Plakát k filmu: Atomic Age

Atomic Age L'âge atomique

dokina.cz
5,4

Premiéra 25. 4. 2013
Francie, 2012, 67 min

Žánr:
drama
Režie:
| celý štáb
Hrají:
Niels Schneider | všichni herci

Victor a Rainer se v sobotu večer vydávají za zábavou do centra Paříže. Při svých potulkách nočním městem a nočními kluby střídá jedno setkání (a zklamání) druhé. Pouliční bitky, odmítnutí ze strany dívek, dlouhé rozhovory. Tváří v tvář deziluzi opouštějí nad ránem město a docházejí konečně klidu uprostřed lesa, ve svitu měsíce a nově objevené touhy. Z jejich přátelství se rodí nový den. Příběh o dospívání, rimbaudovských nočních toulkách a mládí, ve kterém se potkává smutek, euforie, melancholie a bezstarostnost.

Victor a Rainer se v sobotu večer vydávají za zábavou do centra Paříže. Při svých potulkách nočním městem a nočními kluby střídá jedno setkání (a zklamání) druhé. Pouliční bitky, ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 5 hlasů
 • -
 • -

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 60.00 CZK 90.00 CZK Přehrát online
Přehrát online

Recenze filmu Atomic Age

 • Recenze Atomic Age na fffilm

  Recenze fffilm 20

  Dva hoši si vyrazí o víkendové noci do Paříže. Disco, město, holky, kluci, Boloňský (nebo jaký) lesík, klasika... Atomic Age je hardcore artfilm, což je poznat už například z toho, že není nijak naznačeno, co znamená název. Dalším dobrým indikátorem artovosti je scéna brzy po začátku filmu, kdy jsou záběry nočního předměstí doprovázeny audiozáznamem toho, jak někdo (podle hlasu možná Ronald Reagan?) anglicky vypráví "vtip o perestrojce, který mi řekl Gorbačov", což je utnuto dříve, než dojde na jeho pointu. (Rozumí se samo sebou, že vtip později nepokračuje a nikdo se už nezmíní ani o něm, ani o Gorbačovovi, ani o perestrojce.) A do třetice bych upozornil na scény v nočním klubu, kde mládež tancuje na hudbu, kterou slyšíte v traileru, a zvuk je namixován tak, že slyšíme jen tu hudbu a krásně srozumitelné hlasy hrdinů, kteří spolu mluví - žádné jiné zvuky. To opět znamená, že jde buď o hardcore art, nebo byl ten, kdo mixoval zvuk, velmi líný. Hoši zpočátku vypadají jako stereotypní gayové, ale aspoň jeden z nich později pravděpodobně začne váhat ohledně své orientace a chvíli si povídá s děvčetem. Oba mají verbální rozepři s bohatým mladým intelektuálem, doprovázeným dvěma komickými hipstery. Povídají si s dalším děvčetem. Pak chvíli běhají po nočním lesíku. Některý z chlapců občas pláče nebo něco křičí, ale nikdy mi jejich věty nedávaly jakýkoliv smysl v rámci toho, co se děje (i když se většinou neděje nic, samozřejmě). Film má sice jen 63 minut, ale je to asi o 120 minut déle, než by měl mít. Jde vpodstatě o zbytečný remake tohoto snímku:

 • Recenze Atomic Age na iDnes

  Recenze iDnes 55

  Prokletí básníci atomového věku, dva výrostci v dekadentní póze a v černé kůži, hodinku bloumají noční Paříží. Režisérce vynesli cenu mezinárodní kritiky v Berlíně.

Související články k filmu Atomic Age

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Atomic Age

  Atomic Age

  23. 4. 2013 13:18 Victor a Rainer se v sobotu večer vydávají za zábavou do centra Paříže. Při svých potulkách nočním městem a nočními kluby střídá jedno setkání (a zklamání) druhé.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.