Plakát k filmu: Aferim!

Aferim! Aferim!

dokina.cz
7,7

Premiéra 8. 10. 2015
Česká Republika, Francie, Rumunsko, Bulharsko, 2015, 108 min

Žánr:
komedie, dobrodružný, historický, drama, western
Režie:
Radu Jude | celý štáb
Hrají:
Teodor Corban, Toma Cuzin, Luminita Gheorghiu, Victor Rebengiuc, Mihai Comanoiu, Alexandru Dabija | všichni herci

Originální černobílý snímek natočený na 35 mm získal Cenu za režii na mezinárodním filmovém festivalu Berlinale 2015. Film, který vznikl s českou koprodukční účastí (společnost Endorfilm), vypráví příběh o honu na uprchlíka v zaostalé oblasti Rumunska, kde bylo v 19. století ještě běžné otroctví Romů.

„Film Aferim! je pokus zahledět se do minulosti, vydat se na cestu do způsobů myšlení na začátku 19. století – včetně všech gnozeologických nedokonalostí, které jsou s takovým počínáním neodmyslitelně spjaté. Nevím, který psycholog řekl, že osobnost je duševně zdravá pouze tehdy, když pochopí, odkud pochází, kde je a kam chce směřovat. Věřím, že to lze aplikovat i na společnost. Společnost nebude plně zdravá, dokud se upřímně nepostaví tváří v tvář své minulosti – ať je to minulost nedávná nebo vzdálená,“ říká režisér Radu Jude.

Originální černobílý snímek natočený na 35 mm získal Cenu za režii na mezinárodním filmovém festivalu Berlinale 2015. Film, který vznikl s českou koprodukční účastí (společnost ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 59.00 CZK Přehrát online

Recenze filmu Aferim!

 • Recenze Aferim! na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 70

  Aferim! (rumunsky zvolání Bravo!) je rumunskou černobílou westernovou (nebo spíš easternovou) road movie, odehrávající se na Valašsku v roce 1835. Pro ty, co se nezalekli hned první věty a zbaběle neprchli, následuje za odměnu děj: dva četníci (otec se synem) se vydávají na koních po stopách zběhlého cikána, co utekl ze služeb svého pána a údajně souložil s jeho ženou. Na své cestě potkávají svérázné postavičky všech možných vlastností, povolání, ras a náboženství. Asi v polovině filmu cikána dopadnou, pak s ním jedou zpátky a pak to nějak skončí.

 • Recenze Aferim! na Fandíme filmu

  Recenze Fandíme filmu 70

  Navštivte rumunský venkov 19. století a seznamte se s tehdejšími lidskými poklesky, které jsou vlastně úplně stejné, jako ty dnešní.

 • Recenze Aferim! na Total film

  Recenze Total film 80

  Aferim! (Rumunsko, Bulharsko, Česko, 2015) Aferimu! se nebojte. Čeká vás odlehčená sonda do Rumunska ovládaného předsudky, co triumfuje i skvělým řemeslem.

Trailer k filmu

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.