Plakát k filmu: Barry Seal: Nebeský gauner

Barry Seal: Nebeský gauner American Made

dokina.cz
7,1

Premiéra 24. 8. 2017
USA, 2017, 114 min

Žánr:
thriller, kriminální
Režie:
Doug Liman | celý štáb
Hrají:
Tom Cruise, Domhnall Gleeson, Sarah Wright, Jesse Plemons, Caleb Landry Jones, Lola Kirke | všichni herci

Barry Seal (Tom Cruise) pracuje jako pilot dopravního letadla a rutina amerických vnitrostátních letů ho čím dále víc ubíjí. I proto nadšeně skočí po nabídce „náhodného kolemjdoucího“, z něhož se vyklube agent CIA (Domhnall Gleeson), aby pilotoval pod záštitou tajných služeb. Barryho čekají sexy přelety nad základnami kolumbijských narkobaronů, ze kterých pořizuje bohatou fotodokumentaci, nutnou pro boj s drogovými kartely. Jenže proč létat takhle naprázdno, když se můžete spojit i s protistranou a kromě fotek pro CIA vozit do Ameriky i drogy? A proč se zároveň nestát informátorem DEA (Národní agentura pro boj s drogami), která má v oblasti také své specifické zájmy? A proč se rovnou nezapojit do jedné z největších tajných operací, které kdy americká vláda posvětila? Barry to prostě hraje na všechny světové strany a jde mu to víc než skvěle. Už dávno se přestal nudit. Má krásnou ženu, topí se v penězích a vůbec si nepřipouští, co se stane, až se tenhle domeček z karet zhroutí. A on se jednoho dne zhroutí.

Barry Seal je špatností prolezlý hazardér s vlastním i cizími životy, jenže to dělá s takovým nadhledem a noblesou, že mu chtě nechtě musíte fandit. Je to muž z rodu vlků z Wall Streetu. I když ho jeho skutky mnohokrát dostanou do kouta, vždycky z něj uteče nějakým postranním východem a nahodí tak odzbrojující úsměv, že byste ho za to snad zabili.

Barry Seal (Tom Cruise) pracuje jako pilot dopravního letadla a rutina amerických vnitrostátních letů ho čím dále víc ubíjí. I proto nadšeně skočí po nabídce „náhodného ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 8 hlasů

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 79.00 CZK 329.00 CZK Přehrát online
PŮJČOVNÉ 79.00 CZK 380.00 CZK Přehrát online

Recenze filmu Barry Seal: Nebeský gauner

 • Recenze Barry Seal: Nebeský gauner na fffilm

  Recenze fffilm 90

  Tom Cruise hraje Barryho Seala, normálního pilota, který měl koncem 70. let normální nudnou práci v americké aerolince TWA. Ale pak ho zlanařil agent CIA (Domhnall Gleeson), aby pro ně občas v sexy rychlém letadle vyfotil nějaké divoké povstalce ve Střední Americe (kteří po něm při tom možná budou trochu střílet). Barry souhlasil, užil si vzrůšo a peníze od CIA, pak se s některými těmi divokými povstalci seznámil, a aby naplno zužitkoval své cesty zpět do USA, začal pro ně pašovat kokain. CIA se o tom dozvěděla, a navrhla mu, že by pro ni mohl jiným divokým povstalcům vozit samopaly Kalašnikova. Barry souhlasil, dostal od CIA letiště s několika letadly, najal několik spolehlivých chlápků, a byznys se pořádně rozjel. A to byl teprve začátek... Film Barry Seal, nebeský gauner vznikl na motivy skutečných životních osudů skutečného Barryho Seala. Ale aniž byste znali jeho skutečné osudy, při sledování filmu vám musí být jasné, že spouste z toho, co vidíte, se takto stát nemohla, a je to záměrně upraveno za účelem maximalizace komediálního efektu všech těch naprosto šílených zvratů.

 • Recenze Barry Seal: Nebeský gauner na iDnes

  Recenze iDnes 65

  Odporně bohatý dobrodruh za hranou zákona, který přesto okouzluje, znamená pro herce roli snů. Leonardo DiCaprio ji dostal ve Vlkovi z Wall Street, Tom Cruise v životopisu pilota Barry Seal: Nebeský gauner.

 • Recenze Barry Seal: Nebeský gauner na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 85

  V závěru je nutno říct, že příběh o Barry Sealovi je rozhodně jedním z těch, o kterých je dobré vědět a je správné, že o něm byl vytvořen film. A navíc velmi kvalitní film, který divákům otevře oči. Je to snímek, který baví a u kterého se ani vteřinu nenudíme. Děj má spád a je dobře odvyprávěný. Momenty, kdy nám Cruise coby Seal vypráví retrospektivně, co se dělo, jsou snad ty nejvtipnější. Styl, jakým Cruise podává svůj přednes je jedinečný a ukazuje jeho herecké kvality, pozadu však nezůstávají ani jeho kolegové, kteří dohromady tvoří dobře zvolené obsazení. Liman servíruje divákům podívanou, na kterou jen tak nezapomenou.

 • Recenze Barry Seal: Nebeský gauner na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 80

  Film Barry Seal: Nebeský gauner je v podstatě dramatem podle skutečných událostí, které jsou nicméně natolik zábavně ujeté a ve své šílené absurdnosti legrační, že film je ve výsledku mnohem vtipnější než leckteré komedie. Například u nedávné akční komedie Zabiják & Bodyguard jsem se nezasmál nahlas ani jednou, zatímco u filmu Barry Seal: Nebeský gauner jsem se smál nahlas aspoň tucetkrát, a to ještě dost intenzivně, což je u mě docela vzácnost.

 • Recenze Barry Seal: Nebeský gauner na MovieZone

  Recenze MovieZone 60

  Rutinně zvládnutá životopisná krimikomedie, která sice ničím neurazí, ale čelist vám z ní nespadne. Od spojení Cruise a Limana se dalo čekat víc, přestože na nadprůměrné úrovni funguje vyprávění příběhu, humor i akce. Ale den po zkouknutí už nebudete vědět nic.

Trailer k filmu

Související články k filmu Barry Seal: Nebeský gauner

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Tom Cruise jako Nebeský gauner a souboj o osud všech světů

  Filmové premiéry: Tom Cruise jako Nebeský gauner a souboj o osud všech světů

  23. 8. 2017 10:00 Špatností prolezlý hazardér Tom Cruise alias Barry Seal, nové příběhy veverčáka Bručouna v pokračování úspěšného animáku a ambiciozní,  rozsáhlý příběh od jednoho z nejuznávanějších světových autorů. V tomto týdnu se mohou čeští diváci těšit na 3 filmové premiéry.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Tom Cruise jako znuděný pilot, Vražda v Orient Expressu a další trailerové novinky

  Tom Cruise jako znuděný pilot, Vražda v Orient Expressu a další trailerové novinky

  8. 6. 2017 10:00 Po dlouho očekávané premiéře Mumie se na plátna kin chystá další snímek s Tomem Cruisem. Tentokrát se objeví v roli Barryho Seala, znuděného dopravního pilota, kterému potřebnou životní energii dodá spolupráce s CIA. Kromě Barryho Seala nám uplynulý týden přinesl trailer k velkolepému ptačímu dobrodružství s názvem Letíme, novému zpracování jedné z nejznámější detektivky Agaty Christie Vražda v Orient Expressu, rodinnému snímku plnému psích miláčků Pup Star, nebo hvězdně obsazenému dramatu Blind.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Nebeský gauner Tom Cruise pašuje zbraně i drogy

  Nebeský gauner Tom Cruise pašuje zbraně i drogy

  6. 6. 2017 14:17 Tom Cruise se nám už za chvíli předvede jako Nick Morton v nové Mumii, ale letos ho uvidíme ještě v roli Barryho Seala ve filmu Barry Seal: Nebeský gauner. Pod specifickým názvem se skrývá drama založené na skutečném příběhu reálného pilota.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.