Plakát k filmu: Bataan

Bataan Bataan

dokina.cz
7,1

USA, 1943, 114 min

Žánr:
válečný

Přelom roku 1941. Po japonské invazi na Filipínách v prosinci 1941 ustupují americké a filipínské síly od Manily na hornatý poloostrov Bataan. Na ústupové cestě je hluboká rokle překlenutá mostem. Když je evakuována armáda i několik civilistů z červeného kříže, přidělí skupině narychlo sestavené ze třinácti dobrovolníků, jenž pocházejí z rozličných jednotek, úkol vyhodit tento most do povětří, znemožnit Japoncům jeho znovuvybudování a zadržet jejich jednotky tak dlouho, jak jen to bude možné. Skupina je velmi různorodá, jejími členy jsou mj. Američan mexického původu (Desi Arnaz), černý demoliční expert (Kenneth Lee Spencer) nebo domorodý příslušník „Philippine Scout“ (Alex Havier). Velením je pověřen nepříliš zkušený kapitán kavalérie Henry Lassiter (Lee Bowman), spolu se seržantem Billem Dane z pravidelného 31. pěšího pluku (Robert Taylor) a zůstává s nimi rovněž poručík letectva Spojených Států Steve Bentley (George Murphy) i se svým filipínským mechanikem, desátníkem Juanem Katigbakem (Roque Espiritu).

Přelom roku 1941. Po japonské invazi na Filipínách v prosinci 1941 ustupují americké a filipínské síly od Manily na hornatý poloostrov Bataan. Na ústupové cestě je hluboká rokle ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 2 hlasů
  • -
  • -
  • -

Kde se podívat online?

Přehrát online

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.