Plakát k filmu: Ave, Caesar!

Ave, Caesar! Hail Caesar!

dokina.cz
6,1

Premiéra 3. 3. 2016
USA, 2016, 100 min, od 12 let

Žánr:
komedie
Režie:
Ethan Coen | celý štáb
Hrají:
Josh Brolin, George Clooney, Alden Ehrenreich, Ralph Fiennes, Jonah Hill, Scarlett Johansson | všichni herci

Někteří lidé mají úžasnou schopnost vyřešit i ten největší problém. Prototypem takového člověka je Eddie Mannix, jehož polem působnosti jsou hollywoodská filmová studia. Jenže i výjimeční lidé mohou mít své limity, což Eddie pozná, když vprostřed natáčení historického velkofilmu unesou jeho hlavní hvězdu. Geniální sourozenci Joel a Ethan Coenové, magnety na Oscary, oslavné recenze a diváckou přízeň, natočili svěží retro komedii, v níž si dělají srandu ze světa, v němž se léta úspěšně pohybují. Zavtipkovat na vlastní účet se s nimi rozhodla asi nejsilnější herecká sestava, jakou se podařilo v posledních pár letech do jednoho filmu dostat.

Den „žehliče problémů“ Eddieho Mannixe (Josh Brolin) začíná brzy ráno riskantní záchranou pověsti mladičké hvězdičky, která už už padá do morálního bahna a do spárů policie. Hned nato smiřuje rozzuřené církevní představitele, které naštval scénář připravovaného biblického velkofilmu. Režisérovi sofistikovaných dramat (Ralph Fiennes) musí do hlavní role vnutit hvězdného představitele kovbojů, který sice umí házet lasem, zato neumí mluvit. A to není všechno. Problémy mu dělá i hvězdná plavkyně Anna (Scarlett Johansson), jež má choulostivé osobní trable, a slavný tanečník Burt (Channing Tatum), jenž se z ničeho nic začal chovat divně. A to pořád není všechno. Největší vrásky na čele mu vykloubila superstar Baird Whitlock (George Clooney), který byl unesen neznámou organizací, jež si říká Budoucnost, uprostřed natáčení velkofilmu Ave, Caesar! Pro ostříleného Eddieho ale sebevětší krize není problémem, nýbrž výzvou.

Že diváky čeká mimořádný zážitek potvrzuje i Eric Fellner z produkční společnosti Working Title, podle něhož je Ave, Caesar! vyvrcholením spolupráce Joela a Ethana Coenových, což je v souvislosti s držiteli čtyř Oscarů a řady nominací na ně velmi slibná zpráva. „V tom filmu se odráží láska ke všemu, čemu se celá ta léta úspěšně věnují,“ říká Fellner.

Někteří lidé mají úžasnou schopnost vyřešit i ten největší problém. Prototypem takového člověka je Eddie Mannix, jehož polem působnosti jsou hollywoodská filmová studia. Jenže i ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 6 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu Ave, Caesar!

 • Recenze Ave, Caesar! na MovieZone

  Recenze MovieZone 40

  Coeni posedmnácté a rozhodně nejhůř. Ave, Caesar! je hvězdným výletem do padesátých let, jenž se dá skvěle vystihnout souslovím "neskutečně ubíjející". Takové plýtvání talentem už tu dlouho nebylo, a i když to celé mohl odstartovat zábavný tvůrčí záměr, jeho realizace je po scenáristické i režijní stránce vyloženě tristní. Ruce pryč, tolik kroucení hlavou vážně nemáte zapotřebí.

 • Recenze Ave, Caesar! na fffilm

  Recenze fffilm 50

  Hollywood, padesátá léta. Filmový produkční (Josh Brolin) řeší aktuální problémy studia, z nichž ten nejpalčivější spočíává v tom, že největší megahvězda (George Clooney) byla unesena a únosci chtějí výkupné. Jak teď studio dokončí ten epický příběh římského centuriona a Ježíše Krista? Bratři Coenové koketovali s filmovým humorem poloviny minulého století už několikrát, a zkoušejí to znovu. A tentokrát si berou na pomoc opravdu těžké váhy: Obrovský zástup slavných hollywoodských hvězd, které se objeví ve větších či menších roličkách. Kromě Brolina a Clooneyho například Ralph Fiennes, Scarlett Johanssonová, Tilda Swintonová, Channing Tatum, Jonah Hill, Christopher Lambert a jako obvykle Frances McDormandová...

 • Recenze Ave, Caesar! na iDnes

  Recenze iDnes 70

  Ethan a Joel Coenovi natočili komedii Ave, Caesar!, která u nás může bavit víc než v Americe. Díky způsobu, jak v ní Hollywood 50. let zachází s módní vlnou komunismu.

 • Recenze Ave, Caesar! na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 75

  Po loňském Mostu špionů, který Coenům přinesl šest nominací na Oscara a vítězství v kategorii Vedlejší herec (Mark Rylance), přichází poměrně brzy bratrská dvojice s naprosto odlišným snímkem. Epický snímek ze studené války, v němž excelovali Tom Hanks s Markem Rylancem, následuje místy zmatený film o filmu 50. let minulého století. Pokud nepátráme po nějakém hlubším smyslu, máme čest s jakýmsi filmovým vyznáním zkušené dvojice scenáristů a režisérů k jejich práci. Ethan a Joel Coen vzdávají hold svému poslání a nutno říct, že se jim cit přes plátno předávat daří. Eddie Mannix se svým obětováním pro Capital Pictures budiž jeho nositelem.

 • Recenze Ave, Caesar! na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 60

  Nová komedie bratrů Ethana a Joela Coenových Ave, Caesar! skládá poctu americké kinematografii 50. let a zároveň si z této epochy mírně satiricky utahuje. Její těžiště spočívá v hemžení mnoha postaviček pohybujících se kolem Hollywoodu, jejichž osudy seskupuje do pestré mozaiky sestávající převážně z nezávazných scének zábavného charakteru a z ukázek z filmů, které se během toho hemžení průběžně natáčejí.

Trailer k filmu

Související články k filmu Ave, Caesar!

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Ave, Caesar! - recenze nové komedie s Georgem Clooneym

  Ave, Caesar! - recenze nové komedie s Georgem Clooneym

  3. 3. 2016 10:28 Hollywood, padesátá léta. Filmový produkční (Josh Brolin) řeší aktuální problémy studia, z nichž ten nejpalčivější spočívá v tom, že největší megahvězda (George Clooney) byla unesena a únosci chtějí výkupné. Jak teď studio dokončí ten epický příběh římského centuriona a Ježíše Krista?

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.