Plakát k filmu: Avatar: The Last Airbender

Avatar: The Last Airbender Avatar: The Last Airbender

dokina.cz
9,2

USA, 2005, 30 min

Žánr:
dobrodružný, akční, rodinný, fantasy, animovaný
Režie:
Giancarlo Volpe, Ethan Spaulding, Lauren MacMullan, Dave Filoni, Joaquim Dos Santos, Anthony Lioi | celý štáb
Hrají:
Zach Tyler, Dee Bradley Baker, Mae Whitman, Jack De Sena, Dante Basco, Jessie Flower | všichni herci

Svět, kde se seriál odehrává, obývají nejen podivuhodná zvířata, ale také lidé rozdělení do čtyř národů podle čtyř elementů, které někteří vyvolení dokáží pomocí zvláštního bojového umění -bendingu- ovládat.Tento svět je rozdělen na Vodní kmeny (Water Tribes), Království země (Earth Kingdom), Vzdušné nomády (Air Nomads) a Národ ohně (Fire Nation).

Právě ten vede již sto let ničivou válku proti třem ostatním národům a jeho konečné vítězství je na dosah. Jediný, kdo by mohl znovu vyhlásit mír, je Avatar - věčně se převtělující vládce všech čtyř elementů. Jenže jeho nynější inkarnace je jen dvanáctiletý chlapec Aang, poslední žijící vzdušný nomád.

Právě on má před sebou dlouhou cestu za poznámím tajemství všech elementů, aby se stal plnohodnotným Avatarem a aby mohl porazit lorda Ohně - vůdce Národu Ohňe a mohl znovu zajistit rovnováhu ve světě. Naštěstí má věrné společníky z Vodních kmenů - mladého válečníka Sokku a jeho sestru Kataru, která se učí umění svého národa bending vody.(Později i Toph -Slepou Banditku-) Po jejich stopách ale jde ctižádostivý princ Národa Ohně Zuko a po cestě číhají i jiná mnohá nebezpečí.

Svět, kde se seriál odehrává, obývají nejen podivuhodná zvířata, ale také lidé rozdělení do čtyř národů podle čtyř elementů, které někteří vyvolení dokáží pomocí zvláštního ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 939 hlasů
  • -
  • -
  • -

Související články k filmu Avatar: The Last Airbender

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.