak zvlášť nešokovali, byť o vítězích některých kategorií by se dalo spekulovat. Samozřejmě. Ostatně stejně jako každý rok. Letos si toho Oscara v hlavních kategoriích hezky rozdělilo hned několik hlavních favoritů, tudíž se nestalo, že by jeden film sebral sošky za nejlepší film, herce, režii a třeba ještě herce ve vedlejší roli. Nicméně už dost povídání, tady jsou výsledky:

 • Obrázek k souvisejícímu článku: 5 zásadních pravidel boje o Oscary

  5 zásadních pravidel boje o Oscary

  25. 1. 2019 13:37 Nominace už známe a vše vyvrcholí za pár týdnů. Lze už dnes vyvěštit vítěze?

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Rok 2018: Na co jsme chodili do kina nejvíc

  Rok 2018: Na co jsme chodili do kina nejvíc

  29. 12. 2018 12:21 Malé zamyšlení nad čísly návštěvnosti z Hollywoodu, Česka i celého světa.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.