Plakát k filmu: Ať žijí rytíři

Ať žijí rytíři Ať žijí rytíři

dokina.cz
5,8

Premiéra 8. 10. 2009
Česká Republika, 2009, 105 min

Žánr:
rodinný
Režie:
Karel Janák | celý štáb
Hrají:
David Prachař, Ivana Korolová, Pavel Kříž, Tereza Voříšková, Matěj Hádek, Martin Písařík, Štěpán Krtička, Jan Komínek, Andrea Žádníková, Vilém Udatný, Milena Dvorská, Jiří Strach, Predrag Bjelac, Jan Battěk, Ota Jirák, Otmar Brancuzský, Lenka Krobotová, Zdeňka Žádníková-Volencová, Daniel Svoboda, Hynek Čermák, Jan Kuželka, Martin Dolenský, Oldřich Kříž, Tomáš Karger, Petr Halíček, Jiří Kout | všichni herci

Po ztřeštěných komediích plných pubertálních úletů přichází jeden z nejúspěšnějších a nejzábavnějších režisérů současnosti Karel Janák s dobrodružnou komedií pro celou rodinu zasazenou do středověku.

Hrad a tvrz se vyzývavě tyčí v těsném sousedství obklopeny hlubokým lesem. Vcelku poklidné soužití naruší nečekaná událost. Martin z Vamberka (David Prachař) čestný rytíř a starostlivý otec pěti dětí je nařčen z čarodějnictví a loupeživých výprav. Odjíždí proto na královský dvůr hájit svoji čest a nechává tvrz v rukou svého nejstaršího syna Petra a jeho sourozenců. Netuší, že ono udání je dílem závistivého, hrabivého a dokonale slizkého souseda Albrechta z Krvenos (Pavel Kříž), který netouží po ničem jiném, než se panství zmocnit. Zdá se, že zlo už má vyhráno. Albrecht ovšem brzy zjistí, že vyzrát nad partou malých rytířů je někdy těžší, než porazit armádu Saracénů.

Podaří se dětem zvítězit nad mnohem silnějším nepřítelem? Toto tajemství budeme s hrdiny rozplétat v příběhu plném alchymie, rytířů a katapultů. Dobrodružná historická komedie je po celém světě jedním z nejoblíbenějších žánrů. V novodobé české kinematografii vzniká podobný film poprvé. Zároveň čerpá z těch nejlepších tradic českého filmu pro děti a rodinu a navíc svým umístěním do středověku přináší něco zcela nového.

I když se jedná o dobrodružný příběh, skrývá v sobě i humor, nadsázku a romantiku. Mezi dospělými herci exceluje především Pavel Kříž, který dokazuje, že kromě recitování básniček se dovede i „VELMI, VELMI, ZLOBIT!“. Zahanbit se nenechají ani děti v roli jeho soupeřů. A nebyl by to Karel Janák, kdyby nám Tereza Voříšková a Danny Mesaroš nepředvedli, jak mohla vypadat teenagerovská láska ve středověku.

Pravé historické reálie v tomto filmu ale nehledejte. Čeká vás totiž výprava do tak trochu jiného středověku a my věříme, že se v něm budete cítit jako doma.

Po ztřeštěných komediích plných pubertálních úletů přichází jeden z nejúspěšnějších a nejzábavnějších režisérů současnosti Karel Janák s dobrodružnou komedií pro celou rodinu ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 2267 hlasů
  • -
  • -

Recenze filmu Ať žijí rytíři

  • Recenze Ať žijí rytíři na MovieZone

    Recenze MovieZone 60

    Banda středověkých dětí musí zachránit svého otce a vybojovat hned několik bitev se zlým sousedem. Karel Janák natočil film, na nějž může vyrazit bez problémů celá rodina a nikdo z jejích členů se nebude nudit. Akce je na české poměry hodně slušná a je vidět, že režisér má ty zásadní hollywoodské fígle nakoukané. Filmu by sice slušelo rychlejší tempo a větší rozpočet, ale pořád jde o překvapivě zábavnou podívanou prakticky pro každého.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.