Plakát k filmu: Bába z ledu

Bába z ledu Bába z ledu

dokina.cz
6,9

Premiéra 23. 2. 2017
Česká Republika, Francie, Slovensko, 2016, 106 min, od 12 let

Žánr:
komedie, drama
Režie:
Bohdan Sláma | celý štáb
Hrají:
Alena Mihulová, Václav Neužil ml., Tatiana Vilhelmová, Petra Špalková, Zuzana Kronerová, Pavel Nový | všichni herci

Po setkání s otužilcem Broňou (Pavel Nový) začíná ovdovělá Hana (Zuzana Kronerová) pozvolna měnit svůj stereotypní život, který se doposud točil výhradně kolem jejích synů (Marek Daniel, Václav Neužil), snach (Petra Špalková, Tatiana Vilhelmová) a vnoučat. Zatímco šedesátnice Hana prožívá love story, tradiční víkendové obědy v rodinné vile ztrácejí na idyličnosti a postupně vyplouvá na povrch, že každý z hrdinů má nějaké tajemství. Haniným nečekaným spojencem se stává vnuk Ivánek, který si zamiloval nejen svérázného Broňu, ale i jeho slepici Adélu a otužileckou komunitu na břehu Vltavy. Příběh rozkrývající nelehké vztahy mezi třemi generacemi přináší naději, že život lze vzít do vlastních rukou v jakémkoli věku.

Po setkání s otužilcem Broňou (Pavel Nový) začíná ovdovělá Hana (Zuzana Kronerová) pozvolna měnit svůj stereotypní život, který se doposud točil výhradně kolem jejích synů (Marek ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 20 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu Bába z ledu

 • Recenze Bába z ledu na fffilm

  Recenze fffilm 60

  Hana (Zuzana Kronerová) je asi šedesátiletá vdova, která žije sama ve svém domku na kraji Prahy, kam za ní občas dojíždějí její dva synové (jeden je intelektuál, druhý podnikatel) s manželkami a dětmi. Vztahy mezi nimi (mezi všemi navzájem) nejsou nijak růžové, takže když se Hana, potýkající se s každodenní nudou, náhodou seznámí se správcem loděnice a amatérským otužilcem Broňou (Pavel Nový), nalezne zalíbení nejen v něm, ale i v celé střelené otužilecké partě - což vede k ještě větším konfliktům s Hančinými potomky. Nejnovější film Bohdana Slámy ( Štěstí , Venkovský učitel , Čtyři slunce ) je opět o lidech, kteří na tom "nejsou úplně nejlíp", ale dalo by se říct, že tentokrát jsou na tom lépe, než je v jeho filmech zvykem. Žádná z postav není vyloženě psychopat / idiot a žádná nemá významné problémy finančního ani jiného rázu (aspoň ne takové, jaké by nebylo možno vyřešit). Jejich nespokojenost / nasranost / smutek vycházejí především z toho, že i když mají jakž-takž stabilní život, NĚCO jim v něm chybí. I když jim nemusí docházet, co vlastně.

 • Recenze Bába z ledu na iDnes

  Recenze iDnes 70

  Dvojí naději poskytuje snímek Bohdana Slámy Bába z ledu, který jde ve čtvrtek do kin. Jednak příkladem hrdinů, že vždycky se dá začít znovu, jednak důkazem, že se český film ještě umí nadechnout.

 • Recenze Bába z ledu na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 70

  Bába z ledu je zvláštní a milý snímek režiséra Bohdana Slámy. Je to drama i komedie zároveň. Chvílemi se vyskytují komické momenty, film ale nese i charakteristické rysy dramatu, kdy se řeší i závažné lidské a rodinné problémy. Je to prostě film o životě, který je občas veselý a jindy zase vážný. Snímek by ovšem nebyl tak dobrý nebýt dvou hlavních hrdinů a jejich představitelů (a koneckonců i malého Ivánka a slepičky Adély). Zuzana Kronerová a Pavel Nový mají spolu skvělou chemii, navíc jim jejich role opravdu sedí. Jen těžko si jde představit někoho jiného jako Hanu a Broňu. Je také nutno podotknout, že oba herci doopravdy plavali v ledové vodě, a to je obdivuhodné a neuvěřitelné. Celkově jde o kvalitní snímek, který potěší i toho nejvíc zimomřivého diváka.

 • Recenze Bába z ledu na Total film

  Recenze Total film 80

  Bába z ledu (2017) Emocionálně silný snímek, který ukazuje tvrdou realitu některých rodinných vztahů. Ale nabízí i naději, osvobození a humor. Nečekaný a vlastně velmi příjemný film.

Související články k filmu Bába z ledu

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Bába z ledu - recenze nového českého filmu

  Bába z ledu - recenze nového českého filmu

  1. 3. 2017 13:58 Hana (Zuzana Kronerová) je asi šedesátiletá vdova, která žije sama ve svém domku na kraji Prahy, kam za ní občas dojíždějí její dva synové (jeden je intelektuál, druhý podnikatel) s manželkami a dětmi.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Sdružení nájemných zabijáků a velké rock´n´rollové dobrodružství

  Filmové premiéry: Sdružení nájemných zabijáků a velké rock´n´rollové dobrodružství

  22. 2. 2017 10:00 Tajemné sdružení nájemných zabijáků, nelehké vztahy mezi třemi generacemi, čas životních změn,  velké rock´n´rollové dobrodružství, mladá dívka vystavená rasismu, milující, ale hodně netradiční táta, nadčasový příběh dospívání a hledání ztracené rodiny v daleké Indii. 8. týden tohoto roku přináší hned 8 filmových premiér.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Nový Blade Runner, hororový Lék na život a další trailery uplynulého týdne

  Nový Blade Runner, hororový Lék na život a další trailery uplynulého týdne

  22. 12. 2016 10:00 Uplynulý týden přinesl první trailer nového Blade Runnera 2049, ve kterém stejně jako před více než třiceti lety zazáří Harrison Ford. Dále můžete mrknout na animáky Já, Padouch 3, a Divoké vlny 2, komedii v česko-slovenské koprodukci Bába z ledu. Zajímavě vypadá také nový trailer k hororu Lék na život, odehrávající se v podivné léčebně pro unavené boháče, a válečné drama natočené podle neuvěřitelného skutečného příběhu Úkryt v ZOO.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.