Plakát k filmu: Andělé s ocelovým hlasem

Andělé s ocelovým hlasem Iron Jawed Angels

dokina.cz
7,6

2004, 123 min

Žánr:
drama, romantický, tvmovie
Režie:
Katja von Garnier | celý štáb
Hrají:
Hilary Swank, Margo Martindale, Anjelica Huston, Frances O'Connor, Lois Smith, Vera Farmiga | všichni herci

Film představuje současnému publiku jednu ze základních kapitol novodobých amerických dějin. Alice Paulová (Hilary Swank) a Lucy Burnsová (Frances O´Connor) se rozhodnou vymezit vůči hnutí sufražetek, bojujícímu za volební právo žen, a posunout diskusi o volebním právu pro ženy do radikálnější polohy. Ve volebním roce 1920 se jim podaří proniknout do vyšších struktur a připravit celou řadu akcí, kvůli kterým se nakonec ocitnou ve vězení. Režisérka Katja von Garnierová film nenatočila jako pietní retro, ale oživila ho moderní hudbou, netypickou formou (obraz je často zrychlený apod.) a moderním pojetím charakterů hlavních postav.

Film představuje současnému publiku jednu ze základních kapitol novodobých amerických dějin. Alice Paulová (Hilary Swank) a Lucy Burnsová (Frances O´Connor) se rozhodnou vymezit ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 792 hlasů
  • -
  • -
  • -

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.