Plakát k filmu: Americká krása

Americká krása American Beauty

dokina.cz
8,6

USA, 1999, 117 min

Žánr:
drama
Režie:
Sam Mendes | celý štáb

Na první pohled jsou Burnhamovi štastnou rodinou, kde je vše zalito sluncem. Pohodlný dům, auto kvalitní značky, půvabná dospívající dcera studující na správné škole, rodiče úspěšní ve svém povolání. Nikdo se tedy nediví, že paní Burnhamová je věčně samý úsměv - alespoň na veřejnosti. Ve skutečnosti je ale všechno jinak. Obraz dokonalosti matce Carolyn a dceři Jane neustále kazí otec Lester. Není tím ramenatým, snědým "plejbojem" a co je horší, začíná stále častěji dávat najevo, že se mu nedaří a že je nespokojen se svým životem. Dokud jen odmítá roli, kterou stovky jemu podobných odevzdaně hrají, aby měli klid, je to pro rodinu sice obtížné, ale únosné. Ještě včera nerozhodný a zakřiknutý Lester se ovšem rozhodne "krizi středního věku" řešit nečekaně radikálně.

Režijní debut úspěšného divadelního režiséra Sama Mendese, který vynikl na základě původního scénáře Alana Balla, se vymyká z rámce běžné americké komedie. Jeho hrdiny nejsou člonové potřeštěné rodiny, jež v konfrontaci s usedlými sousedy vzbuzuje smích. Právě naopak. Carolyn Burnhamová se naopak ze všech sil snaží naplnit idylický obraz harmonické rodiny, tolik proklamovaný médii. Jenže i v Americe je všední život na hony vzdálen kýčovitým představám. A tak smích, který Americká krása v divácích vzbuzuje, místy až zamrazí, protože její příběh má hluboce lidský rozměr. Šest nominací na prestižní Zlaté Glóby tento fakt potvrzuje.

Na první pohled jsou Burnhamovi štastnou rodinou, kde je vše zalito sluncem. Pohodlný dům, auto kvalitní značky, půvabná dospívající dcera studující na správné škole, rodiče ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 868 hlasů
 • -

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 102.58 CZK 256.84 CZK Přehrát online

Související články k filmu Americká krása

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Penélope Cruz se stane zřejmě nejstarší Bondgirl v historii!

  Penélope Cruz se stane zřejmě nejstarší Bondgirl v historii!

  3. 6. 2013 11:00 Téměř čtyřicetiletá španělská kráska aspiruje na to, stát se novou osudovou ženou v příští bondovce.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Skyfall se stal komerčně nejúspěšnější bondovkou

  Skyfall se stal komerčně nejúspěšnější bondovkou

  6. 12. 2012 11:32 VIDEO. Nejnovější snímek o Jamesi Bondovi Skyfall se stal v Británii finančně nejúspěšnějším filmem všech dob. Za pouhých 40 dní v britských kinech utržil 94,3 milionu liber (2,93 miliardy korun) a překonal dosavadní rekord amerického snímku Avatar z roku 2009. Oznámil to ve středu Britský filmový institut. Avataru přitom dosáhl dosud rekordní tržby 94 milionů liber za 11 měsíců.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Skyfall je v Británii komerčně nejúspěšnějším filmem vůbec

  Skyfall je v Británii komerčně nejúspěšnějším filmem vůbec

  6. 12. 2012 07:06 Nejnovější snímek o Jamesi Bondovi Skyfall se stal v Británii finančně nejúspěšnějším filmem všech dob. Za pouhých 40 dní v britských kinech utržil 94,3 milionu liber (2,93 miliardy korun) a překonal dosavadní rekord amerického snímku Avatar z roku 2009. Oznámil to ve středu Britský filmový institut.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.