Plakát k filmu: Amazing Spider-Man

Amazing Spider-Man Amazing Spider-Man, The

dokina.cz
6,7

Premiéra 12. 7. 2012
USA, 2012, 137 min

Žánr:
thriller, dobrodružný, akční, rodinný, sci-fi
Režie:
Marc Webb | celý štáb
Hrají:
Rhys Ifans, Sally Field, Martin Sheen, C. Thomas Howell | všichni herci

The Amazing Spider-Man je příběhem Petera Parkera (Andrew Garfield), mezi svými vrstevníky nepříliš oblíbeného středoškoláka, kterého v dětství opustili rodiče a jeho výchovy se ujali strýček Ben (Martin Sheen) a tetička May (Sally Field). Jako většina dospívajících se Peter snaží zjistit, kým vlastně je a proč se z něj stal člověk, kterým je. Současně má plnou hlavu starostí se svou první středoškolskou láskou Gwen Stacyovou (Emma Stone) a společně proplouvají úskalími lásky, závazků a tajemství. Když Peter objeví tajemný kufřík, který náležel jeho otci, pustí se do pátrání po důvodech zmizení svých rodičů – které ho zavede přímo do společnosti Oscorp a do laboratoře dr. Curta Connorse (Rhys Ifans), bývalého otcova kolegy. Zatímco je Spider-Manovi předurčeno, aby se střetl s Connorsovým alter-egem Lizardem, je Peter nucen učinit zásadní rozhodnutí o způsobu využití svých schopností, která navždy změní jeho život a definují povahu jeho cesty k hrdinství.

The Amazing Spider-Man je příběhem Petera Parkera (Andrew Garfield), mezi svými vrstevníky nepříliš oblíbeného středoškoláka, kterého v dětství opustili rodiče a jeho výchovy se ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 775 hlasů

Kde se podívat online?

255.89 CZK Přehrát online

Recenze filmu Amazing Spider-Man

 • Recenze Amazing Spider-Man na MovieZone

  Recenze MovieZone 60

  Spidey je zpátky, ale po faceliftingu. Najednou vypadá jako Andrew Gardield. Což je ale moc dobře, protože právě nový představitel rozehrává spolu s Emmou Stone spoustu sympatických, odlehčených a pořádně romantických scén, které umí v sekundě nadchnout. Bohužel jeho comicsové alter ego už je výrazně méně zajímavé a záporák Lizard vyloženě nudí. Za čtvrt miliardy dolarů si Spider-Man užil příliš málo comicsových radovánek, tápající studio jej navíc nechalo neohrabaně přepisovat a přetáčet. A na rozpačitém výsledku je to hodně cítit.

Související články k filmu Amazing Spider-Man

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Tobey Maguire VS Andrew Garfield, který je lepší v roli Spider-Mana?

  Tobey Maguire VS Andrew Garfield, který je lepší v roli Spider-Mana?

  13. 11. 2017 17:19 Tobey Maguire uchvacuje své fanoušky na plátnech kin a na televizních obrazovkách jako Spider-Man již od roku 2002. Můžeme jej vidět ve filmech Spider-Man 1, 2 a 3. V roce 2012 se v roli Spider-Mana začal objevovat herec Andrew Garfield ve filmech Amazing Spider-Man 1 a 2. Který z nich se vám, jako fanouškům tohoto superhrdiny, v této důležité roli zamlouvá více? Tobey Maguire nebo Andrew Garfield?

 • Obrázek k souvisejícímu článku: 6 filmů natočených z prvního pohledu

  6 filmů natočených z prvního pohledu

  28. 4. 2016 10:45 Jeden z nejoriginálnějších a nejvíce nebezpečných filmů historie - právě tímto titulem se pyšní akční snímek Hardcore Henry, který tento týden míří do kin! Celá jeho stopáž je totiž jako střílečka natočena z pohledu první osoby. Výsledek už podle trailerů působí notně zajímavě, přesto není Hardcore Henry prvním filmem podobného ranku. Čtěte, jak se o totéž snažili režiséři v minulosti, a proč jejich výsledky nevzbudily podobnou pozornost!

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Matthew McConaughey si zahraje ve Spider-Manovi

  Matthew McConaughey si zahraje ve Spider-Manovi

  28. 5. 2015 17:00 Ač se toho o připravovaném dalším rebootu Spider-mana mnoho neví, začínají prosakovat docela zajímavé informace. Jedna z posledních zpráv dokonce hovoří o tom, že by se ve filmu měl objevit Matthew McConaughey.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.