Hogan - Krokodýl Dundee - prý ukrýval miliony v daňových rájích

- Téma autor: Michal Burkoň

Australský herec Paul Hogan, který se v 80. letech proslavil jako představitel Krokodýla Dundeeho, ukrýval v daňových rájích prostřednictvím pochybných společností miliony dolarů. Tvrdí to švýcarský tisk. Čtyřiasedmdesátiletý Australan teď žaluje svého amerického daňového poradce, který si z Hoganova účtu ve Švýcarsku prý vzal zhruba 34 milionů dolarů (asi 882 milionů Kč) a uprchl s nimi.

Podle švýcarského deníku Sonntagszeitung Hogan v roce 1994 založil společnost, která měla před australskými úřady skrýt miliony dolarů. Hogan má podle informací americké justice už téměř 20 let asi 34 milionů dolarů u švýcarské banky Cornèr Bank. K těm se ale nemůže dostat.

Herec nyní správce svého majetku Philipa Egglishawa zažaloval u kalifornského soudu. Hogan tvrdí, že miliony na jeho účtu v Cornèr bance zpronevěřil. Peníze spravovala švýcarská firma Strachans, pro kterou finanční poradce pracoval, informovaly deníky Sydney Morning Herald a The Australian.

Hogan se po svém hereckém úspěchu usadil v kalifornském Malibu a oženil se s filmovou partnerkou Lindou Kozlowskou. Když v roce 2010 přicestoval do Austrálie na pohřeb své matky, byl zadržen a dočasně nesměl opustit zemi. Mezitím se však s australskými úřady dohodl na smíru.

Zdroje: ČTK

Osobnosti a filmy v článku

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.