Plakát k filmu: Amistad

Amistad Amistad

dokina.cz
6,9

Premiéra 26. 2. 1998
USA, 1997, 155 min

Žánr:
historický, drama, mystery
Režie:
Steven Spielberg | celý štáb
Hrají:
Morgan Freeman, Nigel Hawthorne, Anthony Hopkins, Djimon Hounsou, Matthew McConaughey, David Paymer | všichni herci

Slavný režisér Steven Spielberg představuje svůj film AMISTAD, s hvězdnou hereckou účastí Morgana Freemana, Anthonyho Hopkinse, Djimona Hounsoua a Matthewa McConaugheye. Kvality filmu byly oceněny čtyřmi nominacemi na OSCARA, včetně kategorií Nejlepší herec ve vedlejší roli (Hopkins), Nejlepší hudba, Nejlepší kostýmy a nejlepší kamera. AMISTAD, film, natočený podle skutečných událostí, líčí dramatický příběh skupiny zajatých Afričanů, násilně odvezených z domova, kteří se ve třicátých letech minulého století vzbouřili a pobili posádku španělské otrokářské lodi La AMISTAD.

U břehů Spojených států jsou však vzbouřenci zajati, uvězněni a teprve pak soudní proces, trvající téměř dva roky, prokáže jejich nevinu. Historická freska se soustřeďuje na sugestivní konfrontaci strádajících černých vězňů, nechápajících, co se s nimi děje, s americkým soudním systémem. Na straně zavlečených mužů a žen stojí jen několik Američanů, ale díky jejich pomoci se podaří vybojovat pro zajatce jedno ze základních lidských práv ... svobodu.

Film AMISTAD získal 4 nominace na OSCARA - nejlepší herec ve vedlejší roli (Anthony Hopkins), nejlepší hudba, nejlepší kostými a nejlepší kamera.

Slavný režisér Steven Spielberg představuje svůj film AMISTAD, s hvězdnou hereckou účastí Morgana Freemana, Anthonyho Hopkinse, Djimona Hounsoua a Matthewa McConaugheye. Kvality ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 554 hlasů
 • -

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 102.54 CZK 256.74 CZK Přehrát online

Související články k filmu Amistad

 • Obrázek k souvisejícímu článku: 12 let v řetězech a přehlídka nejlepších filmů o otroctví

  12 let v řetězech a přehlídka nejlepších filmů o otroctví

  24. 1. 2014 19:00 12 let v řetězech režiséra Steva McQueena je dalším z dlouhé řady filmů, v nichž je syrovým způsobem popsáno otroctví. Snímek v hlavních rolích s Chiwetelem Ejiforem a Michaelem Fassbenderem tento týden dorazil do kin a už má jeden velmi důležitý zářez v podobě devíti nominací na Oscara. Téma otroctví černých obyvatel USA je pro Američany zjevně stále žhavé téma. My jsme se na tématiku filmů „v řetězech“ podívali s nadhledem a nabízíme vám žebříček těch nejlepších.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Herec sir Anthony Hopkins slaví 75. narozeniny

  Herec sir Anthony Hopkins slaví 75. narozeniny

  31. 12. 2012 10:00 Americký herec britského původu sir Anthony Hopkins, který dnes, 31. prosince slaví 75. narozeniny, se proslavil rolí geniálního vraha Hannibala Lectera ve filmu Mlčení jehňátek. Za nejslavnějšího kanibala filmové historie získal svého jediného Oscara a až ve svých 53 letech se díky ní stal světoznámým a uznávaným hercem.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Smrtonosná past 4.0

  Smrtonosná past 4.0

  3. 7. 2008 12:17 Světem otřásá válka proti terorismu. A Hollywood nehodlá zůstat pozadu. To by bylo, aby i nadále „spícím agentem“ zůstal detektiv John McClane, jeden z největších akčních hrdinů všech dob

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.