Plakát k filmu: Balerína

Balerina Ballerina

dokina.cz
6,3

Premiéra 2. 3. 2017
Francie, Kanada, 2016, 89 min

Žánr:
dobrodružný, rodinný, animovaný
Režie:
Eric Summer, Mimi Maynard, Paulette Victor-Lifton, Éric Warin | celý štáb
Hrají:
Elle Fanning, Madison Ziegler, Dane DeHaan, Carly Rae Jepsen, Camille Cottin, Maddie Ziegler | všichni herci

Film vypráví příběh Félicie, mladé osiřelé dívky, jejíž největší vášní je tanec. S pomocí svého nejlepšího přítele Victora se jí podaří uprchnout ze sirotčince a vydat se na dlouhou cestu do Paříže, kde na ni čeká mnoho nelehkých úkolů a zajímavých setkání. Balerína je zábavný a dojemný film o přátelství, sebedůvěře a rodinných poutech.

Film vypráví příběh Félicie, mladé osiřelé dívky, jejíž největší vášní je tanec. S pomocí svého nejlepšího přítele Victora se jí podaří uprchnout ze sirotčince a vydat se na ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 7 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu Balerína

 • Recenze Balerína na MovieZone

  Recenze MovieZone 50

  Francouzská Balerína skrze předvídatelný příběh přináší od začátku jasně deklarované poselství, že svých snů je třeba se držet. Což neurazí, ale ani nijak nepřekvapí.

 • Recenze Balerína na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 65

  Balerína je příběh o snech a o tom, že se mají plnit. Je to snímek cílený především na malé děti, zvláště pak dívky, a díky tomu je takový, jaký je; poněkud naivní, ale miloučký a pozitivní. Nejde o nic překotného, ale přesto to potěší i maminky, které zavzpomínají, že jednou byly také takové. Je docela jasné, že film není určen pro všechny, má svojí cílovou skupinu a té se drží celým svým konceptem. A to je správně, protože jako kluci mají animák Auta, tak i malé holky mají mít své pohádky.

Související články k filmu Balerína

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: konec starých X-menů a taneční animák

  Filmové premiéry: konec starých X-menů a taneční animák

  1. 3. 2017 10:00 Nová krev po boku starých X-menů, tanec jako největší vášeň mladé osiřelé dívky, zamyšlení nad krizí mužské a otcovské role v současné společnosti, a film plný písniček a melodií od folklorních kořenů až po mladou rockovou současnost. Tento týden přináší 4 filmové premiéry, obnovenou premiéru velkolepého historického eposu Miloše Formana v režisérské verzi a digitálně restaurovanou verzi psychologického dramatu Gustava Machatého z roku 1931.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Hvězdně obsazená trilogie Zahradnictví, drsné čtvrti slunného Miami a další trailery uplynulého týdne

  Hvězdně obsazená trilogie Zahradnictví, drsné čtvrti slunného Miami a další trailery uplynulého týdne

  26. 1. 2017 16:30 Uplynulý týden přinesl trailery mnoha různých žánrů. Snímek Moonlight vypráví dramatický příběh dospívání a hledání sebe sama v drsných miamských čtvrtích, animovaná Balerína vypadá na pohodičku pro celou rodinu, a Ztracené město Z je dobrodružným životopisným snímkem o pátrání po bájné ztracené civilizaci. Zajímavě vypadá také první trailer westernového mystery Brimstone, a akční krimi Proti vlastní krvi. Česká hvězdně obsazená trilogie Zahradnictví se odehrává na pozadí nejdramatičtějších období minulého století a časově předchází oblíbenému snímku Pelíšky.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.