Plakát k filmu: Až na severní pól

Až na Severní pól Tout en haut du monde

dokina.cz
7,2

Premiéra 1. 9. 2016
Francie, 2015, 81 min

Žánr:
animovaný
Režie:
Rémi Chayé | celý štáb
Hrají:
Christa Theret, Féodor Atkine, Peter Hudson, Antony Hickling, Tom Morton, Vivienne Vernes | všichni herci

Patnáctiletá Saša je dcera bohatých aristokratických rodičů v Rusku konce 19. století. Sní o dalekém severu a truchlí nad osudem svého dědečka Oloukina, významného vědce a polárníka, který se dosud nevrátil ze své poslední expedice, na které se pokusil dobýt Severní pól. Oloukine předal své poslání výzkumníka Saše, ale její rodiče, kteří už jí začali sjednávat svatbu, to vůbec neschvalují. A tak se Saša rozhodne vzepřít svému osudu, uprchne z domova a je odhodlaná Oloukina nalézt… i kdyby měla dojít až na Severní pól.

Patnáctiletá Saša je dcera bohatých aristokratických rodičů v Rusku konce 19. století. Sní o dalekém severu a truchlí nad osudem svého dědečka Oloukina, významného vědce a ... celý popis


Mediadesk
Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 1 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu Až na severní pól

 • Recenze Až na severní pól na iDnes

  Recenze iDnes 65

  Ruská dívka s pařížskou vytříbeností, náladou Vojny a míru a prvky Běhounkových dobrodružství. Tak by se dala popsat nevšední animovaná novinka našich kin, která se jmenuje Až na severní pól.

 • Recenze Až na severní pól na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 70

  Děti nepotřebují zářivou paletu barev a veselé výjevy, aby je příběh zaujal. Plutí přes zamrzlé moře i těžká a namáhavá cesta přes sněhové pláně malé diváky vtáhne do napínavého příběhu natolik, že nikomu moderní styl grafiky nechybí. Pro zajímavé vizuální zpracování a především silný emocionální příběh jej rozhodně lze zařadit ke kvalitním animovaným snímkům posledních let.

 • Recenze Až na severní pól na Total film

  Recenze Total film 80

  Až na severní pól (Francie, 2015) Velmi půvabná animace, podpořená skvělým příběhem a dobře napsaným scénářem. Režisér umí pracovat s emocemi. Snímek uchvátí celou rodinu.

Trailer k filmu

Související články k filmu Až na severní pól

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Dokonale nedokonalá loupež a vraždy taxikářů

  Filmové premiéry: Dokonale nedokonalá loupež a vraždy taxikářů

  31. 8. 2016 17:00 Vidina dokonalé loupeže, dobrodružná cesta mladé dívky a laskavého obra, touha po nalezení vlastního dědečka, nekonvenční vizuální esej slavné hudebnice, vraždy pražských taxikářů a povídkový film odehrávající se v kupé během jedné cesty vlakem. Ve 34. týdnu tohoto roku nás čeká 6 filmových premiér, mistrovské dílo Casablanca z roku 1942 a příběh rockové ikony, Alice Coopera.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.