Podobně neuspokojivý byl i mezinárodní výkon filmu, který získal 63,3 milionu dolarů a celosvětově vydělal 110 milionů dolarů, což je v ostrém kontrastu s premiérou filmu Captain Marvel v roce 2019, která činila 190 milionů dolarů.
Tento slabý výkon znovu vyvolal debaty o „únavě ze superhrdinů“ mezi diváky, kteří v posledních letech zažili příliv komiksových adaptací. Oproti tomu konkurenční DC zaznamenalo proměnlivější výsledky a několik jeho titulů otevřelo na hranici 50 milionů dolarů nebo pod ní, což je hranice, kterou filmy MCU běžně hravě překonávají. Například Flash, jeden z letních titulů DC a nejhorších komiksových filmů posledních let, dosáhl ve Spojených státech pouze 55 milionů dolarů a celosvětově vydělal 270,6 milionu dolarů. To je pro DC ostuda za každých okolností, ale vzhledem k údajně obrovskému rozpočtu je to taky nesmírně velký finanční průšvih.
Marvels jsou na tom ještě hůř – po několika odkladech a údajném rozpočtu přesahujícím 200 milionů dolarů je aktuální komerční výsledek vyloženě katastrofální. Pro Marvel je to zase další komerční facka a nezbývá než doufat, že se z toho konečně proberou a začnou urychleně něco dělat. Kdyby se jim totiž čirou náhodou podařilo ještě několik dalších takových přešlapů, mohlo by studio klidně regulérně skončit, respektive prostě a jednoduše přestat dělat velké a drahé blockbustery.
Film slouží jako pokračování taktéž nepříliš kvalitního snímku Captain Marvel z roku 2019 s Brie Larson v hlavní roli, který měl výhodu v tom, že byl propojen s veleúspěšnými filmy Avengers. Jediným filmem MCU s nižším otvírákem před Marvels byl Neuvěřitelný Hulk z roku 2008, který debutoval s 55,4 miliony dolarů. Marvels jsou tak v kontextu celé historie studia Marvel vyloženě pro smích a jde o dosavadní největší průšvih studia. Studia, které jednu dobu absolutně vládlo, zatímco v poslední době dělá jednu botu za druhou, ostatně stačí vzpomenout na taktéž tragického Ant-Man a Wasp: Quantumania.
zdroj: Marvel Studios