Plakát k filmu: Babička aneb jak to bylo doopravdy

Babička aneb jak to bylo doopravdy Babička aneb jak to bylo doopravdy

Premiéra 17. 11. 2010
Česká Republika, 2009, 95 min

Žánr:
komedie, historický

Nový nezávislý historický film, Babička film, Babička aneb jak to bylo doopravdy. Božena Němcová společně s vydavatelem píší román „Babička“. Důvod je více než zřejmý – Němcová nemá peníze a vydavatel v době obrození cítí další přítok peněz.

Ve filmu se Němcová vrací do svého dětství – (druhá linie filmu) a odhaluje divákovi pravdu. Na Staré Bělidlo přijíždí po 20 letech babička, kterou je ve skutečnosti babičky soused.

Díky své povaze si postupně získává přízeň rodiny Proškovic i samotné kněžny Zaháňské. Vydavateli se ale tento skutečný příběh v době obrození české literatury nelíbí a tvrdě zasahuje do celého literárního díla. Nakonec de-facto napíše celou knihu sám (proto se nedochoval rukopis). – tak jak jí čtenáři opravdu znají.

Ve filmu se situace vyhrotí příjezdem opravdové babičky, a dochází k nečekanému odhalení.

Celá famílie pak řeší velké dilema.

Nový nezávislý historický film, Babička film, Babička aneb jak to bylo doopravdy. Božena Němcová společně s vydavatelem píší román „Babička“. Důvod je více než zřejmý – Němcová ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 702 hlasů
 • -
 • -
 • -
 • -

Související články k filmu Babička aneb jak to bylo doopravdy

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Babička aneb jak to bylo doopravdy

  Babička aneb jak to bylo doopravdy

  16. 11. 2010 08:00 Nový nezávislý historický velkofilm

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Netradiční černobílý film Babička bude mít premiéru 17.listopadu

  Netradiční černobílý film Babička bude mít premiéru 17.listopadu

  6. 11. 2010 17:30 Nová česká komedie vycházející ze slavné předlohy Boženy Němcové nazvaná Babička aneb jak to bylo doopravdy bude mít premiéru 17. listopadu v pražském kině Lucerna. Netradiční černobílý snímek ctí obrazem i hudebním doprovodem atmosféru filmů pro pamětníky, oproti nim je však obohacen o notnou dávku černého humoru. Nízkorozpočtový film natočili amatéři - diváci nespokojení se současnou českou filmovou produkcí sdružení ve společnosti Blues film.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Babička aneb jak to bylo doopravdy

  Babička aneb jak to bylo doopravdy

  13. 11. 2009 17:00 Nový nezávislý historický film dánského režiséra Pjeera van Ecke, Babička aneb Jak to bylo doopravdy, nám ukazuje nové, dosud neznámé okolnosti vzniku jedné z nejznámějších knih české literatury. Byla opravdu originální verze Babičky od Boženy Němcové taková, jakou ji známe dnes? Kdo byla ve skutečnosti ona starostlivá stařenka?

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.