Plakát k filmu: Assassin's Creed

Assassin's Creed Assassin's Creed

dokina.cz
5,4

Premiéra 29. 12. 2016
USA, Francie, Velká Británie, 2016, 102 min, od 12 let

Žánr:
akční, historický, sci-fi

Usvědčený vrah Callum Lynch (Michael Fassbender) je nedobrovolně vysvobozen z cely smrti jen proto, aby se stal součástí staletého boje mezi asasíny, templáři a španělskými inkvizitory. Jeho novým vězením se stává tajné zařízení Abstergo vybavené revoluční technologií Animus, která odhaluje v lidské DNA genetické vzpomínky a tím umožňuje vrátit se a prožít vzpomínky předků, které byly dosud ztracené v minulosti.

Callum se díky Animusu propojí se svým prapředkem žijícím v Granadě a Seville v období španělské inkvizice v 15. století. Jmenuje se Aguilar de Nerha a je členem bratrstva asasínů, které už několik století vede skrytou válku s řádem templářů, svým odvěkým nepřítelem. Tajná organizace asasínů se zavázala chránit svobodnou vůli lidstva a snaží se zabránit tomu, aby se templáři s pomocí inkvizice zmocnili mocného artefaktu nazývaného Jablko Ráje. A právě tento artefakt je podle přesvědčení templářů nástrojem k ovládnutí celého světa.

Film Assassin’s Creed vznikl na základě stejnojmenné slavné herní série a vedle Michaela Fassbendera se ve filmu představí další uznávaní herci Marion Cotillard, Jeremy Irons a Brendan Gleeson.

Usvědčený vrah Callum Lynch (Michael Fassbender) je nedobrovolně vysvobozen z cely smrti jen proto, aby se stal součástí staletého boje mezi asasíny, templáři a španělskými ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 27 hlasů

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 79.00 CZK 249.00 CZK Přehrát online
PŮJČOVNÉ 110.00 CZK 330.00 CZK Přehrát online

Recenze filmu Assassin's Creed

 • Recenze Assassin's Creed na MovieZone

  Recenze MovieZone 40

  Michael Fassbender natočil adaptaci herní série, která znalce rozčílí, protože v ní není to, na čem Assassin´s Creed stojí a padá, a ostatní akorát totálně zblbne. Do popředí se tu tlačí příběh, který nedává moc smysl ani samotným tvůrcům a nevýrazní hrdinové, jimž lze jen těžko fandit. Těch pár vydařených akčních scén naznačí, jak by to celé mohlo být fajn, kdyby za projektem stál někdo, kdo by měl alespoň tušení, co je tahle značka zač, v čem je její síla a co chtějí diváci v kině vidět. Za sebe říkám, že tohle jsem fakt vidět nechtěl. Filmový Assassin´s Creed si bere tu nejnudnější a nejotravnější část z herní předlohy a roztahuje ji na celovečerní stopáž. Dík, ale ne.

 • Recenze Assassin's Creed na fffilm

  Recenze fffilm 70

  Callum Lynch (Michael Fassbender) byl před 30 lety svědkem toho, jak jeho táta v cool kapuci propíchl krk jeho mámě. Což ho dovedlo k životu násilníka, který vyvrcholil letos v říjnu popravou. Po popravě se ale Callum překvapivě probouzí živý v komplexu nadace Abstergo, kde ho Marion Cotillardová a její táta Jeremy Irons nutí, aby se ve VR přístroji Animus "napojoval" do "genetických vzpomínek" svého předka z 15. století, který byl (hodný) asasín a pomohl tak (zlým) templářům získat Jablko Ráje. Což je mimozemský artefakt, který dokáže celému světu vzít svobodnou vůli a dát templářům absolutní moc. Postupně dochází k tomu, že Callum začne magořit a začne se mu podivně prolínat realita s tím, co by měly být neovlivnitelné, nezměnitelné vzpomínky... Hlavní otázkou ale zůstává: Strefí se Fassbender při skoku ze stometrové věže do dvoumetrové kupky sena? Film Assassin's Creed , produkovaný Ubisoftem a Fassbenderem, je pro mě zatím nejlepším nejzábavnějším nejzajímavějším filmem podle videohry, a to zdaleka . Kdysi dávno jsem se zúčastnil půl dne natáčení filmu Doom v Praze a za celou tu dobu (kdy se natáčela jedna scéna za druhou) se režisér Andrzej Bartkowiak vůbec neobjevil na place . V případě Assassin's Creedu je jasné, že režisérovi velmi záleželo na tom, co natáčí. Režisér Justin Kurzel natočil nedávno velmi artového Macbetha a pokud jste ho viděli, tak máte štěstí, protože vám stačí přečíst si, že Assassin's Creed působí dojmem, jako kdyby režisér artového Macbetha natočil pětkrát dražší adaptaci videohry. Podle vlastního scénáře. Což není bůhvíjak sofistikované přirovnání, ale popis skutečných faktů, protože tento film skutečně režíroval (a spolunapsal) tentýž Justin Kurzel (s týmž Fassbenderem a Cotillardovou).

 • Recenze Assassin's Creed na AV Mania

  Recenze AV Mania 70

  Režisér se v Assassin's Creed snaží zkombinovat shakespearovské drama s Matrixem, Indiana Jonesem a konspiracemi Dana Browna. Vážnost s béčkovostí. Mnohým proto bude jeho film připadat překombinovaný, zmatený, nepřicházející s tím, co sliboval v trailerech nebo co se všeobecně očekává od adaptace videoherní předlohy. Tedy zábava. Více na: http://avmania.e15.cz/assassins-creed-recenze-filmu

 • Recenze Assassin's Creed na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 60

  Assassin’s Creed byl bezesporu velmi očekávaným filmem nespočtu hráčů a těšili se na něho i ti, kteří se do války mezi asasíny a templáři nikdy nezapojili. Výsledek není vyloženě špatný, ale že by se nad ním dalo zatleskat, to se rozhodně říci nedá. Stejně jako střídání časových linií, mění se i atmosféra a napětí, které nás jednou vtáhnou do souboje a podruhé nudí či dokonce nechávají zmatené. Zejména konec je s opravdu velkým otazníkem. Možná je to náhoda, možná prokletí, ale žánr sci-fi či fantasy ve spojení se jménem Jeremy Irons v posledních několika letech nedopadá moc dobře.

 • Recenze Assassin's Creed na iDnes

  Recenze iDnes 40

  Posvátný předmět, o nějž se všichni perou, by mohl naznačit i spřízněnost s Indianou Jonesem – bohužel je však nulová. Protože snímku Assassin’s Creed naprosto schází úsměvná nadsázka: vypráví brakovou akční sci-fi se smrtící spasitelskou vážností a skoro bez akce. Zdroj: http://kultura.zpravy.idnes.cz/recenze-filmu-assassin-s-creed-de6-/filmvideo.aspx?c=A161228_2295010_filmvideo_spm

 • Recenze Assassin's Creed na Fandíme filmu

  Recenze Fandíme filmu 50

  Bohužel, ani silný tvůrčí tým videoherní kletbu nezlomil.

Související články k filmu Assassin's Creed

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Ubisoft potvrdil přípravy seriálu ze světa Assassin’s Creed

  Ubisoft potvrdil přípravy seriálu ze světa Assassin’s Creed

  24. 3. 2017 16:29 Aymar Azaizia, šéf obsahu pro Assassin’s Creed, dělal nedávno AMA (Ask Me Anything) na Redditu a v podstatě potvrdil, že se chystá seriál Assassin’s Creed. Na přímý dotaz uživatele White24Room odpověděl: „Je to jako s tím filmem. Chceme si s tím dát načas a ujistit se, že uděláme něco, na co budeme moct být hrdí. Jestli ale přemýšlíte, zda to máme v plánu, tak… ANO.“

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Příběh Masaryka a tajná organizace asasinů

  Filmové premiéry: Příběh Masaryka a tajná organizace asasinů

  28. 12. 2016 13:10 Napínavý životní příběh Jana Masaryka, boj o nástroj k ovládnutí světa, pronásledovaní duchem mrtvého chlapce, příběh nešťastné lásky mezi vězeňkyní a ředitelem věznice, nebo pasažéři vesmírné lodi bojující o přežití. Poslední týden roku 2016 přináší 5 filmových premiér, a dokument o životě a kariéře zpěváka Lemmyho.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Assassin's Creed - recenze

  Assassin's Creed - recenze

  28. 12. 2016 10:01 Callum Lynch (Michael Fassbender) byl před 30 lety svědkem toho, jak jeho táta v cool kapuci propíchl krk jeho mámě. Což ho dovedlo k životu násilníka, který vyvrcholil letos v říjnu popravou.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.