Plakát k filmu: 120 BPM

120 BPM 120 battements par minute

dokina.cz
7,3

Premiéra 30. 11. 2017
Francie, 2017, 140 min, od 15 let

Žánr:
drama
Režie:
Robin Campillo | celý štáb
Hrají:
Nahuel Pérez Biscayart, Arnaud Valois | všichni herci

Raná devadesátá léta. AIDS si už deset let vybírá kruté oběti na životech, přesto aktivisté z hnutí ACT UP bojují s nezájmem veřejnosti, otupělostí vlád a machinacemi farmaceutických firem. Nováček Nathan se seznamuje s Seanem, radikálem hnutí, jehož politický boj je zároveň bojem o život. Sean je HIV pozitivní a jeho čas se krátí.

Raná devadesátá léta. AIDS si už deset let vybírá kruté oběti na životech, přesto aktivisté z hnutí ACT UP bojují s nezájmem veřejnosti, otupělostí vlád a machinacemi ... celý popis


Mediadesk
Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 6 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu 120 BPM

 • Recenze 120 BPM na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 70

  Francouzské drama 120 BPM (neboli 120 úderů za minutu) jehož název odkazuje k srdečnímu tepu a zároveň k rytmu tanečních klubů, si z festivalu v Cannes odneslo Velkou cenu i Cenu mezinárodní kritiky. Odehrává se v devadesátých letech minulého století a věnuje se vnitřnímu chodu tehdejší pařížské aktivistické skupiny ACT UP, která bojovala za osvětu viru HIV a za dostatečnou lékařskou péči pro nakažené jedince a brojila proti ignoranci, nezájmu, politice a vágnosti farmaceutických firem.

 • Recenze 120 BPM na Total film

  Recenze Total film 70

  120 BPM (2017) 120 BPM je velmi evropský film. Dává si za úkol osvěžit paměť těm, kteří ono období zažili a osvětluje minulost současné mladé generaci. Dělá to do určité míry originální formou. I přesto snímek počítá s erudovanějším a trpělivým divákem zejména ve své první hodině. Vlastně jsem od filmu čekala ještě víc...Nejspíš proto, že mě navnadily nadšené ohlasy okolí dlouho předtím, než jsem snímek měla možnost vidět.

Trailer k filmu

Související články k filmu 120 BPM

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Dobrodružná cesta medvídka Paddingtona a sedm identických sester

  Filmové premiéry: Dobrodružná cesta medvídka Paddingtona a sedm identických sester

  29. 11. 2017 10:00 Dobrodružná cesta medvídka Paddingtona, příběh sochaře Auguste Rodina, bojující aktivisté z hnutí ACT UP, poněkud nesourodá čtveřice hudebníků, životy našich hereckých idolů, služebná v přestrojení za tajemnou šlechtičnu, akční thriller o sedmi identických sestrách a skutečný příběh rodičů producenta filmu Nádech pro lásku. Poslední listopadový týden přináší 7 filmových premiér.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.