Plakát k filmu: 3 dny v Quiberonu

3 dny v Quiberonu 3 Tage in Quiberon

dokina.cz
7,1

Premiéra 29. 11. 2018
Francie, Německo, Rakousko, 2018, 115 min

Žánr:
drama
Režie:
Emily Atef | celý štáb
Hrají:
Denis Lavant, Yann Grouhel, Christopher Buchholz, Vicky Krieps, Vincent Furic, Loïc Baylacq | všichni herci

Pro generace diváků je Romy Schneider naplněním romantického snu – noblesní císařovnou Sissi. Do francouzského letoviska Quiberon přijíždí ale jako zlomená žena, herečka na soumraku kariéry, matka, která se marně snaží navázat vztah k vlastnímu dítěti, osobnost výrazně rozkolísaná sklony k alkoholismu a depresím. V melancholických kulisách přímořského střediska má podstoupit pomyslné vzkříšení, jehož součástí je vedle ozdravných procedur i rozsáhlé interview, které přijíždí udělat novinář německého deníku Stern Michael Jürgs a zdokumentovat fotograf Robert Lebeck, Romyina dávná známost. Film Emily Atef je hluboce působivým a dojemným portrétem výrazné osobnosti.

Pro generace diváků je Romy Schneider naplněním romantického snu – noblesní císařovnou Sissi. Do francouzského letoviska Quiberon přijíždí ale jako zlomená žena, herečka na ... celý popis


Mediadesk
Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 2 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu 3 dny v Quiberonu

 • Recenze 3 dny v Quiberonu na Total film

  Recenze Total film 76

  3 dny v Quiberonu (2018) Romy Schneider zažila během svého života tolik eskapád, že by to nemusel vydržet ani kůň. Její komplikované rozpoložení se díky režisérčině silnému a chápavému zaujetí ztrápenou ženskou postavou a skvělému výkonu hlavní představitelky povedlo citlivě shrnout do posmutnělého dvouhodinového konverzační dramatu, kde se stejně zajímavě a nejednoznačně projevují i ostatní figury.

 • Recenze 3 dny v Quiberonu na iDnes

  Recenze iDnes 65

  Film 3 dny v Quiberonu líčí hvězdnou Romy Schneiderovou rok před smrtí. V postavě znázorňující hořké konce slavné herečky září Marie Bäumerová.

 • Recenze 3 dny v Quiberonu na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 80

  Emily Atef natočila velice působivý snímek, který nutí k zamyšlení nad tím, že hvězdy, o nichž čteme v lesklých časopisech, nejsou pouze zakrabičkované role a určité zvyky. Dokumentárním způsobem zpracovala poslední rozhovor s Romy Schneider, při kterém už herečka dávno nebyla dětskou hvězdou, nýbrž ženou s dětmi, se závislostmi a s depresemi. S charismatickou Marie Baümer v hlavní roli prožijeme 3 dny v Quiberonu, tři dny smíchu a přátelství, ale i smutku a hádek. Černobílý snímek zaujme, i pokud si role Schneider nevybavujete, je totiž stylový, autentický a smutný. Protože všichni přátelé Wikipedie vědí, jak příběh po příběhu dopadne.

Trailer k filmu

Související články k filmu 3 dny v Quiberonu

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Nová čertovská pohádka a vdovy dědící dluhy

  Filmové premiéry: Nová čertovská pohádka a vdovy dědící dluhy

  26. 11. 2018 10:00 Jan Cina a Ondřej Vetchý v nové čertovské pohádce, příběh čtyř žen bojujících s dluhy svých zesnulých manželů, drama o posledním interview s Romy Schneider a obrazová esej o odcizení a agresi současného světa. Tento týden přináší čtyři filmové premiéry.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.