Plakát k filmu: Bajkeři

Bajkeři Bajkeři

dokina.cz
4,0

Premiéra 19. 10. 2017
Česká Republika, 2017

Žánr:
komedie
Režie:
Martin Kopp | celý štáb
Hrají:
Hana Vagnerová, Adam Mišík, Jan Komínek | všichni herci

Nevlastní bratři Jakub a David společně s kamarádem Sašou tráví většinu času ve světě sociálních sítí. Vztahy pro ně představují chaty s virtuálními dívkami, které nikdy neviděli, obživu falešná módní show, v níž se předstírá něco, co není a největší životní problém pak vybitý mobil nebo nefunkční wifi. Na nátlak rodičů jsou donuceni vydat se pod vedením Davidovy půvabné „macechy" Terezy na dvousetkilometrový cyklovýlet. S překvapením zjišťují, že tam venku je skutečný svět, v němž život znamená víc, než status na facebooku, opravdové dívky vypadají poněkud lépe, než kreslené akční hrdinky virtuálních her a k lásce patří také sex. Srážka se životem sice nese jistá úskalí, ale s humorem, tentokráte „Kolečkovsky" ironickým, se dá zvládnout nejen výšlap do strmého kopce, stavba stanu, chybějící elektrická zásuvka, ale také sok v lásce.

Nevlastní bratři Jakub a David společně s kamarádem Sašou tráví většinu času ve světě sociálních sítí. Vztahy pro ně představují chaty s virtuálními dívkami, které nikdy neviděli, ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 20 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu Bajkeři

 • Recenze Bajkeři na fffilm

  Recenze fffilm 40

  Tři internetoví hoši jsou nuceni vyrazit na cyklistický výlet pod dohledem přítelkyně otce jednoho z nich. Shodou okolností mají základní tábor v kempu, kde mají cyklosoustředění čtyři pubertální děvčata pod dohledem slizkého trenéra. Hormony mohou začít bouřit a mládež pozná, že mobilní Facebook není všechno! Slovní spojení "česká teenagerská komedie" se pomalu ale jistě stává zlověstnějším než "dětské anální porno". Většina tvůrců si pod ním zřejmě představuje jakousi zástěrku, která jim zajišťuje, že film bude úspěšný i když nebude dobrý. Nebo aspoň bude akceptovaný bez námitek. Nebo na něj dokonce dostanou peníze od Státního fondu kinematografie. Což se v tomto případě stalo a nějací lidé ve Fondu se museli domnívat, že toto dílo má dostatečný důvod ke své existenci a jeho vznik má být podpořen.

 • Recenze Bajkeři na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 30

  Česká teenagerská komedie Bajkeři je celovečerním kino-debutem doposud televizního režiséra Martina Koppa (Vyšehrad, Vinaři, Ohnivý kuře), natočená podle původního scénáře Petra Kolečka, autora scénářů (a jejich divadelních předloh) k filmům Zakázané uvolnění či Padesátka. Příběh je o třech náctiletých klucích, kteří se víceméně proti své vůli vydávají na několikadenní výlet na kolech, přičemž s nimi shodou okolností sdílí cestu čtveřice děvčat na sportovním soustředění. A jejich sexistický trenér.

 • Recenze Bajkeři na iDnes

  Recenze iDnes 35

  Fakt, že Snowboarďáci byli jen jedni, platí po premiéře filmu Bajkeři dvojnásob. Nová komedie o teenagerech totiž neví, koho má bavit.

 • Recenze Bajkeři na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 25

  U hrdinů je zdůrazňována neschopnost navazovat lidské vztahy, ovšem vykreslení postav je tak chabé, že nevidíme důvod, proč by s nimi kdokoli navazovat vztah chtěl. Film si vůbec neví rady s plynutím děje a máte z toho pocit, že jedete na kole se spadlým řetězem. Z povrchního života na sociálních sítí se dá přitom vytřískat mnohem víc než šok z chybějící Wi-Fi. Nejoblíbenějším a vytrvale opakovaným vtipem snímku místo toho zůstává, že se na postavu mluví a ona má zatím sluchátka, takže neslyší. Ha ha. Joke.

 • Recenze Bajkeři na MovieZone

  Recenze MovieZone 20

  Všechno špatně, nudně, trapně. Bajkeři možná pár mladých zabaví už jen tím, že pojednávají o generaci deformované sociálními sítěmi. Bohužel však způsobem, který žádného dospělého s trochou sebeúcty spokojeností nenaplní. Tak na to prostě nechoďte.

Související články k filmu Bajkeři

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Nezvaní hosté a série přírodních katastrof

  Filmové premiéry: Nezvaní hosté a série přírodních katastrof

  18. 10. 2017 10:00 Idylické soužití narušené nezvanými hosty, série přírodních katastrof ohrožujících naši planetu, z virtuálního světa do reality všedního dne, zamyšlení se nad strachem z veřejného mínění, výbuchy vzteku a domácí násilí, vizuálně sytý film o strastech moderního umělce a 600 kilometrů dlouhá Svatojakubská pouť, kterou překonal Jan Dušek jako první český vozíčkář v historii. Tento týden čeká na české diváky 7 filmových premiér.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.