Plakát k filmu: 300: Vzestup říše

300: Vzestup říše 300: Rise of an Empire

dokina.cz
6,0

Premiéra 6. 3. 2014
USA, 2014, 102 min, od 15 let

Žánr:
akční, drama
Režie:
Noam Murro | celý štáb
Hrají:
Lena Headey, Eva Green, Rodrigo Santoro, Sullivan Stapleton, David Wenham, Jack O'Connell, Hans Matheson, Callan Mulvey | všichni herci

Pokračování epické ságy podle nového komiksového románu Franka Millera Xerxes, vyprávěného úchvatným vizuálním stylem úspěšné série 300, se přesouvá na nové bojiště – na moře, kde řecký generál Themistokles, usilující o sjednocení celého Řecka, vede bitvu, která zvrátí dosavadní vývoj války. Ve filmu 300: Vzestup říše čelí Themistokles masivní invazi perské armády vedené božským Xerxesem a Artemesií, pomstychtivou velitelkou perského loďstva.

Společnost Warner Bros. Picture a Legendary Pictures uvádějí film 300: Vzestup říše v produkci společnosti Cruel and Unusual Films, Marka Cantona a Gianni Nunnariho. Hlavní role v tomto akčním dobrodružném filmu ztvárnili Sullivan Stapleton (Gangster Squad – Lovci mafie) jako Themistokles a Eva Green (Temné stíny, Casino Royale) jako Artemesia. Lena Headey si zopakovala svou hlavní roli z filmu 300 jako spartská královna Gorgo. Roli Aeskyla si zahrál Hans Matheson (Souboj Titánů) a Rodrigo Santoro opět hraje perského krále Xerxea.

Pokračování epické ságy podle nového komiksového románu Franka Millera Xerxes, vyprávěného úchvatným vizuálním stylem úspěšné série 300, se přesouvá na nové bojiště – na moře, kde ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 37 hlasů

Kde se podívat online?

436.73 CZK Přehrát online

Recenze filmu 300: Vzestup říše

 • Recenze 300: Vzestup říše na MovieZone

  Recenze MovieZone 80

 • Recenze 300: Vzestup říše na fffilm

  Recenze fffilm 70

  Přichází pokračování úspěšné comicsové adaptace 300: Bitva u Thermopyl z roku 2006. Tento film už nerežíroval Zack Snyder (pouze ho produkoval), ale jsem rád, že se mé obavy nenaplnily a výsledek není úplně nepodařený. Přesně řečeno, není to pokračování, nýbrž "side-quel", který se odehrává před, po i současně s prvním filmem, ale o nějaký ten kilometr jinde - především na moři, kde Řekové čelí perské flotile, vedené admirálkou Artemisií (Eva Greenová).

 • Recenze 300: Vzestup říše na iDnes

  Recenze iDnes 40

  Poprvé, před osmi lety ve filmu 300: Bitva u Thermopyl, byla napohled nová aspoň stylizace. Pokračování komiksové ságy 300: Vzestup říše, které právě dorazilo do Česka, znamená už podívanou čistě jen pro fanoušky. Ale čeho vlastně?

 • Recenze 300: Vzestup říše na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 75

  Snímek 300: Vzestup říše se sice opičí po svém starším bráškovi, ale převážně je to myšleno v dobrém. Dostáváme opět to, co máme rádi, ale trochu v epičtějším looku. Celkový efekt sráží nevýrazný Sullivan Stapleton jako Themistokles. Díky jeho nudnému projevu i vzhledu budeme nuceni, se zuby, nehty bránit občasnému zívnutí a párkrát se nám zasteskne po padlém Leonidovi. O to větší pozornost na sebe strhává Artemisia, kterou je, takto na dálku, radost sledovat.

 • Recenze 300: Vzestup říše na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 70

  Film 300: Vzestup říše není pokračováním sedm let staré akční řežby 300: Bitva u Thermopyl, jak by se mohlo zdát, neboť jeho děj je s Bitvou u Thermopyl z větší části souběžný. Zatímco se Sparta pod vedením udatného Leonidase potýkala s mnohatisícovou armádou Peršanů, o kousek vedle měl řecký generál Themistokles co do činění s perským loďstvem. To vede pravá ruka božského krále Xerxese, po pomstě prahnoucí Artemisie.

Trailer k filmu

Související články k filmu 300: Vzestup říše

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Top 10 + 1 filmů, které bavily v prvním čtvrtletí v USA

  Top 10 + 1 filmů, které bavily v prvním čtvrtletí v USA

  24. 3. 2014 07:00 První kvartál letošního roku máme za sebou. Pokud se podíváme na přehled nejúspěšnějších filmů, pak se ukazuje, že se vlastně neukazuje vůbec nic nového. K žádném překvapení nedošlo a filmové trháky, o nichž jsme dopředu tušili, že jimi mají být, se vydrápaly do čela žebříčků. Naopak je asi dost filmů, od nichž producenti rozhodně čekali mnohem víc.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: 300: Vzestup říše - bez komiksu, ale stále s historickou předlohou

  300: Vzestup říše - bez komiksu, ale stále s historickou předlohou

  8. 3. 2014 11:00 Kinoplátna po celém světě ve čtvrtek zrudly potoky digitální krve v pokračování milované nalejvárny 300: Bitva u Thermopyl. Sequel s podtitulem Vzestup říše chce plynule navázat na "propagandistický" první díl a historická předloha mu dává více než pomocnou ruku. Obejde se však bez pomoci silné komiksové předlohy, jakou měla jednička? 

 • Obrázek k souvisejícímu článku: 300: Vzestup říše - recenze očekávaného pokračování úspěšného komiksu

  300: Vzestup říše - recenze očekávaného pokračování úspěšného komiksu

  4. 3. 2014 08:30 Přichází pokračování úspěšné comicsové adaptace 300: Bitva u Thermopyl z roku 2006. Tento film už nerežíroval Zack Snyder (pouze ho produkoval), ale jsem rád, že se mé obavy nenaplnily a výsledek není úplně nepodařený.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.