Kasově nejúspěšnějším filmem víkendu byl X-Men: První třída

- Téma autor: red

Zdá se, že schopnosti hrdinů z nejnovějšího filmu X-Men nejsou tak nadpřirozené jako nadání jejich předchůdců, alespoň pokud jde o schopnost přilákat diváky do kina. Snímek X-Men: První třída byl sice nejúspěšnějším filmem uplynulého víkendu, když do kas severoamerických kin přinesl 56 milionů dolarů (930 milionů korun), ale předchozím filmům série se nevyrovnal.

Tři předchozí snímky o superhrdinech o prvním promítacím víkendu utržily mezi 85 a téměř 103 miliony dolarů. I tak ale o uplynulého víkendu X-Men jasně porazil konkurenci.

Na druhém místě žebříčku skončila s odstupem jednička předchozího týdne - prostopášná komedie Pařba v Bangkoku. Lidé za vstupenky na ní utratili 32,4 milionu dolarů (539 milionů korun). Celkem tak snímek, který se stal finančně nejúspěšnější debutující komedií v historii, zatím v severoamerických kinech utržil 186,9 milionu dolarů (3,1 miliardy korun).

Kung Fu Panda 2

Na třetí pozici klesla rodinná animovaná komedie Kung Fu Panda 2, která studiu DreamWorks přinesla 24,3 milionu dolarů (404 milionů korun). Čtvrté skončilo pokračování Pirátů z Karibiku a první pětici uzavřela komedie Ženy sobě.

Zdroje: ČTK

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.