Plakát k filmu: Belgica

Belgica Belgica

dokina.cz
6,2

Premiéra 7. 7. 2016
Belgie, 2015, 127 min, od 15 let

Žánr:
drama
Režie:
Felix Van Groeningen | celý štáb
Hrají:
Matthias Schoenaerts, Tom Vermeir, Dominique Van Malder, Stef Aerts, Stefaan De Winter, Ben Benaouisse | všichni herci

Belgica je příběh dvou bratrů: charismatického a temperamentního Franka – manžela, otce a nevyléčitelného sukničkáře – a jeho ambiciózního, ale nezkušeného bratra Joa, který je majitelem baru zvaného Belgica. Stanou se obchodními partnery a rychle promění Belgicu v místo plné skvělé hudby, krásných lidí a nezřízené zábavy – dokud nezjistí, že vést takový podnik je náročnější než čekali, a jejich vztahy a osobní život tím začnou trpět.

Belgica nabízí pohlcující zkušenost euforie z nejžhavějšího nočního klubu ve městě. Zasazen do eklektického zvuku uznávané belgické kapely Soulwax, film ukazuje opojnou cestu obou bratrů vzhůru k úspěchu – a pád, který následuje. Belgica je film o tom, jaké je to žít přítomnou chvílí, a o tom uvědomit si, že pohyb kupředu je nejen nevyhnutelný, ale i nutný.

V hlavních rolích filmu belgického režiséra Felixe Van Groeningena hrají Stef Aerts (Jo) a Tom Vermier (Frank). Hudbu k filmu složila kapela Soulwax. Film měl premiéru na festivalu v Sundance v lednu 2016, kde otevíral hlavní soutěžní sekci. Je to první film Felixe Van Groeningena od snímku Přerušený kruh (The Broken Circle Breakdown, 2012), který byl nominován na Oscara a získal cenu LUX evropského parlamentu.

Belgica je příběh dvou bratrů: charismatického a temperamentního Franka – manžela, otce a nevyléčitelného sukničkáře – a jeho ambiciózního, ale nezkušeného bratra ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů
 • -
 • -

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 60.00 CZK 90.00 CZK Přehrát online

Recenze filmu Belgica

 • Recenze Belgica na iDnes

  Recenze iDnes 50

  Starší bratr má rodinu, výmluvnost a duši rockera, mladší jen jedno oko, smůlu na slečny a malý lokál. Společně vybudují hudební klub Belgica, jenž kromě alkoholu, drog a sexu slibuje i bezuzdné orgie muziky v proměnlivém podání belgické kapely Soulwax.

 • Recenze Belgica na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 60

  Drama belgického režiséra Felixe Van Groeningena Broken Circle Breakdown (v češtině též pod názvem Přerušený kruh) bylo nominováno na Oscara v kategorii Nejlepší cizojazyčný film. Za svůj nový snímek Belgica si již odnesl cenu za režii z Cannes a sbírá s ním veskrze pozitivní ohlasy po světových festivalech. Stejně jako u Přerušeného kruhu však doplácí na jistou dějovou schematičnost.

Trailer k filmu

Související články k filmu Belgica

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Noc očisty a příběh fenomenální kapely Lucie

  Filmové premiéry: Noc očisty a příběh fenomenální kapely Lucie

  6. 7. 2016 19:57 Smrtelně nebezpečná hra chamtivosti a pomsty, noc vyřizování účtů, komedie o flámování a katastrofách všeho druhu, cesta k úspěchu a následný pád, příběh o dospívání a hudební fenomén Lucie. Ve 27. týdnu tohoto roku nás čeká 6 filmových premiér, které se v kinech objeví již ve čtvrtek, 7. července.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.