Plakát k filmu: Black Mass: Špinavá hra

Black Mass: Špinavá hra Black Mass

dokina.cz
7,0

USA, 2015, 123 min

Žánr:
thriller, drama, životopisný, kriminální
Režie:
Scott Cooper | celý štáb
Hrají:
Johnny Depp, Joel Edgerton, Benedict Cumberbatch, Dakota Johnson, Juno Temple, Kevin Bacon | všichni herci

V jižním Bostonu sedmdesátých let minulého století přemluví agent FBI Agent John Connolly (Joel Edgerton) irského mafiána Jamese „Whitey“ Bulgera (Johnny Depp) ke spolupráci s FBI a vyřazení společného nepřítele, italské mafie, ze hry. Filmové drama líčí skutečný příběh nesourodého spojenectví, které se vymklo kontrole a umožnilo Whiteymu vyhnout se právnímu postihu, upevnit si mocenské postavení a stát se jedním z nejbezohlednějších a nejmocnějších gangsterů v historii Bostonu.

V jižním Bostonu sedmdesátých let minulého století přemluví agent FBI Agent John Connolly (Joel Edgerton) irského mafiána Jamese „Whitey“ Bulgera (Johnny Depp) ke spolupráci s FBI ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 5 hlasů

Kde se podívat online?

437.15 CZK Přehrát online

Recenze filmu Black Mass: Špinavá hra

 • Recenze Black Mass: Špinavá hra na MovieZone

  Recenze MovieZone 60

  Gangster Whitey Bulger a jeho kamarád z dětství John Connolly, který pracuje pro FBI, se rozhodli spojit síly. Zlikvidují konkurenci, Whitey ovládne Boston a Connolly bude hvězdou úřadu. Celá situace se jim ale trochu vymkne z rukou a začnou přibývat mrtvoly. Black Mass: Špinavá hra je celkem atmosférická gangsterka s vynikajícím Johnnym Deppem v hlavní roli, které ovšem podráží nohy rutinní režie, tupí hrdinové a příběh, jemuž v půlce začne povážlivě docházet dech. Ale pořád je to fajn žánrovka.

 • Recenze Black Mass: Špinavá hra na fffilm

  Recenze fffilm 70

  Skutečný příběh irského mafiána Jamese "Whitey" Bulgera (Johnny Depp), který v 80. a 90. letech řádil v Bostonu. Hlavní důvod existence tohoto filmu je ten, že můžeme vidět Johnnyho Deppa s pokrouceným obličejem, strašlivou polopleší (nebo jak se to jmenuje) a strašidelnými brýlemi, takže z jeho psychopata v lepších okamžicích filmu skutečně jde hrůza. (Za zmínku stojí, že skutečný Bulger měl na hlavě cosi podobného, ale jinak nebyl Deppovi vůbec podobný.)

 • Recenze Black Mass: Špinavá hra na iDnes

  Recenze iDnes 60

  Film Black Mass: Špinavá hra, který právě jde do našich kin, přináší gangsterský životopis. Slušný, ale stejný jako jeho předchůdci.

 • Recenze Black Mass: Špinavá hra na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 80

  Depp a arašídy, Depp se synem, s babičkou, s maminkou, Depp škrtící blondýnku, vyhrožující Julianne Nicholson... a všude je perfektní. Ale když máme převyprávět dějovou linii, narazíme. Kdyby film přišel v gangstersky vyprahlém období, asi bychom filmařům líbali ruce. Ale protože se to podobnými snímky docela hemží a Whitey má konkurenci v Legendách zločinu, Sicariu, ale i třeba českém Káčkovi, na zadek z něj nepadneme, i když vůbec není špatný.

 • Recenze Black Mass: Špinavá hra na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 60

  Po nedávných Legendách zločinu tu máme další krimi thriller zabývající se životopisnými událostmi ze života skutečného mafiána. Tentokrát jím je Ir James „Whitey“ Bulger, který páchal kriminální činnost v 80. a 90. letech v jižním Bostonu.

 • Recenze Black Mass: Špinavá hra na Fandíme filmu

  Recenze Fandíme filmu 70

  Johnny Depp jako mafiánský boss dokáže děsit, ale hlavní předností filmu je postupné zapadání mužů zákona do morálního bahna.

 • Recenze Black Mass: Špinavá hra na Total film

  Recenze Total film 75

  Black Mass: Špinavá hra (2015) Black Mass je gangsterská rutina s velkým bonusem. V hlavní roli má Deppa, který konečně dostal možnost připomenout, proč je považován za filmovou ikonu první třídy.

Trailer k filmu

Související články k filmu Black Mass: Špinavá hra

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.