Plakát k filmu: Beze stop

Beze stop Leave No Trace

dokina.cz
7,7

USA, 2018, 109 min

Žánr:
drama
Režie:
Debra Granik | celý štáb
Hrají:
Dana Millican, Jeff Kober, Dale Dickey, Thomasin McKenzie, Ben Foster, Michael Draper | všichni herci

Patnáctiletá Tom žije se svým otcem v lese na okraji Portlandu. Dobrovolná izolace od tzv. normální společnosti jim umožňuje vytvořit si realitu čistých, civilizací nezkažených prostých radostí. Jednoho dne však o sobě okolní svět dává vědět a konfrontace je nevyhnutelná.

Patnáctiletá Tom žije se svým otcem v lese na okraji Portlandu. Dobrovolná izolace od tzv. normální společnosti jim umožňuje vytvořit si realitu čistých, civilizací nezkažených ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů

Recenze filmu Beze stop

 • Recenze Beze stop na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 70

  Beze stop je drama americké nezávislé režisérky a scenáristky Debry Granik, která vešla ve známost obzvlášť díky svému předchozímu snímku Do morku kostí z roku 2010, nominovanému na čtyři Oscary včetně toho za nejlepší film. Hlavními hrdiny je tentokrát dvojice tvořená patnáctiletou dívkou Tom (Thomasin McKenzie, právem považována mezi kritiky za jeden z hereckých objevů roku) a jejím otcem Willem (Ben Foster, který bude hrát Jana Žižku v připravovaném českém historickém filmu Petra Jákla), kteří spolu žijí v lesích národního parku na okraji města Portland v dobrovolné izolaci od civilizace a společnosti ostatních lidí.

 • Recenze Beze stop na fffilm

  Recenze fffilm 80

  Will (Ben Foster) žije se svou teenage dcerou Tom (Thomasin McKenzieová) v hlubokých lesích nedaleko amerického Portlandu. Zjevně jsou zvyklí zde žít a nečiní jim to nejmenší problém. V průběhu filmu se sice dozvíme, že Will je válečný veterán, ale přesné důvody toho, proč se se svou dcerou zdržuje mimo civilizaci, nám zůstanou utajeny (ne, nedopustil se žádného zločinu). Jejich "idyla" ale nemá dlouhého trvání. Jsou polapeni a nuceně integrováni do civilizace. Tam se jim ale nelíbí, takže opět utečou, do jiných lesů. A pak... Nezávislý film Beze stop se svou atmosférou hodně podobá nedávnému snímku Tohle je náš svět . S tím rozdílem, že Beze stop neobsahuje humor, je tlumenější, méně vtipný a více o vztazích a pocitech, než o nějaké zápletce.

 • Recenze Beze stop na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 65

  Dohromady je tak Beze stop poněkud rozporuplný snímek. Na jedné straně skýtá poněkud zajímavý příběh, na druhé straně toho nechává příliš moc neobjasněného. Navíc se místy až příliš vleče, a i když je zde příroda opravdu krásná, záběry na ní se občas opravdu protáhnou. Největším plusem jsou zde silné a kvalitní herecké výkony. Z kinematografického hlediska jde zcela jistě o dobře odvedenou práci, po dějové stránce však film jednoduše poněkud pokulhává, a to je na škodu, mohla to být opravdu záživná podívaná, takhle je pouze poloviční.

 • Recenze Beze stop na iDnes

  Recenze iDnes 60

  Americký snímek Beze stop, který by jinak vstoupil do našich kin nenápadně, dostal injekci diváckého zájmu díky současnému natáčení velkofilmu Jan Žižka.

 • Recenze Beze stop na Total film

  Recenze Total film 85

  Beze stop (2018) Co vlastně je a není normální? Která autorita má takové limity určovat? Nakolik je důležitá osobní svoboda, spokojenost, schopnost se přizpůsobit? Beze stopy je úžasná studie dvou charakterů, které se rozhodly přiblížit přírodě a osobnímu pojetí svobody. Pro mnohé by Will a Tom mohli být jen dva podivíni. Oni sami jsou nádhernou ukázkou dvou navzájem se respektujících lidí, kteří si přirozeně a se vší myslitelnou empatií uvědomují potřeby toho druhého. A tak i přes náročné téma si v sobě Beze stop nese světlo.

Související články k filmu Beze stop

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Zábavní park hrůzy a zvídavý Yeti

  Filmové premiéry: Zábavní park hrůzy a zvídavý Yeti

  24. 9. 2018 10:00 Maskovaný zabiják v zábavném parku hrůzy, dobrodružný animák o mladém bystrém Yetim, život v lese na okraji Portlandu, vrcholový cyklista přespávající v kyslíkovém stanu a kouzelný čaj přinášející vytoužené sny. Kromě již zmíněných, nás v tomto týdnu čeká ředitel školy falšující různé diplomy, skupinka herců na útěku z válkou zmítané Bosny a legendární fotbalová jedenáctka.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.