Zrození Planety opic nadále vévodí severoamerickým kinům

- Téma autor: red

Film Zrození Planety opic, který dějově předchází legendárnímu snímku Planeta opic z roku 1968, již druhý víkend ovládá severoamerická kina.

Snímek, v němž hlavní lidskou roli ztvárnil James Franco, o víkendu vydělal v USA a v Kanadě 27,5 milionu dolarů (asi 465 milionů Kč). Uvedl to distributor 20th Century Fox.

Těsně druhé skončilo drama o lidských právech Proti pravidlům, které od pátku do neděle vydělalo 25,5 milionu Kč (asi 432 milionů Kč). Hororový snímek Nezvratný osud 5 skončil na třetím místě s 18,5 milionu dolarů (asi 313 milionů Kč).

Zdroje: ČTK

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.