Plakát k filmu: Amadeus

Amadeus Amadeus

dokina.cz
8,5

USA, 1984, 160 min

Žánr:
drama, hudební
Režie:
Miloš Forman | celý štáb
Hrají:
F. Murray Abraham, Tom Hulce, Elizabeth Berridge, Simon Callow, Roy Dotrice, Christine Ebersole, Jeffrey Jones, Charles Kay, Lenka Loubalová, Kenneth McMillan, Cynthia Nixon, Vincent Schiavelli, Vladimír Svitáček, Jiří Krytinář, Karel Effa, Ivan Pokorný, Jitka Molavcová, Aťka Janoušková, Zdeněk Srstka, Karel Gult, Karel Fiala, Eva Šenková, Jan Blažek, Hana Brejchová, Miriam Chytilová, Karel Hábl, Jan Kuželka, Jiří Lír, Jana Musilová, Pavel Nový, Viktor Maurer, Jan Pohan, Milan Riehs, Dana Vávrová, Josef Zeman, Radka Fidlerová, Zdeněk Mahler | všichni herci

Píše se rok 1781 a Antonio Salieri (Abraham) působí jako dvorní skladatel císaře Josefa II (Jeffrey Jones). Když ke dvoru přijede Mozart (Tom Hulce nominovaný na Oscara), Salieri si s hrůzou uvědomí, že božské hudební nadání, které si přál mít on sám, dostal do vínku tento obscénní a rozpustilý vtipálek.

Salieri dohnán žárlivostí k zuřivosti organizuje intriky s cílem zničit Mozarta, k čemuž je ochoten použít všechny dostupné prostředky. Možná i vraždu. Podařilo se Salierimu umlčet jednoho z největších géniů světové hudby? Záhada - a hudba - zůstávají. Amadeus - velkolepý historický epos, nádherná oslava hudby Wolfganga Amadea Mozarta.

Píše se rok 1781 a Antonio Salieri (Abraham) působí jako dvorní skladatel císaře Josefa II (Jeffrey Jones). Když ke dvoru přijede Mozart (Tom Hulce nominovaný na Oscara), Salieri ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 1282 hlasů
 • -

Trailer k filmu

Související články k filmu Amadeus

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: konec starých X-menů a taneční animák

  Filmové premiéry: konec starých X-menů a taneční animák

  1. 3. 2017 10:00 Nová krev po boku starých X-menů, tanec jako největší vášeň mladé osiřelé dívky, zamyšlení nad krizí mužské a otcovské role v současné společnosti, a film plný písniček a melodií od folklorních kořenů až po mladou rockovou současnost. Tento týden přináší 4 filmové premiéry, obnovenou premiéru velkolepého historického eposu Miloše Formana v režisérské verzi a digitálně restaurovanou verzi psychologického dramatu Gustava Machatého z roku 1931.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Na karlovarský festival přijede oscarový herec F. Murray Abraham

  Na karlovarský festival přijede oscarový herec F. Murray Abraham

  4. 7. 2013 09:00 Na karlovarský festival přijede americký herec F. Murray Abraham, Oscarem oceněný představitel Salieriho z Formanova filmu Amadeus. ČTK to dnes oznámila festivalová produkce.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: České lvy s přehledem vyhrál film Ve stínu režiséra Ondříčka

  České lvy s přehledem vyhrál film Ve stínu režiséra Ondříčka

  3. 3. 2013 09:20 České lvy s přehledem vyhrál film Ve stínu režiséra Davida Ondříčka; uspěl v devíti kategoriích - za hlavní mužskou roli byl oceněn Ivan Trojan. Tento nejlepší český film roku 2012 byl oceněn i za režii, scénář, kameru, hudbu, střih, zvuk a výtvarné řešení. Vítěze v jednotlivých kategoriích oznámila Česká filmová a televizní akademie ve Velkém sále pražské Lucerny. Snímek Ve stínu je temnou detektivkou s politickým nádechem z období před měnovou reformou v roce 1953, proměnil devět z 11 nominací.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.