Plakát k filmu: Balón

Balón Ballon

dokina.cz
7,1

Premiéra 15. 11. 2018
Německo, 2018, 120 min, od 12 let

Žánr:
thriller
Režie:
Michael Herbig | celý štáb
Hrají:
Friedrich Mücke, Karoline Schuch, Alicia von Rittberg, David Kross, Thomas Kretschmann, Jonas Holdenrieder | všichni herci

1979, východní Německo v čase vrcholící studené války. Dvě normální rodiny toužící po životě ve svobodné zemi vymyslí v tajnosti velký plán útěku na západ. Jejich hlavní zbraní je odvaha a vynalézavost, díky nimž tajně postaví horkovzdušný balón, s kterým se všech osm členů obou rodin pokusí přeletět nad Berlínskou zdí. Při prvním pokusu však neuspějí, celý plán útěku je ohrožen, hrozí jim odhalení a zatčení. Vydávají se tedy na nebezpečný závod s časem s policií v patách … Napínavý příběh o vzdoru a touze po svobodě byl natočen podle skutečných událostí.

1979, východní Německo v čase vrcholící studené války. Dvě normální rodiny toužící po životě ve svobodné zemi vymyslí v tajnosti velký plán útěku na západ. Jejich hlavní zbraní je ... celý popis

Trailery Program Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 3 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu Balón

 • Recenze Balón na iDnes

  Recenze iDnes 50

  Příběh, který vypráví novinka kin Balón, se skutečně stal. V roce 1979 se dvě východoněmecké rodiny rozhodly, že přeletí do západního Německa. Poprvé jejich podomácku sestrojený balon havaroval, při druhém pokusu po nich šla tajná policie.

 • Recenze Balón na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 80

  Dohromady tak Balón představuje záživnou podívanou, která baví, ale občas by mohla ubrat z přílišné tenze. Rušivý je i český dabing, ale za to tvůrci nemohou. Mezi drobná negativa patří i místy až moc dramatický soundtrack a směšně působící představitel státní bezpečnosti. Nad tím vším však naštěstí převažují pozitiva, mezi které patří především skvěle odvyprávěný a poutavý příběh, který upoutá i tím, že je inspirovaný reálnými událostmi. Herecké výkony taktéž neurazí a zaujmou především ty dětské. V závěru je Balón film, který určitě stojí za to vidět, protože nám představuje jeden z mnoha neuvěřitelných skutečných osudů o útěku z utlačovaného východního bloku.

 • Recenze Balón na Total film

  Recenze Total film 60

  Balón (2018) Balón je ke své škodě schematický film plný patosu, který nešikovným způsobem vypráví jinak velmi zajímavý a napínavý příběh. Nedostatečně osobitě seznamuje s jeho účastníky a nedává moc prostoru emocím. A tak divák nemá motivaci s nimi příběh prožívat tak, jak by si ve skutečnosti celá událost zasloužila.

Související články k filmu Balón

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Nový příběh Fantastických zvířat a zhýralé večírky Silvia Berlusconiho

  Filmové premiéry: Nový příběh Fantastických zvířat a zhýralé večírky Silvia Berlusconiho

  15. 11. 2018 10:00 Nový příběh z pera oblíbené J.K. Rowling, zhýralé večírky Silvia Berlusconiho, plán útěku v čase vrcholící studené války, pozoruhodný průzkum lidské intimity, šestnáctiletá dívka v empatickém snímku o odvaze přijmout sebe samu, pátrání po zmizelé dceři, živý a autentický náhled do práce novinářů tradičních médií a drama, sledující dvacetiletou Irisz po jejím příjezdu do Budapešti. Tento týden přináší 8 filmových premiér.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.