Plakát k filmu: Biutiful

Biutiful Biutiful

dokina.cz
6,6

Premiéra 3. 2. 2011
Španělsko, Mexiko, 2010, 148 min, od 15 let

Žánr:
drama
Režie:
Alejandro González Iñárritu | celý štáb
Hrají:
Javier Bardem, Eduard Fernández, Maricel Álvarez, Hanaa Bouchaib, Guillermo Estrella, Cheikh Ndiaye | všichni herci

Nový film mexického režiséra Alejandra Gonzáleze Inárritu (Amores Perros, 21 gramů, Babel) BIUTIFUL s hvězdou (nejen) španělského filmu Javierem Bardemem v hlavní roli. Ten za svůj výkon získal Zlatou palmu na festivalu v Cannes. Příběh ukazuje životní cestu Uxbala, konfliktního bývalého narkomana, který hledá smíření se svým otcovstvím, láskou, duševnem, zločinem, vinou a smrtelností, obklopený nebezpečným podsvětím moderní Barcelony. Jeho obživa stojí mimo zákon a oběti, které je ochoten položit pro své děti, neznají hranic.

Uxbalovi díky rakovině zbývají pouhé dva měsíce života, během nichž se snaží zajistit budoucnost svých dvou potomků, kteří bezcílně proplouvají životem. Zároveň se konfrontuje s přítelem z dětství, který je nyní policistou, se svojí bývalou manželkou, která je maniodepresivní prostitutkou, a dalšími výraznými postavami. Uxbal ztělesňuje velmi rozporuplného muže - oddaný otec, zhrzený milovník, pouliční zločinec, duchovně založený člověk. Jako život samotný, i tento příběh končí tam, kde všechno začíná. Obklopen osudem a překračující hranice, začíná Uxbal vidět svoji dosud mlžnou cestu jasněji a uvědomuje si svůj otcovský odkaz dětem.

Nový film mexického režiséra Alejandra Gonzáleze Inárritu (Amores Perros, 21 gramů, Babel) BIUTIFUL s hvězdou (nejen) španělského filmu Javierem Bardemem v hlavní roli. Ten za ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 361 hlasů

Kde se podívat online?

Přehrát online

Recenze filmu Biutiful

  • Recenze Biutiful na MovieZone

    Recenze MovieZone 50

  • Recenze Biutiful na fffilm

    Recenze fffilm 60

    Javier Bardem hraje chudého recidivistu, který umírá na zákeřnou chorobu a snaží se dát si během zbývajících týdnů do pořádku život sebe a především svých dvou malých dětí. Bardem - Skvělý herec. Iñárritu - Zkušený režisér, který umí budovat atmosféru. Iñárritu + dva další lidi - Nic moc scenáristi. Film má dvě a půl hodiny a to je na to, co se v něm (ne)stane, opravdu zbytečně moc. Hlavní hrdina umírá a snaží se nějak, aspoň trochu, zaopatřit své děti. Nějaká celková náprava jeho samotného (psychická ani fyzická) se nekoná a ani se konat nemůže. To, jak dopadne jeho družka, a kolik peněz se vlastně pro ty děti sežene (například), je dost nepodstatné. Kromě toho sledujeme osudy pár dalších lidí (nejzajímavější jsou asi gay Číňani, zaměstnávající hromadu ilegálů v nelidských podmínkách), které nejsou příliš dobře skloubeny s osudem hlavního hrdiny a které nejsou dostatečně zajímavé a propracované na to, aby staly hlavní dějovou osou. Dokonce bych se odvážil tvrdit, že ani to umírání a "pouť" hlavního hrdiny nestačí na "hlavní dějovou osu". Některé scény zavánějí avantgardou - halucinující hrdina například vidí lidská těla NA STROPĚ, zřejmě jako symbol čehosi hrozného. Ale je toho příliš málo na to, aby se dalo říct, že jde o "snový film" nebo něco podobného. Oceňuji talent většiny zúčastněných, ale byl použit způsobem, který ve mně nevzbudil intenzivnější emoce, než "neštvalo mě to a vydržel jsem to celých 145 minut". A pokud mi někdo vysvětlíte úvodní a současně poslední scénu nějak zajímavěji než jako "obecný symbol smrti a setkání s VÍTEKÝM", budu rád.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.