Plakát k filmu: Bella Mia

Bella Mia Bella Mia

dokina.cz
5,8

Premiéra 21. 11. 2013
Česká Republika, 2013

Žánr:
drama
Režie:
Martin Duba | celý štáb
Hrají:
Petr Forman, Zuzana Norisová, Igor Orozovič, Petr Rajchert, Břetislav Rychlík, Alžbeta Stanková | všichni herci

Uznávaný kameraman Martin Duba (Zapomenuté světlo, Báječná léta pod psa) režíroval snímek Bella Mia (Česká republika 2012) podle scénáře Krávy oceněného Cenou Sazky od Marka Epsteina (Roming, Václav), který vstoupí do kin 27. září. Příběh vypráví o stádu krav, které je kvůli podezření na BSE (Nemoc šílených krav) odsouzeno k utracení.

Zvířata nakládaná do vozů, ale vycítí blížící se hrozbu, vzbouří se a pokusí se utéct. Lidé na bezmocná zvířata uspořádají hon, avšak stádo krav v čele s Bellou s neuvěřitelnou prozíravostí a určitou dávkou inteligence uniká. Sledujeme strhující souboj, kdo z koho...

Uznávaný kameraman Martin Duba (Zapomenuté světlo, Báječná léta pod psa) režíroval snímek Bella Mia (Česká republika 2012) podle scénáře Krávy oceněného Cenou Sazky od Marka ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 39 hlasů
 • -
 • -

Kde se podívat online?

Přehrát online

Recenze filmu Bella Mia

 • Recenze Bella Mia na fffilm

  Recenze fffilm 40

  Petr Forman je farmář, jehož pět krav je podezřelých z Nemoci šílených krav a mají být utraceny. Krávy ale utečou, přidá se k nim ještě býk z jiné farmy, a společně se téměř rok skrývají v lesích, především před psychopatickým válečným veteránem, který je chce postřílet. Hlavní kráva se jmenuje Bella (odtud název filmu). Kromě toho je ve filmu ještě hodná žena (Zuzana Norisová), hezký mladý veterinář a Formanovy děti. Film Bella Mia , který napsal, režíroval a kameroval Martin Duba ( Správce statku ), by chtěl být jakýmsi ostrůvkem klidné krásné přírody a (převážně) hodných lidí v dnešní uspěchané a zlé době. Bohužel, tvůrci na to neměli peníze (film stál méně než 10 milionů), ale ani schopnosti. Mnozí herci hrají velmi ochotnicky (obávám se, že to ani nejsou herci) a záběry jsou sice malebné, ale často velmi humpolácky a zmateně sestříhané - například v jedné scéně jede kamera pozvolna podél romantické stráně zprava doleva, následuje krátký záběr jinam, a okamžitě po něm další dlouhý záběr, jak jede kamera podél stejné romantické stráně zleva doprava. V sofistikovanějším filmu bych to bral jako dobrý vizuální vtip. Ústřední zápletka je velmi předvídatelná - každá postava má od prvních záběrů na čele napsáno, jaká bude její role v celém příběhu. A závěrečná pointa spočívá v tom, že po roce života krav v divočině veterinář prohlásí, že ty krávy BSE nemají, protože kdyby ji měly, tak by zemřely už po dvou měsících. Kdyby tutéž informaci všem řekl dřív, celá kravská anabáze by byla o 10 měsíců kratší a výrazně méně problematická... A pak je tu ještě problém v tom, že kráva je od přírody srandovní zvíře a když měla "hrát" na plátně nějakou tesklivou scénu, pořád se mi vybavovalo toto: Kromě toho má film strašlivě nepodařenou hudbu (viz trailer), o níž její autor, Jósef Skrzek, řekl doslova toto: Aniž by to někdo překládal do češtiny.

 • Recenze Bella Mia na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 70

  Hlavní hrdinkou filmu může být i kráva! O tom, že to nemusí být vždy špatný nápad, svědčí snímek Bella Mia, který pohladí diváka prostřednictvím nádherných přírodních scenérii na duši, na druhou stranu se jej však i donutí ptát po samé podstatě takzvané lidské humanity.

 • Recenze Bella Mia na iDnes

  Recenze iDnes 65

  Událost podzimu, slibují plakáty k novému českému filmu Bella Mia. A skutečně se jí nevšední příběh mohl stát, kdyby se přidržel původní povídky Marka Epsteina. Jenže na takové natáčení si mohli troufnout leda Annaudovi slavní Medvědi.

Trailer k filmu

Související články k filmu Bella Mia

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Bella Mia - recenze

  Bella Mia - recenze

  28. 11. 2013 11:49 Petr Forman je farmář, jehož pět krav je podezřelých z Nemoci šílených krav a mají být utraceny. Krávy ale utečou, přidá se k nim ještě býk z jiné farmy, a společně se téměř rok skrývají v lesích, především před psychopatickým válečným veteránem, který je chce postřílet. Hlavní kráva se jmenuje Bella (odtud název filmu). Kromě toho je ve filmu ještě hodná žena (Zuzana Norisová), hezký mladý veterinář a Formanovy děti.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.