Plakát k filmu: Bílý bůh

Bílý bůh Fehér isten

dokina.cz
6,0

Německo, Maďarsko, Švédsko, 2014, 119 min, od 12 let

Žánr:
drama
Režie:
Kornél Mundruczó | celý štáb
Hrají:
Sándor Zsótér, Lili Horváth, Szabolcs Thuróczy, Lili Monori, Gergely Bánki, Zsófia Psotta | všichni herci

Hlavním hrdinou filmového podobenství zpochybňujícího nadřazenost lidské rasy je pes Hagen, který je řízením osudu oddělen od svojí milující paničky, třináctileté Lili, a musí se naučit přežít na ulicích Budapešti. Tam mu ze strany lidí stále hrozí nebezpečí, přesto se Hagenovi podaří získat psí společníky a přežít, aby se ve strhujícím finále postavil do čela dvousethlavé smečky psů a vrátil svým trýznitelům vše i s úroky.

Snímek je postaven na silném, univerzálním příběhu a výjimečně úspěšné režijní práci s lidskými a zvířecími herci. Diváci prožívají s Hagenem všechna jeho dobrodružství, trpí s ním a touží, aby se nakonec v silném finále dočkali jeho setkání s Lili. I když už pes i jeho bývalá paní prošli zásadní proměnou, nabízí film divákovi katarzi a smíření.

Kornel Mundruczó v oficiálních materiálech k filmu říká, že si záměrně vybral namísto nějaké “lidské” menšiny psy, aby mohl o citlivém tématu, kterým je postavení znevýhodněných a slabých menšin v dnešní společnosti mluvit volněji. Psi ve filmu byly kdysi nejlepší přátelé člověka, ale ten je zradil a postavil se proti nim, proto musí sami začít bojovat a svá práva.

Hlavním hrdinou filmového podobenství zpochybňujícího nadřazenost lidské rasy je pes Hagen, který je řízením osudu oddělen od svojí milující paničky, třináctileté Lili, a musí se ... celý popis


Mediadesk
Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 1 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu Bílý bůh

 • Recenze Bílý bůh na fffilm

  Recenze fffilm 40

  Mno, tak z které strany to uchopit... Asi bych dříve, než začnu psát něco o ději (což bude dost obtížné) konstatoval, že tento film natočili lidé, kteří mají nezanedbatelné filmařské schopnosti, ale jejich představa o tom, co je to "film, který stojí za to vidět" se naprosto diametrálně liší od mé. Zjevně chtějí svým filmem říct něco, co považují za naprosto zásadní sdělení, ale říkají to způsobem, který mě většinou nezaujal a občas se mi hnusil. A teď k ději: Mladá Lili hraje na trubku a žije v Budapešti s matkou, která ale musí na pár dní odjet kamsi na kongres a Lili nechá u svého exmanžela (jejího otce). Lili má s sebou velikého psa, ale otec nechce platit poplatek za jeho bydlení v činžáku, takže psa uváže někde u silnice. Zatímco nešťastná Lili psa všude hledá (marně), ten začne žít divokým životem s ostatními budapešťskými zatoulanými psy. Najdou se ještě někdy, nebo ne?

 • Recenze Bílý bůh na iDnes

  Recenze iDnes 60

  Kdo neustál drastické psí zápasy ve skvělém filmu Amores perros – Láska je kurva, sotva si podobnou brutalitu vychutná ve filmu maďarského favorita festivalových porot, jehož debut vyhrál v Locarnu a další díla včetně Bílého boha prošla Cannes.

Trailer k filmu

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.