Plakát k filmu: Bílá tma, Týden ve filmu 1948, č. 10

Bílá tma Bílá tma

dokina.cz
5,3

Premiéra 1. 2. 2018
Československo, 1948, 102 min, od 12 let

Žánr:
drama
Režie:
František Čáp | celý štáb
Hrají:
Július Pántik, Mária Prechovská, Nataša Tanská, Ladislav Herbert Struna | všichni herci

Film ke 4. výročí SNP: Mladý lékař a skupina zraněných se skrývají v podzemním úkrytu a jsou osvobozeni sovětskými vojáky. Krátce po dokončení filmu odešel režisér František Čáp do zahraničí, točil pak hlavně v Jugoslávii. Autor námětu Leopold Lahola působil do konce 40. Let v Německu, na Slovensko se vrátil jen nakrátko, aby tam natočil Sladký čas Kalimagdory (1968). Při filmování spolupracovala vojenská posádka z Popradu a Velkých Hág a občané ze Štrby.

Film ke 4. výročí SNP: Mladý lékař a skupina zraněných se skrývají v podzemním úkrytu a jsou osvobozeni sovětskými vojáky. Krátce po dokončení filmu odešel režisér František Čáp ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 130 hlasů
  • -
  • -
  • -

Související články k filmu Bílá tma, Týden ve filmu 1948, č. 10

  • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Tonda Blaník jako prezidentský kandidát a návrhář odtržen od reality

    Filmové premiéry: Tonda Blaník jako prezidentský kandidát a návrhář odtržen od reality

    31. 1. 2018 10:00 Módní návrhář odtržen od reality všedního dne, Tonda Blaník jako prezidentský kandidát, sonda do života jedné „lepší“ evropské rodiny, nevšední rodina, kterou pevnou rukou řídí podivínský psychiatr, putování muže, co se před deseti lety rozhodl opustit svou rodinu. Tento týden přináší 5 filmových premiér a snímek režiséra Františka Čápa, natočený ke 4. výročí Slovenského národního povstání.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.